Dodaj do ulubionych

Witamina D

08.01.20, 12:50
Który preparat zawiera 2000 j.m. i nie jest suplementem diety ?
Obserwuj wątek
    • mooi Re: Witamina D 08.01.20, 13:01
      jeśli nie chcesz "suplementu diety' to idź po receptę do lekarza.
      Każdy inny preparat to jest właśnie suplement diety.
      Ja stosuje D-vitum forte K2 MK-7, nawet 4000 j.m (jeśli uda mi sie kupic) i po nim poziom wit. D wrócił z beznadziejnego do prawidłowego minimum, badanie robione po pół roku, więc mam zaufanie do tego własnie preparatu.
        • pani_tau Re: Witamina D 08.01.20, 13:24
          Ja w wyniku suplementacji nie choruję już tak hardcorowo jak to miało miejsce każdej zimy zanim przyszło mi do głowy oznaczyc poziom Wit D, który okazał się bardzo niski.
          Suplementuje od czterech lat i od takiego czasu nie złapało mnie żadne przeziębienie trwające dłużej niż 24 h i wymagające zwolninia lekarskiego. A do tego czasu nokautowało mnie na dwa tygodnie i to przynajmniej raz w roku, a zdarzało się, że i dwa.
          Wydaje mi się też, że jestem mniej depresyjna niż byłam mimo, że moja sytuacja życiowa uległa pogorszeniu.
          Zażywam Vigantoletten 2000 jm, które ma status leku o ile się nie mylę.
            • memphis90 Re: Witamina D 08.01.20, 18:34
              Jedno i drugie z Mercka, jak wprowadzali wersję Mac to skrocili rejestrację. Status leku maja dziś tylko niektóre krople dla dzieci, vigantoletten i postacie tygodniowe/miesięczne mające do 30000 j w 1 dawce.

--
              "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
            • pani_tau Re: Witamina D 08.01.20, 14:27
              Może najpierw zrób badanie poziomu wit D., żeby się nie okazało, że jest w normie ewentualnie ciut poniżej a przyczyna zmęczenia tkwi gdzie indziej.
      • hanusinamama Re: Witamina D 08.01.20, 13:53
        Vigantol jest lekiem, nie jest na recepte. Ja biore zimą 4 krople, to jest własnie 2000 j....

--
        "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
        • milka_milka Re: Witamina D 08.01.20, 14:21
          Ja biorę 1ml raz w tygodniu.

--
          Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
          • barbibarbi Re: Witamina D 08.01.20, 18:15
            A to jest jakaś różnica, 4 krople dziennie czy np 28 kropel raz w tygodniu? Ja bym wolała rzadziej a więcej, bo nie lubię się bawić z kroplomierzem, ale mam wątpliwości czy tak samo się przyswoi.
            • milka_milka Re: Witamina D 08.01.20, 18:18
              Łatwiej zapamiętać. smile Moja endo twierdzi, że się przyswoi, to jej zalecenie.

--
              Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
      • asfiksja Re: Witamina D 08.01.20, 15:43
        Masz nieaktualne informacje. Vigantol jest od niedawna lekiem OTC (zawiera 500 IU w kropli, czyli 20 000 IU/ml). Vigantoletten jest od dawna OTC. Jest jeszcze Devikap - to jest lek na receptę. Leki, w przeciwieństwie do suplementów diety, mają udowodnione działanie.
        • memphis90 Re: Witamina D 08.01.20, 19:11
          Co do "udowodnionych działań" witaminy D to badania nadal trwają...

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
      • gryfna-frelka Re: Witamina D 08.01.20, 17:56
        Stosuje dokladnie ten sam suplement, choc ostatnio nie udalo mi sie kupic 4000 j.m. Bralam inne tez rozpuszczone w oleju ale bylo mi po nich zwyczajnie niedobrze sad Po D-vitum nie mam takich dolegliwosci a czuje sie duzo lepiej wiec ja tez polecam.
    • milka_milka Re: Witamina D 08.01.20, 13:10
      Policz, ile trzeba kropli vigantolu i już.

--
    • jehanette Re: Witamina D 08.01.20, 13:38
      Vigantol w kroplach jest lekiem. Jedna kropla to 500 j.m, a zatem 4 krople to 2000 j.m. Jest też Vigantolletten w tabletkach, tylko trzeba uważać - 1000 j.m to lek, a 2000 j.m już zarejestrowali jako suplement.

--
      Error 404
        • hanusinamama Re: Witamina D 08.01.20, 13:55
          Ta sama..ale w leku jest kontrolowane czy to co podaja na etykcie jest w srodku. Suplementy są kontrolowane ale wyrywkowo. Wiec w suplemencie moze byc 1000 j, moze byc mniej lub wcale...moga byc tez inne rzeczy, w sensie zanieczyszczenia.

--
          "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
          • memphis90 Re: Witamina D 08.01.20, 19:13
            No ale w przypadku Mercka, to i tak jest jedna fabryka, ta sama substancja czynna, ten sam proces produkcji. Nie ma co histeryzowac nad Vigantoletten max, że "tylko" SD.

--
            • esperantza Re: Witamina D 08.01.20, 19:31
              Fabryka fabryka a dam własna głowę ze poziom kontroli zupełnie inny. Każda analiza to koszt. Nie bez powodów jeśli vos może być suplementem to większość firm woli tonie rejestracje lekową.
              W SD nie trzeba nawet w każdej serii oznaczać zawartości, wystarcza identyfikacja jest/nie ma.
            • hanusinamama Re: Witamina D 08.01.20, 22:22
              Tez tak myśle. Ja biore w kroplach bo cała rodzina bierze krople tylko inna ich ilosc. Ale tez uwazam, ze wiekoszsc suplementów z wit D bedzie ok

--
    • rb_111222333 Re: Witamina D 08.01.20, 14:40
      Ja mam niedobór i lekarz przepisał mi lek, tam było chyba 40 tys jednostek, brało się go 2x w tygodniu. Po tym jak okazało się, że jestem w ciąży musiałam zejść do 2 tys jednostek, brałam 2 różne suplementy, ale cały czas jest mi po nich niedobrze, czy ktoś też miał takie działania niepożądane?
      • zonda-m Re: Witamina D 08.01.20, 17:22
        Alfakalcydol/ Alfadiol to nie jest ta witamina z postu zalozycielskiego. W dodatku jest na receptę.

Najtaniej wyjdzie Vigantol 4 krople.
      • memphis90 Re: Witamina D 08.01.20, 19:16
        Alfadiol stosuje się w niewydolności nerek, chorobach przytarczyc czy nerczycy. To nie jest wit d do suplementacji ot tak.

--
    • rosapulchra-0 Re: Witamina D 09.01.20, 06:13
      Nie znam się na tym, sama biorę Desunin 800IU, codziennie 2 tabletki rano. Poziom witaminy mam ledwo przekraczający dolną granicę normy.

--
      Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka