Dodaj do ulubionych

Jak to jest z tym Owsiakiem?

12.01.20, 22:16
...i jego uczciwością? Praktycznie co roku wrzucam na zbiórki WOŚP, w tym roku będzie to bardzo ładna sumka. Cenię dobroczynność i chcę pokazywać ją dzieciom. Podoba mi się, że młodzież chodzi i zbiera tą kasę dla innych. W szpitalu na oddziale dziecięcym widziałem sprzęt zakupiony przez WOŚP. Ale pojawiają się też informacje o kasie wpływającej do powiązanych spółek czy braku przejrzystości takich np. jak ta:
www.kontrowersje.net/ponad_90_milion_w_w_us_ugach_obcych_rodzina_owsiak_w_na_swoim
Co o tym sądzicie? Nie sądzicie, że Owsiak powinien wszystko transparentnie ujawnić, każdy wydatek?
Obserwuj wątek
        • kk345 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:34
          Jaaaasne... Jedna z najbardziej znienawidzonych przez obecną władzę inicjatyw, ale władza miłosiernie prześwietla tylko jedną firmę, współpracujące już nie, bo nie i już. Serio w to wierzysz? Dla mnie to znaczy, ze trzepali wszystkie firmy wzdłuż i wszerz, nie znaleźli niczego, z czego można zrobić zarzuty (a mają do dyspozycji WSZYSTKIE instytucje kontrolne) więc rzucają błotem na slepo. Zawsze się znajdzie pozyteczny idiota, który zalinkuje i juz błoto się rozbryzguje coraz szerszym kręgiem...
      • frequenter.light Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:30
        Przeczytaj zalinkowany artykuł. Autor powołuje się na wyroki sądowe: "W papierach wszystko się zgadza! Tak od lat krzyczy Owsiak i w tym sensie mówi prawdę, że powyższe biznesy ukryte są w takich pozycjach jak: „administracja”, „zatrudnienie” i przede wszystkim „usługi obce”. O tym kto i za ile wykonuje usługi oraz w jakich warunkach jest kupowany sprzęt, Owsiak nie powiedział nigdy i nikomu, pomimo zarządzeń sądu i 14 wyroków sądów administracyjnych, w tym trzech kar dla WOŚP. "
        • morekac Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 03:17
          >O tym kto i za ile wykonuje usługi oraz w jakich warunkach jest kupowany sprzęt, Owsiak nie powiedział nigdy i nikomu, pomimo zarządzeń sądu i 14 wyroków sądów administracyjnych, w tym trzech kar dla WOŚP.

To jest bajeczka dla głupoli. Serio.
          Aby udokumentować wydatek, trzeba mieć fakturę, umowy, przelewy. Na fakturze jest, kto , gdzie, kiedy i za ile. I sprawdza się dalej. A potem robi się kontrole u kontrahentów. Kontrahenci też są ujęci w różnych rejestrach. Sporo informacji jest też pewnie w sprawozdaniach.
          Oczywiście - można odmówić podania jakiś informacji publicznie. Ale to nie oznacza, że kontrolujący nie mają do tego dostępu. Mają - do każdej faktury, do każdej umowy, do każdego przelewu.

--
          -------------------------------------------------------------
          "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
            • morekac Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 08:55
              A te wyroki to za co?
              Nie, spokojnie cię zapewniam: uprawniony kontroler widzi księgi i dokumenty, nie ma opcji, że takich rzeczy nie daje się US czy audytowi.

--
              "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
                • kk345 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:34
                  A przeczytałeś, to co linkujesz?
                  -Fundacja nie odpowiedziała Y-owi w terminie na pismo,
                  -nie odpowiedziała X-owi, czy kwota netto czy brutto,
                  -nie przekazała w terminie skargi Z-eta.
                  X,Y i Z: małe kundelki, szarpiące za kostki, a nie żadna instytucja kontrolna. Faktycznie, skandal, ruja i poróbstwo w tej Fundacji, zamiast odpisywać na pierdyliard wk...jących pisemek od dzielnych tropicieli zajmują się kupowaniem sprzętu dla społeczeństwa, bezczelne typy jedne.
                  Jak to było o tych pożytecznych idiotach, Józuś?
                • baltycki Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:52
                  frequenter.light napisał:

> Przykładowe wyroki:

Zapoznales sie z nimi?

> orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0FD81D8826

"W ocenie Sądu bezczynność nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa, albowiem podejmowane przez Fundacje działania, w tym kierowane do skarżącego pisma, świadczą o woli załatwienia wniosku skarżącego w całości."

> orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/356FA62393

"Z akt tej sprawy wynika, że Fundacja przekazała do Sądu skargę wraz z odpowiedzią na skargę i aktami sprawy w dniu 2 sierpnia 2016 r. (data pieczęci na kopercie). Natomiast, przedmiotowa skarga wpłynęła do organu w dniu 21 czerwca 2016 r. (kopia zwrotnego potwierdzenia odbioru akt sądowych niniejszej sprawy - karta 4).
                  Termin do wykonania obowiązku określonego w art. 54 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi w związku z art. 21 pkt 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej upłynął w tej sytuacji w dniu 6 lipca 2016 r. Opóźnienie organu wyniosło zatem 27 dni."

> orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B92D8B8D5C

"W ocenie Sądu bezczynność Fundacji nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa. Nie wynikła ona bowiem z milczenia Fundacji czy też lekceważącego potraktowania wnioskodawcy, lecz z konieczności ustalenia zakresu pytań skarżącego, a następnie ustalenia istnienia po stronie skarżącego szczególnie istotnego interesu prawnego. Z tego samego powodu Sąd oddalił wniosek skarżącego o wymierzenie grzywny Fundacji."

--
                  W szkole mej siostrzenicy 6/5 uczniów miało czerwony pasek.

flegma_tyczka
                • morekac Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 12:38
                  Zatem cały czas cię spokojnie zapewniam, że w przypadku kontroli ze skarbówki /audytu itp. żądane dane zostałyby przyniesione w ząbkach.

--
    • m.y.q.2 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:25
      Jurek Owsiak jest jedynym człowiekiem w Polsce, któremu ufam.
      Każda złotówka z naszych składek wydana jest uczciwie, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości!

--
      Lawina bieg od tego zmienia,
      Po jakich toczy się kamieniach.
      Cz. Miłosz
      • frequenter.light Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:35
        a jak skomentujesz fragment ""W papierach wszystko się zgadza! Tak od lat krzyczy Owsiak i w tym sensie mówi prawdę, że powyższe biznesy ukryte są w takich pozycjach jak: „administracja”, „zatrudnienie” i przede wszystkim „usługi obce”. O tym kto i za ile wykonuje usługi oraz w jakich warunkach jest kupowany sprzęt, Owsiak nie powiedział nigdy i nikomu, pomimo zarządzeń sądu i 14 wyroków sądów administracyjnych, w tym trzech kar dla WOŚP. " ? Pytam serio.
        • vodyanoi Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:44
          No to ja odpowiadam serio. Biorę na siebie wszelkie niejasności - własnie dokladnie na nie daję kasę. Zapytalam męża, ktory siedzi obok i on też powiedział, że w tyłku ma jakikolwiek sprzęt, noworodki, starszych ludzi itp. My wpłacamy od lat TYLKO na to, co Owsiak wedlug ciebie mógłby niejasno rozliczac. Ktoś się dołącza?
            • ajaksiowa Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 06:43
              Owsiak nie jest bohaterem,prowadzenie WOŚP jest jego pracą za którą On i jego rodzina są sowicie wynagradzani,tych pie i€dzy by raczej nie zarobił robiąc witraże,żal że to nie Ja wpadłam na ten pomysł😉😉

--
              ,,Bo samotność to stan duszy a nie liczba osób na metr kwadratowy,,

pomyślała Cauliflower
              • natalia.nat Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 11:26
                To załóż fundację i zarabiaj na witraże. Nie każdy ma taką charyzmę i wizerunek, żeby prowadzić tego typu przedsięwzięcie z rekordowymi zbiórkami. A praca w fundacji nie jest jedynym źródłem dochodu Owsiaka.
                www.eska.pl/hotplota/news/jerzy-owsiak-ujawnil-zarobki-ile-zarabia-szef-wosp-2019-aa-aGZR-Cy6s-LWve.html
                • tiszantul Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 14:53
                  Owsiak nie pracuje w fundacji WOŚP, tylko w należącym do WOSP Złotym Melonie. Nawet w Twoim linku o tym jest mowa. Chcesz mieć proces sądowy z Owsiakiem za oskarżanie go o zarabianie na WOŚP? Owsiak nie bierze ani grosza z WOŚP, wiele razy o tym mówił. Najwyraźniej masz słabe rozeznanie.

W WOŚP pracuje żona Owsiaka, a przynajmniej pracowała

"Na koniec Jurek Owsiak podzielił się informacjami na temat własnego wynagrodzenia i zarobków żony - Lidii. „Dzidzia (Lidia Owsiak - przyp. red.) pobiera od lat w Fundacji niezmienną pensję w wysokości 13 743 brutto, czyli netto 8994 zł, zajmując stanowisko dyrektora ds. medycznych. (...) Pensja Dzidzi i wynagrodzenie głównej księgowej są podobnymi i najwyższymi w naszej Fundacji"
                  • natalia.nat Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 16:20
                    ?!
                    Przecież Owsiak jest prezesem, liderem i głównym dowodzącym WOŚP, więc nie można powiedzieć, że w niej nie pracuje. A Złoty Melon to spółka, która do WOŚP należy i w której Fundacja posiada 100% udziałów. O proces sądowy z Owsiakiem to raczej ty usilnie zabiegasz, o jego zarabianiu na WOŚP i braku przejrzystości fundacji trąbisz w każdym wpisie we wszystkich wątkach tematycznych i za to jesteś wycinany.
                    I skoro odwracasz kota ogonem, to chyba dobrze, że zarabia w Melonie a nie stricte w Fundacji, prawda? Zresztą zarobki te są jawne i wszystko jest zgodne z prawem.
                    Możesz iść zresztą w jego ślady. Na co czekasz? big_grin
        • saszanasza Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:50

>oraz w jakich warunkach jest kupowany sprzęt
          > , Owsiak nie powiedział nigdy i nikomu,

O....mało informacji żądają. Ja bym jeszcze chętnie dowiedziała się jak Owsiak był ubrany w trakcie podpisywania umów i co tego dnia zjadł na śniadanie.

--
          „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
        • heca7 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 23:50
          Obecna władza jest tak cięta na niego i wszystko wokół, że do doopy by mu latarką poświecili żeby coś znaleźć tongue_out Więc mogę być spokojna, nic podejrzanego się tam nie dzieje wink

--
          Nie podchodź do byka od przodu; do konia od tyłu, a do idioty...w ogóle.
          • hanusinamama Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:45
            To samo myśle. Kazda źle wydana złotówka byłaby nagłosniona. Szkoda ze tak skurpulatnie nie sprawdzaja Caritasu czy ojca Rydzyka. Jakos zdechła sprawa jego sbierania pieniedzy na ratowanie stoczni...

--
            "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
        • hanusinamama Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:43
          A ty jak sobie wyobrazasz działanie takiej fundacji?? Ona nie pracuje tylko w dzien WOSP! To jest cały rok pracy. Masa ludzi zatrudnionych, bo zeby mozna było coś kupić do szpitala musi byc przetrag, muszą byc specjalisci ale tez sekretarki, ksiegowe i masa innych ludzi.

--
          "Kury zostają dalej w hodowli, żeby dawać nowe jajka, często nawet dożywotnio." Stwory_z_mchu
      • taniarada Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 11:08
        m.y.q.2 napisała:

> Jurek Owsiak jest jedynym człowiekiem w Polsce, któremu ufam.
        > Każda złotówka z naszych składek wydana jest uczciwie, co do tego nie mam najmn
        > iejszych wątpliwości!
        >
        >
        Dobry Jezu a nasz Panie.Przepisz mu majątek cały i ufaj bankom.
    • saszanasza Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:30
      chococaffe napisała:

> Sądzimy, że jesteś głupi a twoje wpłaty są tak samo prawdziwe jak twoja żona, d
      > zieci i wakacje w Afryce.
      >
      > Nieudolnie starasz się podjudzać do nienawiści.

Też tak uważam. wOŚP to chyba jedyna w Europie organizacja prześwietlana wzdluż i wszerz zapewne codziennie, na zlecenie nienawidzącej jej partii rządzącej. Jakby na coś natrafili, to Owsiak dawno już by siedział.

--
      „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
      • tiszantul Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 15:02
        Zarzut nienawiści jest bardzo poważny, a przynajmniej był, zanim opozycja użyła go pierwsze pięćset razy. I najwyraźniej fani opozycji sobie wyobrażają, ze zarzut się nic a nic nie zdewaluował. Autoprezentacja opozycji jako łagodnych baranków otoczonych zgrają nienawistników jest przekonująca głównie dla samej opozycji.
        Zresztą to Owsiak miał sprawy w sądzie za "naruszenie dóbr osobistych" i sąd nakazywał Owsiakowi przeproszenie poszkodowanych. Standardowa opozycyjna hipokryzja
        • natalia.nat Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 14.01.20, 15:33
          E, gdzież tam. Nienawiść PiSu do Owsiaka to przecież mit, co widać i słychać zewsząd. Oni tak naprawdę kochają go miłością wielką i nieskończoną, nawet nie zauważyli, że tegoroczny finał WOŚP w ogóle się odbył, a jak widzą serduszko fundacji to je wymazują. Taka miłość się nie zdarza. big_grin
      • riki_i Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 16:11
        saszanasza napisała:

> wOŚP to chyba jedyna w Europie organizacja prześwietlana wzdluż
        > i wszerz zapewne codziennie, na zlecenie nienawidzącej jej partii rządzącej. J
        > akby na coś natrafili, to Owsiak dawno już by siedział.

Ale dlaczego niby miałby siedzieć? On doi WOŚP całkowicie legalnie. Poprzez szereg usług obcych na firmy, które są jego własnością. Fundacje nie podlegają pod k. s. h., więc takie coś jest legalne.
        • paskudek1 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 16:14
          Ale WOŚP pewnych działań sam nie może przeprowadzić więc zleca to firmie zewnętrznej tak cię cholernie boli ze jest to firma Owsiaka? A nie kogoś innego? Tak ci solą w oku i ością w gardle to stoi? Czemu od razu uważasz że działa nielegalnie albo niemoralne?

--
          nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
        • morekac Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 17:10
          >Poprzez szereg usług obcych na firmy, które są jego własnością.

Ale podlegają pod inne przepisy, również podatkowe.

--
    • vodyanoi Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:34
      Nie wrzucaj. Dla mnie nic nie musi ujawniać.
      Ja wrzucam specjalnie na powiązane spółki, jego mieszkanie i wyjazdy zagraniczne. Mogę? Chyba jeszcze tak? Czy też do każdej stówy mam dołączać karteczkę "Na powiązane spółki i wszelkie niejasności"?
    • gama2003 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:49
      Gdyby było cos na Owsiaka to od lat, a już przynajmniej od dobrej zmiany, pobrzękiwałby kajdanami w ciemnych lochach.

Facet ma oddech wszelkich kontroli na plecach i nigdy nic nie wypłynęło. Dlatego choć dziś sobie darujcie.
    • ga-ti Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 22:56
      A ja wychodzę z założenia: nie chcesz to nie dawaj. Wkurzają mnie tacy, co to wrzucą i marudzą, czy na pewno nie oszukuje. Kupią świeczkę i jęczą, że oszuści. Da żebrakowi i wymyśla, że pewnie na wódkę wyda. I tak dalej. Nie chcesz to nie dawaj, chcesz to daj. A jak jesteś taki podejrzliwy, a koniecznie chcesz wydać swoje pieniądze na dobroczynny cel (och, jaki jestem zaje.isty) to kup jedzenie/środki czystości/pieluchy/ubrania i zanieś ubogiej rodzinie z sąsiedztwa, staruszkom, czy do jakiegoś domu opieki.
    • beataj1 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 12.01.20, 23:55
      Sądzę że Owsiak jest uczciwy . Sądzę też że gdyby Owsiak miał ochotę zarabiać na orkiestrze mógłby to zrobić całkowicie legalnie. Firmy by mu płaciły nieprzeliczoną kasę za zdradzenie sekretu na to by przez prawie trzy dekady utrzymać entuzjazm ludzi, którzy za darmo poświęcają swój czas, energię, kreatywność i entuzjazm ZA DARMO i jeszcze sami chcą więcej. Firmy by to ozlocily gdyby ich tego nauczył choćby ułamek.
      Do końca życia mógłby jeździć na wykłady odczyty i konferencje na całym świecie i nie musiał by się uzerac z zazdrosnymi baranami którzy też by chcieliby tak samo ale są po prostu nie dość fajni.

--
      Ludzkość wyznaje ponad 5000 rożnych bóstw. Ale nie martw się - TWÓJ BÓG to ten jedyny właściwy...
    • kaka-llina Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 00:02
      I kurcze "dobra zmiana" prawi wszystko potrafi zniszczyć... Ale Owsiaka nie da rady!!!! Za 28 lat wzruszeń i zabawy serdecznie dziękuję, Jurek już się zapisał na kartach polskiej historii, PIS niestety też (ale Jurek pozytywnie i nikt tego nie zmieni)
    • tiszantul Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 00:37
      Znamienne, że nikt nawet nie spróbował odnieść się do zarzutów przedstawionych w zalinkowanym tekście. Dlaczego nikt nie napisze, ze przelewów z WOŚP do Złotego Melona po prostu nie ma? Sytuacja by się od razu uspokoiła i wszyscy zatroskani losem pieniędzy na leczenie dzieci mogliby odetchnąć z ulgą
      • beataj1 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 00:47
        Ale dlaczego ma nie być? Myślisz że zarządzanie takim przedsięwzięciem odbywa się na zasadzie modlitwy. Że ludzie którzy przy tym pracują poza samym finałem nie chcą mieć pensji i wykonywać odpłatnie swojej pracy. A nie za bog zapłać. Przecież to jest praca na cały rok. Nie tylko przez 24 godziny.
        Zastanów sie ile wiedzy doswiadczenia6i umiejętności potrzeba by osiągnąć takie efekty i pomyśl ile to jest warte w pensjach. Ale takich uczciwych A nie pod stołem jak w innych srebrnych miejscach.

--
        To nie cellulit. To moje ciało mówi, że jest atrakcyjne. Brajlem.
        • taniarada Jest jeszcze mrówka firma krzak 13.01.20, 01:48
          beataj1 napisała:

> Ale dlaczego ma nie być? Myślisz że zarządzanie takim przedsięwzięciem odbywa
          > się na zasadzie modlitwy. Że ludzie którzy przy tym pracują poza samym finałem
          > nie chcą mieć pensji i wykonywać odpłatnie swojej pracy. A nie za bog zapłać.
          > Przecież to jest praca na cały rok. Nie tylko przez 24 godziny.
          > Zastanów sie ile wiedzy doswiadczenia6i umiejętności potrzeba by osiągnąć takie
          > efekty i pomyśl ile to jest warte w pensjach. Ale takich uczciwych A nie pod s
          > tołem jak w innych srebrnych miejscach.
          >
          Wszystko jest na necie. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zysku-ma-Zloty-Melon-prowadzony-przez-Jerzego-Owsiaka-7636612.html&ved=2ahUKEwj_yb_2rP_mAhVRx4sKHX65D-AQFjAGegQIBBAB&usg=AOvVaw009U277Wkd9fBJRkT0cvYM&cshid=1578876415793
        • snajper55 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 03:36
          beataj1 napisała:

> Ale dlaczego ma nie być? Myślisz że zarządzanie takim przedsięwzięciem odbywa
          > się na zasadzie modlitwy. Że ludzie którzy przy tym pracują poza samym finałem
          > nie chcą mieć pensji i wykonywać odpłatnie swojej pracy. A nie za bog zapłać.
          > Przecież to jest praca na cały rok. Nie tylko przez 24 godziny.
          > Zastanów sie ile wiedzy doswiadczenia6i umiejętności potrzeba by osiągnąć takie
          > efekty i pomyśl ile to jest warte w pensjach. Ale takich uczciwych A nie pod s
          > tołem jak w innych srebrnych miejscach.

Można dla idei. Jak Karczewski.

S.
          --
          Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • inka754 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 06:31
      Przeczytaj sobie artykuł na stronie głównej Gazety dot. ostatniego finału. Przeczytaj również komentarze osób popierających WOŚP. Jak dla mnie to jest największe prostactwo i buractwo tego kraju lejące hejt wiadrami. Oni naprawdę zachowują się jak członkowie sekty z wypranymi mózgami. Do takich ludzi prawda nigdy nie dotrze, co najwyżej zaczną cię obrażać, pisać o Rydzyku, TVP i używać żenującego argumentu, że masz nie korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP (do nich jeszcze nie dotarło, że to sprzęt dla dzieci). Raz w przeciągu 28 lat zbierali również na seniorów (poszły na to podobno grosze, oddział na którym leżała moja babcia otrzymał pościel). Do co daje Owsiak to ok. 1% całości, cała reszta kasa z NFZ czyli podatki wszystkich pracujących. Cały ten szum jest dla mnie żenujący.
      • inka754 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 06:35
        A i jeszcze piszą o Caritas i jego przekrętach, nie podając żadnych konkretów. Dla mnie to są ludzie, którzy raz w roku wrzucą do puszki 10 zł (bo wg nich nie ma żadnych innych fundacji) i na forach ekscytują się swoją rozrzutnością. Jak czytam licytujące się forumki - ile dają na WOŚP to śmiać mi się chce.
      • mamablue Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 08:21
        "Jak dla mnie to jest największe prostactwo i buractwo tego kraju lejące hejt wiadrami."
        O tak, racja. Mój wujek nawet jak leżał umierający na łóżku WOŚP, to nadal pluł na Owsiaka. Są tacy, co nienawiścią żyją i nic tego nie zmieni.
        • alicia033 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:11

> Wpłaciłem sporą sumę i oczekuję przejrzystości.

ROTFL

--
          z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
          volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
        • szafireczek Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:44
          <Wpłaciłem sporą sumę i oczekuję przejrzystości...

< frequenter.light Re: WOŚP ruszacie sie specjalnie, zeby dac kase? 12.01.20, 11:20
          Nie muszę - Owsiaki kwestuja pod kościołem. Wrzucę im.

I co z Twoją uczcziwością?
          • szafireczek Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 14:20
            Skoro pytasz, to nie, np. ja na początek, dla przydania wiarygodności wypowiedzi, oczekuję precyzyjnej wypowiedzi Bywalca: wpłacił sporą sumę, czy wrzucił pod kościołem, bo jednak to nie to samo...no chyba, że zapełnił całą puszkę rulonami banknotów i myślał, że od kwestujących dzieciaków dostanie fakturę i dlatego uznał to za "wpłatę"!
      • tiszantul Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 10:45
        "Przeczytaj sobie artykuł na stronie głównej Gazety dot. ostatniego finału. Przeczytaj również komentarze osób popierających WOŚP. Jak dla mnie to jest największe prostactwo i buractwo tego kraju lejące hejt wiadrami. Oni naprawdę zachowują się jak członkowie sekty z wypranymi mózgami"

Przypomnę jeszcze, ze Wyborcza i Gazeta, kiedy wprowadziły komentowanie tylko dla posiadaczy abonamentu, miało to na celu ograniczenie hejtu i podniesienie poziomu debaty. Co ciekawe, udało się uzyskać dokładnie odwrotny efekt
      • turzyca Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 11:18
        >Raz w przeciągu 28 lat zbierali również na seniorów

Kłamstwo. Pięć finałów było na ze zbiórką na seniorów.
        Plus zbiórka na hospicjum w zeszłym roku.

>cryingposzły na to podobno grosze,

Szacun za użycie słowa "podobno", ładna obrona przed pozwami.
        Te "grosze" to blisko 100 mln złotych.

>oddział na którym leżała moja babcia otrzymał pościel).

A jakie zgłosił zapotrzebowanie?
        Pomijam wątpliwość, że WOŚP nie kupuje pościeli luzem tylko jako część wyposażenia łóżka.

--
        "Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach, dlatego myją te naczynia w krowim moczu."
    • anika772 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 06:51
      No wiesz, w tak wspaniale i skutecznie (od 4 lat) rządzonym państwie, z tak doskonałym ministrem sprawiedliwości i prokuratorem w jednej niezwykłej osobie- to raczej niemożliwe, aby przekręciarz chodził wolno? Dawno by siedział, prawda?
        • morekac Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 15:37
          Wystarczy przetrzepac mu 5 ostatnich lat i będzie leżał przy nieprawidłościach, a zważywszy, że PIS ma władzę od lat 4, to w praktyce wychodzi 10 lat, które mogliście sprawdzać. Czemuż nic nie wypłynęło? Nikt nie zakwestionował faktur za usługi obce i nie przypieprzył podatku? Nikt nie zakwestionował transakcji z podmiotami powiązanymi?
          Skarbówka mogła sobie szaleć od początku...a skarbówka to nie sądy czy prokuratura, którą trzeba było najpierw przejąć... No i kontrahentów też można przy okazji przetrzepać.

--
          • anika772 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 15:42
            PiS-ik bardziej sobie ceni obrzucanie błotem niż stosowany w demokratycznych krajach proces sądowy po postawieniu zarzutów.
            Kogo tam jeszcze mieli wsadzać, Tuska?
            Ale, ojej, ojejciu, "po 30 latach trudno posprzątać", widziałaś.
            Co też te brednie robią ludziom z głowami.
    • julita165 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 07:34
      Ja sadze ze kazda organizacja charytatywna, a taka jest Fundscja WOSP ma koszty. To jest normalne bo to nie jest jednorazowa zbiorka wujka Ziutka. Wazne zeby te kkszty byky uzasadnione i przejrzyste. No i tego dotycza zarzuty wobec Owsiaka, po pierwsze wyslkosci kosztow i po drugie przejrzystosci finansow.
    • chococaffe Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 07:44
      Przecież o to chodziło założycielowi wątku, który dwoi się i troi, żeby zakładać miliony "neutralnych" wątków na temat kiecek i "podróży" i stać się "zwykłym" uczestnikiem forum, a tak na prawdę jest zwykłą szują, która ma jeden cel - podjudzanie.
    • super_hetero_dyna Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 08:12
      Ale na przykładzie Owsiaka widać, jak wspaniale można zarabiać na ostrej polaryzacji politycznej. Połowa zmanipulowanych z ochotą zapłaci byle oszustowi, na złość drugiej połowie. Cel nieważny, byle ładny. Może być WOŚP, może być Cinquecento dla "ofiary reżimu" - wszystko jedno. W ostateczności głos na oszusta, pozwalający jemu schować się za immunitetem, a władzy zdejmujący kłopot z głowy, jak by tu zakończyć sprawę, nie robiąc onemu krzywdy.
      W sumie jakaś logika w tym jest. Po co pieniądze pożytecznym idiotom? Tylko zmarnują. Pieniądze potrzebne są ludziom rzutkim i cwanym. Oni zrobią z nich sensowny użytek.
      • iwles Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 08:15

bla bla bla bla bla...... a ty dyńka, nawet bez chwili refleksji dajesz na tacę i w kopercie swojemu proboszczowi, który z tych funduszy ani nikomu nie pomaga charytatywnie, ani się z nich nie rozlicza.
        To dopiero logika dawania robienia z siebie idioty. Nawet nie pożytecznego, tylko darmozjada.

--
        Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
            • super_hetero_dyna Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:56
              Nie daję. Masz jakieś przesłanki dla uzasadnienia poglądu, jakobym "uważał się za kościółkowego chrześcijanina"? Wy, lewacy, zbyt skomplikowanych konstrukcji nie jesteście w stanie, jak widać, rozumem ogarnąć, więc się w bogatej rzeczywistości gubicie.
              Prof. Bogusława Wolniewicza (zakładając odważnie, że w ogóle wiesz, kto zacz) też nazwałabyś "kościółkowym chrześcijaninem"?
              • iwles Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 10:30
                super_hetero_dyna napisał(a):

> Nie daję. Masz jakieś przesłanki dla uzasadnienia poglądu, jakobym "uważał się
                > za kościółkowego chrześcijanina"?

Tak. Cała twoja działalność na forum, wszystkie posty, w których podpierasz się biblią, jako kontrargumentami ludzkiego rozumu i ludzkiej uczciwości.

• natalia.nat Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 14.01.20, 14:28
                    Oczywiście, że całokształt, a co niby innego? To już tylko twój problem, że kreujesz się na klasyczny zdewociały moherowy beret. I twoja krytyka obecnego papieża oraz patologiczna nienawiść homoseksualistów dokładnie to potwierdza. I kolejne przykłady: wiara że człowieka stworzył bóg, a nie powstał on w toku udowodnionej naukowo ewolucji; obrona proboszcza w aferze opłatkowej i biskupa za teksty o zarazie; pogląd, że świeckie państwo powinno łożyć finansowo na KK; teksty o mądrościach z Pisma; poglądy na tradycyjny model rodziny. W świetle tego wszystkiego, mało prawdopodobne jest to, że nie dajesz na tacę, a jeśli tak, to tylko ze skąpstwa, a nie z powodu refleksji nad późniejszym przeznaczeniem datku. Daruj sobie więc ekwilibrystykę słowną i teksty o łgarstwie, manipulatorze. I jak widać sam nie jesteś w stanie ogarnąć rozumem zbyt skomplikowanych konstrukcji i gubisz się we własnej kreowanej sztucznie rzeczywistości.
          • maslova Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 21:02
            > Ciekawe, że ci, dla których kościół to siedlisko pedofilów, masowo wysyłają tam dzieci.

A jakiś dowód na to? Skoro 95% Polaków jest katolikami, ok. 40% z nich regularnie praktykującymi, wolontariuszy WOŚP jest ok. 120 tys., z czego pod kościołami kwestuje tylko jakaś część z nich, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że należą oni do wierzącej, praktykujacej i nie obawiajacej się księży pedofili części katolików.
          • morekac Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 14.01.20, 01:33
            A ty odróżniasz przestrzeń publiczną od terenu prywatnego parafii?

--
      • morekac Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 14.01.20, 07:15

> Ale na przykładzie Owsiaka widać, jak wspaniale można zarabiać na ostrej polary
        > zacji politycznej. Połowa zmanipulowanych z ochotą zapłaci byle oszustowi, na z
        > łość drugiej połowie. Cel nieważny, byle ładny. Może być WOŚP, może być Cinque
        > cento dla "ofiary reżimu" - wszystko jedno. W ostateczności głos na oszusta, po
        > zwalający jemu schować się za immunitetem, a władzy zdejmujący kłopot z głowy,
        > jak by tu zakończyć sprawę, nie robiąc onemu krzywdy.

Owsiak to polaryzował? Bo raczej ci, co po latach wywalili WOŚP z TVP?
        I jakiego oszusta z immunitetem masz na myśli? Kryształowego Mariana?
        Przy okazji: Banaś był szefem KAS, skarbówka mogła trzepać i fundację, i spółki do woli.

--
      • bistian Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 14.01.20, 17:43

> Ale na przykładzie Owsiaka widać, jak wspaniale można zarabiać na ostrej polary
        > zacji politycznej. Połowa zmanipulowanych z ochotą zapłaci byle oszustowi, na z
        > łość drugiej połowie.

Warunki startowe masz spełnione, więc do dzieła! Dość tego gadania jesteś w stanie spolaryzować sporą grupę ludzi, więc jesteś również w stanie zebrać konkretną kwotę.
        Do dzieła! Jeśli zbierzesz ze 100 tys. zł na dowolny cel ważny dla społeczeństwa, przyznam, że miałeś rację, że tak to działa.
      • alicia033 Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:14
        znaczy w którym to miejscu wg ciebie WOŚP łamie prawo o fundacjach i ustawę o rachunkowości, że zarzucasz jej brak przejrzystości?

--
        45rtg o muzykach:
        "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
    • makurokurosek Re: Jak to jest z tym Owsiakiem? 13.01.20, 09:09
      Od 27 lat kościół i powiązane z nim partie polityczne plują na WOŚP i zarzucają przekręty finansowe, organizacja oraz Owsiak zostali sprawdzona wzdłuż i wszerz i żadnych nie prawidłowości się nie dopatrzono, tak więc proponowałabym aby kościółek i PIS zajęli się wyjaśnianiem swoich przekrętów finansowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka