Dodaj do ulubionych

Reklamacja- stomatolog odsyła z bolącym zębem

14.01.20, 15:27
Chciałam zapytać o Wasza opinie- nie jestem typem pieniaczki i awanturnicy, ale sytuacja ze stomatologiem mnie mocno zdenerwowała.

W czwartek zaczyna bolec mnie ząb- moja stomatolog jest niedostępna- dzwonię do podobno dobrej kliniki w moim mieście- wizyta w piątek po godz. 19.

Ledwo żyje/ ząb boli/ docieram do kliniki/ stomatolog robi rtg/ okazuje się ze to zapalenie koło korzenia (prawdopodobnie po niedokładnym leczeniu kanałowym kilka lat temu). Zakażenie wokół korzenia zęba ma 1 cm na 1 cm wiec rozległe.

I teraz sedno: stomatolog nie robi nic poza przepisaniem antybiotyku i ketonalu i wyznaczeniem wizyty u kolegi (specjalisty od leczenia kanałowego) za 2 tygodnie. Na moja nieśmiała sugestie, ze bardzo boli stwierdza, ze antybiotyk pomoże. Oczywiście nie pomógł.

Po weekendzie z antybiotykiem, ketonalem i toną innych środków przeciwbólowych, dzwonię do kliniki wyjąc z bólu proszę o wyznaczenie wizyty szybciej. Nie da się.

Dziś trafiłam do stomatologa, który zrobił leczenie kanałowe i stwierdził:
a) zmiany wokół korzenia były tak duże ze żaden antybiotyk nie miał prawa polepszyc sytuacji/ uśmierzyć bólu
b) każdy dzień zwłoki to większe ryzyko resekcji korzenia (tzn mój stan był bliski temu ze powtórne leczenie kanałowe już nie pomaga konieczna jest resekcja korzenia)

Za wizytę w piątek oczywiście zapłaciłam i dodatkowo zostałam poproszona o zadatek na poczet leczenia kanałowego (zadatku nie zwracają bo sama zrezygnowałam z wizyty za dwa tygodnie. Jakbym miała czekać to z tego bólu strzeliłabym sobie w łeb chyba...)

Ok, ten zadatek to nie jest dla mnie znacząca kwota, ale tak się zdenerwowałam, ze mnie odesłali widząc mój stan (rtg pokazało rozległe zmiany), ze nie podaruje im tego.

I teraz się zastanawiam- po pierwsze napisze do nich maila z opisem szczegółów i żądaniem zwrotu zadatku, myślicie ze ma sens pisać o odszkodowaniu, występować na drogę sądowa? Czy prywatne kliniki podlegają pod jakieś izby lekarskie? Na pewno opisze sytuacje w internecie ( negatywne opinie gdzie się tylko da).

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka