Dodaj do ulubionych

Przerwa od forum emama.

14.01.20, 09:06
Jak to zrobić? Jakieś doświadczenia w temacie?
Dzięki.
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 09:14
      Sciagnij sobie SELFCONTROL i ustaw ematke jako zablokowana na 24h (albo i miesiac) tyle ze uwaga tego nie da sie w tym czasie odblokowac w zaden sposob selfcontrolapp.com/

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • obrus_w_paski Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 09:35
      - ciekawa i absorbująca praca, po której ostatnie na co masz ochotę to siedzieć w internecie i wolisz zdecydowanie spędzić wolny czas z mezem/ sama/ na wolnym powietrzu i bez przeglądaniu internetu
      - Intensywne życie osobiste, typu częste wyjścia i aktywności podczas których nie ma sensu przeglądanie forum, bo masz ciekawsze rzeczy „na zewnątrz”
      - Na tyle ciekawa książka/ cokolwiek innego, ze w metrze/ kolejce/ piaskownicy wolisz czytać książkę niż przeglądać forum.

Przynajmniej ww rzeczy sprawiły, ze w 2018 napisałam ledwo 300 postów. W 2019 troche więcej, sporo chorowałam i musiałam leżeć.

To mi przypomniało, ze nie było jeszcze rankingu najbardziej aktywnych forumek 2019
    • conena Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 09:52
      nie zaglądać. ja miałam długą przerwę od forum po którymś shitsztormie, ogarnęło mnie ogólne zniechęcenie i kompletnie nie chciało mi się zaglądać. plus podziałał na mnie raport tygodniowy, który mi się na telefonie wyświetla "czas spędzony przed ekranem milion godzin, w tym sieci społecznościowe pół miliona, forum ćwierć miliona". no ale wspomnienie shitsztormu zblakło i znowu zaglądam.

--
      A taki znacie? Idą Nilfgaardczyk, elf i krasnolud. Patrzą: leci mysza...
    • umi Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 11:29
      Wejdz w watek tak durny i pelen wredot, ze stracisz wiare w czlowieka. Ogarnie Cie wqrw i uznasz, ze nic tu po Tobie. Tylko potem nie wchodz znowu, bo trafisz na jakas sierotke, ktorej nikt nie chce pomoc i znowu sie wciagniesz. Jakbys sie lamala, to wlaz w ten sam watek ktory sprawil, ze sobie poszlas. Wqw wroci i spbie pojdziesz.
      • inka754 Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 11:56
        Ja jak wchodzę w wątek o WOŚP to śmiać mi się chce. Niektóre forumki to takie są jak te babcie i dziadkowie od Rydzyka, oczy by wydrapały za Owsiaka. Tylko, że babcie nie licytują się ile emerytur przekazały Rydzykowi, a emamy owszem. I te klapki na oczach - jak nie dajesz na Owsiaka to jesteś za PiS, kościołem, Rydzykiem, TVP. I ta radość, że Matka Kurka 5 zł wpłacił przez przypadek na WOŚP okraszona durnymi buźkami. I radość, że mamy 100 milionów już teraz, dzisiaj!!!!!!! Szlachetna paczka ma więcej. Caritas zbiera rocznie podobno nawet 400 milionów. Fundacja Religii 130. Bez wrzasków p. Owsiaka w ciepłym studio TV, wysyłania dzieci na mróz, organizowania imprez "krawężnikowych" do 1000 osób w Gdańsku ochranianych przez Dziadek Scorpion Security, obrażania się i tupania nóżką organizatorów.
    • astrologia333 Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 12:22
      Tak.
      To forum jest tak cudowne i tak wspaniałe, że nie da się nim delektować z doskoku. Trzeba mieć czas żeby usiąść, wczuć się w fabułę czy od czasu do czasu lać po nogach ze śmiechu. Na szybko, to ja mogę wypaść z okna.
      A jeśli jeszcze trzeba odpisać i to na temat i to więcej niż jedno zdanie. O laboga.
      Mamy tutaj przykłady użytkowniczek, które odpiszą - a i owszem i to nawet więcej niż 5 zdań i to w miarę szybko. Wydawać by się mogło, że niezwykle uzdolnione ideały. Nic bardziej mylnego. Autorka, że ma zatwardzenie, a użytkowniczka, że nie myję odwłoka pod bidetem.
      W związku z powyższym skuteczną metodą odseparowania się od forum jest praca, jeśli się jej nie ma i sensowne zajęcie w pracy ( jeśli się odpierdziela) lub po pracy.
      Przetestowane/sprawdzone.
    • lucyjkama Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 12:52
      Ale o co chodzi? Trzeba podjąć decyzję i po kłopocie. Ja zdecydowałam z początkiem grudnia 2018, że nie wchodzę na ematkę przez rok bo szkoda czasu. I faktycznie weszłam dopiero na początku grudnia 2019.
    • kkalipso Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 12:57
      Nie doradzę, bo to indywidualna sprawa, a powody mogą być różne. Nie pisałam coś ponad rok, chyba nawet nie pamiętam kiedy przestałam pisać tylko dlaczego. A po prostu forum przestało mnie bawić, sprawiać radość. Mnóstwo zmarnowanego czasu i to bezsenne myślenie o osobach i sprawach nieznanych mi osób. Po co mi to pomyślałam, tyle piękna i dobroci blisko mnie a ja w kompie siedzę nienie koniec powiedziałam sobie. Potem doszły problemy i całkiem zapomniałam.

--
      https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
    • aerra Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 14:07
      Normalnie - postanawiasz, że nie wchodzisz na forum i nie wchodzisz. Przecież nie masz 5 lat.

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
        • aerra Re: Przerwa od forum emama. 15.01.20, 12:10
          To akurat jest dość proste, tym bardziej, że zależne wyłącznie od ciebie - chyba, że mamy do czynienia z uzależnieniem (ale wtedy trzeba się leczyć, a nie pytać na forum).
          Kilka razy tak robiłam w momencie jak jakaś rozrywka internetowa zaczynała pochłaniać za dużo czasu. Po prostu to rzucałam, przestawałam się logować, zaglądać, żadnego "ale tylko na chwilkę", czy "ale tylko sprawdzę". Ematka u mnie na razie tego poziomu nie osiągnęła, zresztą już nic od lat nie osiągnęło, bo jakiś tam balans trzymam. Ale robiłam to dokładnie w ten sposób - pochłania mnie to za bardzo, postanawiam, że rzucam - więc rzucam.
          Inaczej oczywiście to wygląda jak człowiek jest uzależniony, niezależnie od tego, czy to internet/gry/fajki/alkohol/jedzenie/itd.

--
          super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
          <*>
    • princesswhitewolf Re: Przerwa od forum emama. 14.01.20, 14:18
      no mam tygodniowe, albo dniowe. Nie mam czasu sie podrapac. Wpadam i jestem pare dni intensywnie, to znowu zanikam. Pol watkow nie czytam, a jak czytam to i tak zmieniam temat. Potem maja pretensje ale co mnie to obchodzi i tak to leci
      • aankaa Re: Przerwa od forum emama. 15.01.20, 00:53
        jak gdzies wyjezdzam, czy wciagnie mnie inne zajecie, to nie wchodze

można wyjechać i dalej być wciągniętą wink

--
        jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka