Dodaj do ulubionych

Łamią Konstytucję

11.01.20, 18:25
Łamia Konstytucje - ematka napiętnuje, procesy zorganizuje?
wiadomosci.wp.pl/tomasz-grodzki-zlamal-dwa-artykuly-konstytucji-wazna-opinia-z-ministerstwa-6466493982861441a
Obserwuj wątek
    • aankaa Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 18:32
      pan "minister" zapomniał zacytować paragrafy konstytucji, które jego partia, pachołek i ukochany wódz złamał

--
      jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
      • 1elka26 Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 18:47
        To ja poprosze o podanie tych paragrafów Konstytucji które "rzekomo" zostały złamane.
        Tylko tak konkretnie, a nie tak jak znana "obronczyni demokracji" M. Jethon:

"Jethon nawiązała też do rzekomego łamania konstytucji przez PiS: – Każdy widzi gołym okiem, że dziś w Polsce nie jest przestrzegana konstytucja – stwierdziła. Gdy Mazurek poprosił, by określiła w jakich dziedzinach, Jethon przyznała: – Jestem słabym rozmówcą, jeśli chodzi o konstytucję."
        • bistian Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 19:26
          1elka26 napisał(a):

> To ja poprosze o podanie tych paragrafów Konstytucji które "rzekomo" zostały zł
          > amane.

www.newsweek.pl/13-artykulow-konstytucji-ktore-zlamali-pis-i-andrzej-duda/m3l6823
          Nie dziękuj big_grin
            • livia.kalina Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:06
              Weź sobie Konstytucję (jest napisana bardzo prostym językiem, nawet ty zrozumiesz) i przeczytaj artykuły wymienione w publikacji Newsweeka, potem przypomnij sobie co zrobił Duda i Szydło i sam to zanalizuj.

--
              super_hetero_dyna:
              "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
          • 1elka26 Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:05
            Nie mam za co dziękować. Prosiłam o wskazanie konkretnych paragrafów Konstytucji które zostały złamane, a nie o polityczne interpretacje.
            Już pierwszy punkt w tym zestawie jest kuriozalny,, chodzi o kwestię usunięcia sedziów. Przypominam, że chodziło o określenie wieku emerytalnego - to nie jest tożsame z usuwaniem sędziów.
            Podobnie i pozostałe przykłady są od czapy, a obliczone tylko na wprowadzenie zamieszania.
            No cóż, w koncu nie na darmo poseł Kropiwnicki bez żenady, w 2015 w trakcie niezgodnego z Konstytucją wyboru 5 sędziów TK argumentował w ten oto sposób:

"....uznaliśmy, że lepiej wprowadzić przepis przejściowy, który będzie dotyczył tylko tych sędziów, których kadencja kończy się w roku 2015 – i tu ważne – tak by jeszcze za naszej kadencji wybrać tych pięciu sędziów."

Zwracam uwagę na sformułowanie - "za naszej kadencji". Proces odwracania tych zmian był jak wiadomo żmudny i rzecz jasna musiał skonczyć się oskarżeniami o złamanie Konstytucji, gdyż ja wiadomo to co jest zgodne z Konstytucją musi być oceniane przez sędziów wybranych podczas "naszej kadencji", stąd tez te zadziwiające interpretacje stosownych przepisów Konstytucji, a w przypadkach gdy już nie da się tego zrobić wtedy mozna "nie widzieć" stosownego zapisu Konstytucji. Chodzi o słynny zapis, że:

"Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa" - art. 197.

Konkludując przytoczony artykuł wraz z argumentacją w nim zawartą jest równie wiarygodny jak twierdzenia o łamaniu Konstytucji przez prezydenta.
            • aankaa Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:48
              Przypominam, że chodziło o określenie wieku emerytalnego - to nie jest tożsame z usuwaniem sędziów.

Obecnie wiek stanu spoczynku sędziów wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Zgody na dalsze orzekanie nie udziela już Krajowa Rada Sądownictwa, a jednoosobowo minister sprawiedliwości.
              ===
              nowo mianowani do Trybunału Konstytucyjnego
              S. Piotrowicz Data urodzenia 19 lipca 1952
              K. Pawłowicz Data urodzenia 14 kwietnia 1952

--
              jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
              • 1elka26 Re: Łamią Konstytucję 12.01.20, 09:55
                Zadziwiające. To szanowni "obrońcy praworzadności" nie wiedzą co stanowi prawo jezeli chodzi o kwestię wieku emerytalnego sędziów TK?
                Kto ma 100 lat, to gdyby został sędzią SN, od razu przechodzi w stan spoczynku. Ale stan spoczynku sędziów TK nie jest określony w ustawie o SN, tylko w ustawie o statusie sędziów TK i jest to moment zakończenia kadencji .

Art.31.Sędzia Trybunału przechodzi wstan spoczynku po zakończeniu kadencji

Ustawa o statusie sędziów TK:
                prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20160002073/U/D20162073Lj.pdf

Może warto wyjść czasem z oparów propagandy mediów gazetopodobnych i sięgnąć do źródeł.
                • bistian Re: Łamią Konstytucję 12.01.20, 10:09
                  1elka26 napisał(a):

> Zadziwiające. To szanowni "obrońcy praworzadności" nie wiedzą co stanowi prawo
                  > jezeli chodzi o kwestię wieku emerytalnego sędziów TK?

Ty zupełnie nie kumasz systemu. Rozwalanie systemu, powoduje to, że zaczyna się anarchia, a taki stan nie jest dobry dla nikogo. Przy anarachii można jedynie prać się po pyskach albo ostrzeliwać z granatników. Tego chyba nie chcecie? Ja nie chcę. Uważam was za hołotę, ale proszę, nie przeginajcie, jakiś fundament trzeba zachować, inaczej to państwo zginie, a na to pracowało z dziesięć pokoleń Polaków. Szanujmy ich poświęcenie.
                  • 1elka26 Re: Łamią Konstytucję 12.01.20, 10:44
                    Zaraz, zaraz - oczywiście, że nikt rozsądny nie chce anarchii. To może warto przypomni9ec kto wzywał do organizowania powtórki Majdanu na polskich ulicach? kto wzywał do obrony demokracji chwilę po przegranych przez dzisiejszą opozycję wyborach w 2015?
                    Przecież jeszcze zanim powołano rzad to już pojawił się apel o stworzenie KOD. Kto sformułował słynny apel: "Niech państwo stanie. Wyłączmy prąd"?

Więc może ten apel o kumanie systemu skieruj pod inny adres. Niech opozycja przestanie wypychac ludzi na ulice i donosić a zajmie się tworzeniem konstruktywnego programu i przejęciem władzy w sposób demokratyczny.
                    Ale to zapewne zbyt trudne dla ludzi o mentalnosci Kalego.
                    • bistian Re: Łamią Konstytucję 12.01.20, 11:00
                      1elka26 napisał(a):

> Więc może ten apel o kumanie systemu skieruj pod inny adres. Niech opozycja prz
                      > estanie wypychac ludzi na ulice i donosić a zajmie się tworzeniem konstruktyw
                      > nego programu i przejęciem władzy w sposób demokratyczny.
                      > Ale to zapewne zbyt trudne dla ludzi o mentalnosci Kalego.

Służysz siłom zła. PiS i demokracja, to wartości wykluczające się.
                      Ludzie muszą protestować, jeśli dzieje się źle, a tak się dzieje obecnie.
                      Kalego nie znam osobiście, chociaż, dużo o nim słyszałem. Niech Cię Bóg błogosławi, będzie Ci to potrzebne!
                      Uciekaj z bandy, to są źli ludzie, nie myślą o ojczyźnie, tylko o sobie.
        • tanebo2.0 Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:04
          Nie ze wsi. Wieś jest w nich. To ludzie małostkowi, o ograniczonych horyzontach, głupi.

--
          Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
          • 1elka26 Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:10
            Wykazujesz prawdziwie bolszewicką czujność połączoną z troską o czystość ideologiczną. Przecież to tylko przedstawiciele przodującej klasy wiedzą jakie poglądy są słuszne i tylko oni maja prawo do interpretacji przepisów.
            A podobno komunizm u nas się skończył. Być może formalnie, ale duch jak widać jest wiecznie żywy.
            • bistian Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:15
              1elka26 napisał(a):

> Przecież to tylko przedstawiciele przodującej klasy wiedzą jakie pogląd
              > y są słuszne i tylko oni maja prawo do interpretacji przepisów.

Koniec świata! Anarchiści tłumaczą, czym jest prawo. big_grin Tak, mówię o PiS

> A podobno komunizm u nas się skończył.

Właśnie się odnowił z PiS'em.

--
              1elka26 odkrywa prawdę o PiS: III RP przeistoczyła się w PRL-bis
            • tanebo2.0 Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:21
              Na pewno wiedzą go oni natemat.pl/296267,wypier-stad-marsz-tysiaca-tog-zwolennicy-prawicy-na-kontrmanifestacji

--
              Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
    • woman_in_love Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:06
      Ziobrowskie Ministerstwo "Sprawiedliwości" - znane powszechnie z prowadzenia farmy trolli - nie wydaje już żadnych "ważnych opinii". Specjalizuje się za to w hejcie, szerzeniu kłamstw, pomówień i fake newsów.
      • 1elka26 Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:14
        Ocho, przyszły nowe instrukcje. Trzeba jakos klęskę frekwencyjną sławnego marszu przekuć w propagandowy sukces.
        Ciekawe więc gdzie sa zatrudnione osoby trudniące się chociażby na tym forum szerzeniem insynuacji i pomówień?
          • bistian Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 20:37
            woman_in_love napisała:

> Oho, przyszły nowe instrukcje. Macie teraz swoje akcje trollerskie oraz szerzen
            > ie insynuacji i pomówień za pieniądze przypisywać innym?

Czuję się podle. Za moje własne pieniądze z podatków, głupia partyjka niszczy wszystko, co miało wartość. Telewizji nie da się oglądać, radio to też gadzinówka poza ramówką. Tutaj też muszą włazić, kłamać i motać. Jak za okupacji.
            To samo dzieje się w LP, uwłaszczyli się na naszym majątku i będą nas gnębić za nasze pieniądze, nękając protestujących.
            • livia.kalina Re: Łamią Konstytucję 14.01.20, 13:49
              A zobacz to, metody z PRL-u, oni wysyłali sbeków do bloku w którym mieszkał Frasyniuk, żby chodzili po sąsiadach i mówili:”tego pedofila szukamy”:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25596668,adwokata-z-marszu-tysiaca-tog-nazwano-pedofile-nie-mozna-zrobic.html#s=BoxOpImg3

--
              super_hetero_dyna:
              "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
          • 1elka26 Re: Łamią Konstytucję 12.01.20, 09:57
            Ciekawe - to może wyjasnisz mi w takim razie na jakiej podstawie na tym forum notorycznie wypisywane są brednie o rosyjskich trollach, płaceniu kopiejkami, że już nie wspomnę o slynnym wydarzeniu jakim było przelogowywanie się z jednego konta na drugie?
            To nie są przypadkiem insynuacje i pomówienia oraz szerzenie kłamstw?
            • woman_in_love Re: Łamią Konstytucję 13.01.20, 12:01
              Przecież udowodnione zostało, że Putin ma farmy płatnych trolli, które sieją insynuacje, pomówienia oraz szerzą kłamstwa.
              I udowodnione zostało, że Ziobro też prowadzi farmę płatnych trolli, które sieją insynuacje, pomówienia oraz szerzą kłamstwa.

I udowodnione zostało, że jesteś jednym z takich płatnych trolli.
              • 1elka26 Re: Łamią Konstytucję 13.01.20, 13:57
                woman_in_love napisała:

>
                > I udowodnione zostało, że jesteś jednym z takich płatnych trolli.

Udowodnione??? o ciekawe - to ja poproszę chociaż o jeden dowód.
                Od roku co najmniej nie mogę doprosić się o podanie linku do wątku w którym rzekomo zostałam przyłapana na przelogowywaniu się - a przecież to takie proste.
                Co otrzymuję w zamian? - kłamstwa, oszczerstwa i insynuacje.
                Tak więc proszę o dowody na to że jestem płatnym trollem.
    • alicia033 Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 21:05
      tiszka czy elko to przynajmniej putinowskie srebrniki za takie wrzuty przytulają.
      A bywalec za darmo, jak to każdy idiota.

--
      "Do wierzących, jazda samochodem"
      "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
      • alicia033 Re: Łamią Konstytucję 11.01.20, 22:08
        asfiksja napisał:

> Bywalec, obrońcami Konstytucji to już się naprawdę nie możecie obwołać. No nie da się, to już przepadło.

niemożliwe.
        Ciemny lud wszystko kupi.
        Noale to nie na tym forum, poradź bywalcowi, asfiksja, żeby się na frondę czy inną niezależną od rozumu przeniósł.

--
        "Do wierzących, jazda samochodem"
        "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
      • asfiksja Re: Łamią Konstytucję 13.01.20, 14:10
        Odpowiem ci więc merytorycznie. Zaproszenie Komisji Weneckiej nie łamie konstytucji, bo nie jest prowadzeniem polityki międzynarodowej w sensie konstytucyjnym, ponieważ nie jest to organ wykonawczy organizacji międzynarodowej, a jedynie doradczy. Organy doradcze nie prowadzą swojej polityki, nie mają uprawnień wykonawczych (gdyby był to organ wykonawczy to owszem, tylko nasza egzekutywa, czyli rząd i prezydent, miałby uprawnienia konstytucyjne do partnerowania im). Z organem doradczym nie da się prowadzić polityki, ale jak najbardziej organy polskie i zagraniczne mają kontakty międzynarodowe (np. nasz parlament ma bezpośrednie, całkiem niezależne od rządu, kontakty z PE).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka