Dodaj do ulubionych

Przedsiębiorcze kobiety wyjdą na ulice.

08.01.20, 14:22
Taki przeczytałam właśnie artykuł: Tekst linku

Jestem ciekawa jak to wygląda w rzeczywistości. Miałyście kontrole ZUS w ciąży lub na macierzyńskim? Znacie kogoś, kto miał problemy takie, jak opisane w artykule i musiał zwrócić zasiłek? Nie pytam o przypadki sprzed kilku lat, kiedy kobiety rejestrowały dg krótko przed ciążą, opłacały przez parę miesięcy najwyższe składki i potem pobierały wysoki zasiłek, bo takie coś to się wręcz prosi o kontrolę. Chodzi mi o uczciwie prowadzoną działalność przez kilka lat.
Obserwuj wątek
  • bigzaganiacz Re: Przedsiębiorcze kobiety wyjdą na ulice. 08.01.20, 14:46
   Maksymalna składka uprawiała do wypłaty nawet 6 tysięcy złotych miesięcznie. Nawet jeśli niektóre tak robiły, to wszystko odbywało się w zgodzie z obowiązującym wtedy prawem. Dopiero w 2015 roku powstała specjalna ustawa uszczelniająca system - przekonują członkinie Ruchu Społecznego Kobiet na Działalności.


   kradly "zgodnie z prawem" a teraz placz
   no niech prostesuja , zycze powodzenia
  • grrrrru Re: Przedsiębiorcze kobiety wyjdą na ulice. 08.01.20, 14:57
   Miałam. Zdaniem ZUS wpadłam na genialny pomysł, żeby w kilka lat temu założyć działalność, żeby teraz wyłudzić zasiłek. Kontrolowali mnie kilka miesięcy, za każdym razem czekając do ostatniego możliwego dnia, żeby wystąpić o jeszcze jakiś dokument, co przedłużało cała procedurę. Dostarczyłam im masę dokumentów, napisałam wyczerpujące wyjaśnienia i odpowiedziałam na mnóstwo idiotycznych pytań. W efekcie zapłacili mi cała należną kasę tylko odpowiednio później. Aha, termin miałam na koniec lutego, na zwolnienie poszłam pod koniec grudnia.
  • bigzaganiacz Re: Przedsiębiorcze kobiety wyjdą na ulice. 08.01.20, 16:08


   akład Ubezpieczeń Społecznych wzmożył kontrole matek prowadzących działalność gospodarczą, w tym matek-prawniczek. Nie podoba mu się, że ich firmy generują za małe przychody, podczas gdy właścicielki pobierają zasiłki macierzyńskie.


   a tu masz mniej histeryczny opis poczynan pani adwokatki
   rzędnikom ZUS nie podoba się, że trakcie dziesięciu lat prowadzenia działalności gospodarczej adwokatka, podczas przebywania na drugim urlopie macierzyńskim w 2015 r., zawiesiła na kilka miesięcy prowadzoną działalność gospodarczą. Firmę reaktywowała znów na początku kwietnia 2016 r. Płaciła składki do sierpnia 2016 r., po czym wystąpiła do ZUS o wypłatę zasiłków opiekuńczych, chorobowych. Pobierała je w 2017 roku i zaszła w trzecią ciążę. W związku z tym, do końca 2018 r. pobierała zasiłek macierzyński.

   Czytaj więcej na Prawo.pl:
   www.prawo.pl/kadry/zus-kontroluje-firmy-przedsiebiorczych-matek-sprawdza-czy-ich,401925.html
   • bigzaganiacz Re: Przedsiębiorcze kobiety wyjdą na ulice. 08.01.20, 16:12
    a tu dobre

    Urzędnicy ZUS uznali, że w 2016 r. wznowiła działalność firmy tylko po to, by wpłacić do ZUS przez kilka miesięcy składki, a później otrzymywać zasiłki. Tych ostatnich, zdaniem I Oddziału ZUS Warszawa-Wola, prawniczka w ogóle pobierała zbyt dużo. - Jedynym jej celem było uzyskiwanie zasiłków z działalności, a nie faktycznie jej prowadzenie - czytamy w dokumencie pokontrolnym. ZUS dowodzi bowiem, że kancelaria skontrolowanej kobiety przynosiła straty, a koszt miesięcznych składek jakie odprowadzała do ZUS, gdy pomiędzy kolejnymi ciążami nie przebywała na zasiłku macierzyńskim ani chorobowym, był większy niż całoroczny dochód z działalności adwokatki.

    Czytaj więcej na Prawo.pl:
    www.prawo.pl/kadry/zus-kontroluje-firmy-przedsiebiorczych-matek-sprawdza-czy-ich,401925.html
  • lena.113 Re: Przedsiębiorcze kobiety wyjdą na ulice. 08.01.20, 19:57
   Mam koleżankę adwokatke, aplikacje ukończyła coś koło 29 roku życia,4 lata trwa
   Założyła działalność i uwaga 2 lata płaciła najwyższe skladki,tydzień była na L4 angina chyba
   To kiedy kobieta ma rodzic dzieci po 60?
   Zaszła w ciąże jak miała 31 lat, tak planowała dzieci i dlatego też płaciła takie składki, ale zgodnie z prawem...
   Potem była na zwolnieniu na końcówce ciąży,macierzynski, rok pracy i kolejna ciąża też podobno miała kontrole...
   Nadal płaci tak wysokie skladki
   Zarabia,ale to jej mąż utrzymuje rodzinę, ona świadomie pracuje mniej...maz chciał by takie płaciła bo te minimalne to chyba emeryturę 1000 zł by jej cały po 30 latach pracy
   Dziwi mnie że zus nie oddaje tych składek płaconych zbyt wysokich ,nie kwestionuje przy deklaracji,wszak wiadomo że młoda kobieta może matka będzie...wszyscy namawiają politycy i płacze że dzieci nie ma

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka