Dodaj do ulubionych

forumowe Hiszpanki - poradzicie?

08.01.20, 11:59
Planuję właśnie wakacje i padło na Costa Blanca (wybór podyktowany dostępnością lotów). Znalazłam nawet już jakieś lokum (marzyła mi się finca, ale nic fajnego nie trafiłam w rozsądnej cenie, może źle szukałam).
W każdym razie mam pytanie czy to w ogóle dobry pomysł, bo w trakcie szukania noclegów widziałam głównie jakieś nadmorskie blokowiska, a to zupełnie nie nasze klimaty. Gdzieś jednak czytałam, że to wybrzeże jest mniej zatłoczone w porównaniu np. z Costa Brava. Generalnie polecacie ten kierunek, czy nie? A jak z pogodą? Da się wytrzymać w sierpniu?
Obserwuj wątek
    • bigzaganiacz Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 12:16
      arzyła mi się finca, ale nic fajnego

chcesz uprawe pomidorow prowadzic ?

m pytanie czy to w ogóle dobry pomysł, bo w trakcie szukania noclegów widziałam głównie jakieś nadmorskie blokowiska, a to zupełnie nie nasze klimat

oj pancia nie lubi hoteli oj oj

ty. Gdzieś jednak czytałam, że to wybrzeże jest mniej zatłoczone w porównaniu np. z Costa Brava

nie bardzo rozumiem o co ci chodzi w alicante czy benidorm plaza jest zajebana ale krotka przejazdzka za miasto i na plazy kilometrowej masz piec osob

A jak z pogodą? Da się wytrzymać w sierpniu?

w sierpniu do hiszpani to ja bym sie jednak nie wybral
      zazwyczaj wybieram poczatek lipca
    • znowu.to.samo Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 12:25
      Ja polecam z czystym sumieniem miejscowość Calpe. Jedno z najpiękniejszych miejsc w jakim byłam. Oprócz morza jest jeszcze spora góra na którą można wchodzić. Altea również małe kameralne miasteczko. Ja jestem zachwycona również Benidormem i Alicante ale tobie sie raczej nie spodoba bo to.duże miasta.

--
      *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
    • znowu.to.samo Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 12:31
      W sierpniu byłam w zeszłym roku i temp cały czas koło 30 stopni. Co kto lubi, dla mnie było za gorąco i nie mogłam w tych temp. biegać. Dzieciaki i mąż zachwycone bo woda w morzu była ciepła jak w wannie i ja nawet sie moczyłam chociaż za morzem i plażowaniem nie przepadam

--
    • obrus_w_paski Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 12:42
      Faktycznie to wybrzeże to raczej blokowiska , zbudowane w dzikich czasach prosperity hiszpańskiej. Ja znam niestety tylko takie okolice z tamtego wybrzeża.

No i oczywiście lipiec sierpień gorąco, 35-40 stopni.

A na Costa brava jest cudownie i wcale nie tłoczno, trzeba tylko znać miejsca wink wybrzeże Costa brava jest bardziej „dzikie”(stad nazwa „brava”), ja zdecydowanej wole to niż te rozłożyste plaże i bloki.

Costa dorada tez jest całkiem ładna, ale tam nigdy nie byłam w sezonie, zawsze tuż po albo tuż przed
    • milka_milka Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 13:11
      A czego szukasz? Domu? Apartamentu?

--
      Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
    • milka_milka Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 13:12
      Calpe, Moraira, Altea. Benidorm to coś okropnego.

--
      Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
        • milka_milka Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 13:51
          Można. WizzAir tam lata.

--
            • homohominilupus Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 15:12
              A musi być południe? Ja polecam północ Hiszpanii, Kraj Basków np. Trochę chłodniej niż na południu ale cudownie. I mniej turystycznie. Tzn głównie Hiszpanie tam przyjeżdżają, a cała stonka turystyczna z innych krajów siedzi na południu. Sprawdź Getarie lub Zarautz. Może jakieś airbnb.
              I na lekcje surfingu można się zapisać 😊

--
              Never trust a man in a blue trench coat
              Never drive a car when you're dead
                • milka_milka Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 15:25
                  Zależy kiedy, kiedyś spędziłam sierpień i pół września w Bilbao i było gorąco.

--
                  • cauliflowerpl Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 15:36
                    Bilbao ma bardzo specyficzny mikroklimat przez swoje polozenie wokol rozlewiska. Zazwyczaj jest tam duzo cieplej niz na reszcie wybrzeza.
                    Co do postu startowego, popatrzylabym na loty do Malagi i celowala w Costa de la Luz, jest o wiele mniej zabudowane. Ale jak to ma byc sierpien i ma nie byc goraco to srodziemnomorskie wybrzeze i Andaluzje lepiej sobie odpuscic.
                    Jesli o polnocna Hiszpanie chodzi, w 2019, bywalam na plazy praktycznie co weekend od konca czerwca do 26 pazdziernika. Cieplo ale bez upalow, woda 22 -24 stopnie. Do Santander chyba bywaja loty w sezonie turystycznym.
                    • milka_milka Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 15:45
                      A nie, to ja uważam, że okolice Calpe są dużo ciekawsze niż Malagi.

--
                        • milka_milka Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 17:04
                          W Conil jest marna plaża

--
                      • znowu.to.samo Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 16:49
                        Milka zgadzam sie, w tatym roku zachaczyłam o Malage jadąc na Gibraltar. Malaga jest raz że spora i "blokowiska" to dość tłoczno tam było. Ale za to było co pozwiedzać. Obowiązkowe muzeum Picassa( Malaga to jego miasto rodzinne

--
                        • cauliflowerpl Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 17:00
                          Ale nieeee, nie sama Malaga. Do Malagi to lot ma być, bo bliżej już chyba ciężko.

Costa de la Luz to jest od Tarify do granicy z Portugalią, już nad oceanem. Białe miasteczka: Zahara de los Atunes, Conil, Kadyks, Chiclana.... przylądek Trafalgar, Park Doñana, szerokie, długie plaże, lasy piniowe...
                          • milka_milka Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 17:06
                            A to tak, okolice Chiclany i Kadyksu są bardzo ładne.

--
                • homohominilupus Re: forumowe Hiszpanki - poradzicie? 08.01.20, 15:50
                  bigzaganiacz napisał(a):

> rochę chłodniej niż na południu ale cudownie.
                  >
                  > troche cie ponioslo troche nawet bardzo tam to pizga a nie jest troche chlodnie
                  > j

Kiedy tam ostatnio byłeś?

--
                  Never trust a man in a blue trench coat
                  Never drive a car when you're dead

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka