Dodaj do ulubionych

Druty do robótek - pytanie

13.01.20, 23:08
Nieświadomie naciskam na druty i przez to je wyginam. Druty rozmiar 2, gdyby ktoś był ciekaw.

Z czego muszą być zrobione, żebym nie dała rady wygiąć?
Obserwuj wątek
        • mooi Re: Druty do robótek - pytanie 13.01.20, 23:41
          plastikowe też wyginasz?
          Moze takich spróbuj. Prędzej złamiesz niz wygniesz, chociaż ja nigdy ani nie wyginalam, ani nie łamalam.
          Kup porzadne druty, firmowe.
          Ja mam takie od 30 lat, a nawet starsze (mamy) i wszystkie sa zdatne do uzytku.
          • taki-sobie-nick Re: Druty do robótek - pytanie 13.01.20, 23:46
            Uważasz, że na złamanych się łatwiej robi niż na wygiętych?

"Porządne druty, firmowe" - czyli jakiej firmy konkretnie?

To, że ty masz druty od 30 lat, niewiele mi pomaga.

Obecnie wygięły mi się niemieckie Addi. Fakt, trudniej im to przyszło niż aluminiowym, ale jednak.
            • mooi Re: Druty do robótek - pytanie 14.01.20, 01:49
              nie zrozumiałaś.
              druty raczej sie nie wyginają (nigdy tak mi sie nie zdarzyło). Przy duzym nacisku predzej się złamią i wtedy sie je wyrzuca (też mi sie nie zdarzyło ale dopuszczam, że ty jestes w stanie to zrobić, szczególnie przy duzym poziomie wścieklicy).
              "Firmowe" to np. AERO, angielskie (to są te 30-letnie, właściwie 40-letnie nawet). Przypuszczam, że dziś nie ma żadnego problemu, zeby znaleźć dobre druty, ktore nie wyginaja sie. pewnie wystarczy zacząć szukac, zamiast wściekac sie o byle goowno.
                • 35wcieniu Re: Druty do robótek - pytanie 15.01.20, 21:35
                  No i masz, nawet w wątku o drutach nie możesz się powstrzymać.
                  A wścieklicę to owszem masz, ewidentną.

--
                  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
                  - Ale jak przez głowę?
                  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • notting_hill Re: Druty do robótek - pytanie 14.01.20, 09:14
      Na 2 robisz? Czemu? To bardzo rzadki rozmiar jest. I bardzo cienki, w sumie jak mocno naciskasz to się każde wygną.
      Najbardziej wytrzymałe się Chiaogoo, mają nawet 1 i 1,5 do robienia serwet i są bardzo twarde. Im druty dłuższe (ta część metalowa) tym łatwiej wygiąć.
        • notting_hill Re: Druty do robótek - pytanie 14.01.20, 10:26
          No rzadki, IMO. Posiadam milion par drutów w różnych rozmiarach, 2,0 są najcieńsze i używam ich jedynie do robienia skarpet. Moje kumpele od drutów również. Najbardziej popularnym rozmiarem, jak ktoś robi z cienkiej włóczki to 3,0. Robienie na 2 uznawane jest za dziewiarstwo ekstremalne, dlatego się zdziwiłam.

Autorka zdaje się trochę ma mało doświadczenia z robieniem na drutach, stąd moje pytanie. W zamierzchłych czasach młodości, a już z pewnością przed raverly miałam dwie pary drutów, cieńsze i grubsze. I tak robiłam, nawet całkiem sporo. Z braku laku, naturalnie, bo druty były dostępne w małym wyborze. I wydawało mi się, że to bez większego znaczenia. Obecnie już wiem, że narzędzia są bardzo ważne smile.
          • andaba Re: Druty do robótek - pytanie 14.01.20, 10:51
            Ja do uczenia się dostałam plastikowe "4", ale wtedy jak piszesz wybór był żaden, kupiłam '2" z białymi kuleczkami na końcach, które mam do dziś (prawie 40 lat), bo innych nie było, najpierw robiłam głównie na tych plastikowych, potem polubiłam cienkie - przy braku możliwości kupienia włóczki dostarczały rozrywki na dłużej.
          • taki-sobie-nick Re: Druty do robótek - pytanie 15.01.20, 21:32
            Ja robię na dwójkach rzeczy przeznaczone na druty grubsze (próbka 20/28) i o dziwo próbka wychodzi mi tylko wtedy, kiedy robię ściśle.

Koronek żadnych, nie cierpię ażurów ani chust, lecę na tych dwójkach dżersejem albo ściągaczem i martwię się, że nie mam jedynek do ściągaczy. tongue_out
            • abecadlowa1 Re: Druty do robótek - pytanie 15.01.20, 22:16
              Intrygujące. Aż przeszukałem ravelry w poszukiwaniu schematów dla dwójek i jest ich bardzo niewiele - skarpety, rękawiczki i ubranka dla lalek barbie. Jeśli robisz na dwójkach swetry w ludzkim rozmiarze to jestem pod wrażeniem. Mrówcza robota.
              A jeżeli chodzi o rodzaj drutów to spróbuj może stalowych albo drewnianych.
            • agonyaunt Re: Druty do robótek - pytanie 15.01.20, 23:25
              >Ja robię na dwójkach rzeczy przeznaczone na druty grubsze (próbka 20/28) i o dziwo próbka wychodzi mi tylko wtedy, kiedy robię ściśle.

I nie wychodzi Ci z tego sztywna dzianina?

Na marginesie: próbka nie musi "wychodzić", próbki są po to, żeby sobie policzyć oczka i zużycie włóczki; jeśli męczysz się z 2 tylko dlatego, żeby się próbka zgadzała, to sama sobie życie utrudniaszsmile
                • mama_kotula Re: Druty do robótek - pytanie 16.01.20, 09:29
                  Znaczy nie wiem, jak u nas, mam doświadczenie głownie z Amerykankami. Nie mają pojęcia, co zrobić z probką. Ale one również wrzucają na grupę posty: udało mi się kupić blachę <tu rozmiary>, wreszcie mogę zrobić ciasto z tego przepisu, bo on wymaga konkretnie takiej!
                  • andaba Re: Druty do robótek - pytanie 16.01.20, 11:19
                    Wiecie co, robię na drutach od lat, zrobiłam w międzyczasie dziesiątki swetrów - robiłam swego czasu na zamówienie, nigdy się nie zastanawiałam nad tym, jaka próbka z czego wychodzi, mniej więcej wiem ile oczek na jakie druty nabrać, żeby wyszła pożądana szerokość.
                    Fakt, nie korzystam z wzorów, nie bardzo wiem o o w nich chodzi, ale jak popatrzę na sweter to potrafię go odtworzyć.
                    Na "chłopski rozum" to jakoś znacznie prościej zawsze jest, niż wynika z opisu i schematu.
    • mama_kotula Re: Druty do robótek - pytanie 15.01.20, 21:39
      Karbonowe nie powinny się wyginać. Mają za to inne wady big_grin.
      Z tymi cieniutkimi ogólnie jest problem, bo metalowe/stalowe się wyginają, a drewniane dość łatwo łamią. Akrylowe cieńsze niż 4-5 gną się jak wściekłe, w ogóle można zapomnieć
    • agonyaunt Re: Druty do robótek - pytanie 15.01.20, 21:42
      A próbowałaś popracować nad techniką? Może za mocno ściskasz druty w ogóle, a jak się nagrzeją, to łatwiej je pogiąć. Nie bolą Cię dłonie/nadgarstki?

Spróbowałabym drutów z obrotową żyłką, wtedy możesz kręcić drutem i ten nacisk jest równomierny, więc co się wygnie, to się wyprostuje. Może to jest jakaś metoda?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka