• solejrolia Re: Twarz 40+ 14.01.20, 21:57

Moja rada- trzeba więcej pić !

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
      • swinki_trzy Re: Twarz 40+ 14.01.20, 23:07
        I skończyć jak Berga? 😂😂

A tak swoją drogą, podepnę się i spytam: co na przesuszoną twarz? Dużo złego robi mi basen, jak ciało jeszcze ogarnę, tak nie daję rady ostatnio z cerą. Koszmarne suche skórki na policzkach.
        Jakieś serum cudotwórcze dla ematki 45+? Z basenu nie zrezygnuję, a nie chcę się sypać.
        • swinki_trzy Re: Twarz 40+ 14.01.20, 23:19
          Jakby co: matka natura zmarszczek mi oszczędziła i tak ma pozostać.
          Wiek pewnie już zaczyna robić swoje, ale zauważyłam zależność pomiędzy częstotliwością wizyt na basenie a natężeniem przesuszenia. Ratujcie! Co daje super ekstra nawilżenie?
          • pade Re: Twarz 40+ 14.01.20, 23:29
            Swego czasu bardzo mi służyło Obagi Hydrate. I szczerze mówiąc na nic lepszego do tej pory nie trafiłam.

--
            "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
    • liliawodna222 Re: Twarz 40+ 14.01.20, 22:22
      Na razie jestem zadowolona. Mam nadzieję, że będę akceptowała proces starzenia się, ale oczywiście nie zawsze przebiega on łagodnie, w związku z czym kto wie... wink - może kiedyś coś sobie wstrzyknę. Nie chciałabym, ale nie wykluczam, bo jednak zależy mi na dobrym samopoczuciu.

--
      "Nie ma lustra, które by lepiej odbijało człowieka niż jego słowa."
      Juan Luis Vives
    • mokka39 Re: Twarz 40+ 14.01.20, 22:26
      ja mam tłustą cerę - zmarszczek raczej nie mam, ale za to rozszerzone pory, przebarwienia, blizny po trądziku. No i mam opadające powieki, już zresztą były takie sporo przed czterdziestką.Podczas brania wenlafaksyny strasznie poleciał mi w dół owal twarzy, pojawiły się bruzdy nosowo-wargowe, chomiki. W wieku 36-37 lat zaczynałam mieć takie zmiany jak większość kobiet koło 50tki. Myślałam, że jakieś przyspieszone starzenie przechodzę. Po niedawnej zmianie leku antydepresyjnego wszystko to się cofnęło i nareszcie wyglądam normalnie, na swój wiek. Czytałam, że niektóre antydepresanty działają w sposób rozluźniający, zwiotczający na mięśnie twarzy i chyba w tym przypadku tak właśnie było.

--
      www.perfumanka.pl
      • kotejka Re: Twarz 40+ 15.01.20, 05:50
        Właśnie - twarz nie postarza tak jak sylwetka
        Mam na fitnesie instruktore - prawie 5 dych
        Wiotka gibka z młodziezowa fryzura wygląda jak nastolatka
        Wiekszos dziewczyn też 40 plus
        Pupa w górę, brzuszki płaskie proste wypielgnowane fryzury
        Kazda wygląda na mniej niż ma
        Twarz można zrobić i nigdy nie postarza jak nadwaga ciężki chód zgarbione plecy
        Dla mnie podstawowa pielęgnacja anti age to ruch i dieta (cukier masakruje kolagen w skórze,,)
      • bergamotka77 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 08:05
        Na ogół gdy drastycznie schudnie, na twarzy ma się wiecej widocznych zmarszczek. Ja się cieszę, że mam tlusta/mieszana cere i dość okrągła twarz bo chyba to odejmuje mi lat. A najbardziej ponoc uśmiech, który zresztą wszystkim rozpromienia twarz, więc uśmiechajmy się częściej i ignorujmy hejtujace trolle na ematce. Musi im się bardzo nudzić...

--
        bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
        • fitfood1664 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 08:30
          Nieprawda. To zależy od skóry. Mnie nie pojawia się więcej widocznych zmarszczek kiedy chudnę. Nawet lekko chomicze policzki podciągają do góry, bo ich ciężar nie ciągnie w dół. Jestem panią pod 50tkę.
          • bergamotka77 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 08:53
            Co to sa chomicze poliki? Próbuje sobie zwizualizowac...

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
              • bergamotka77 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 09:07
                No jakoś muszę smile Ja mam normalne policzki pomijajac ze chomik nie jest okragly na twarzy. Raczej mu coś opada a mi nic nie opada.

--

• bergamotka77 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 09:09
                    No fakt, jeśli ty masz chomiki to muszą miec wszyscy smile

--

• bergamotka77 Re: Twarz 40+ 16.01.20, 09:13
                        O matko jaka obrażalska. I vice versa wink Ludzie na forum moze mnie nie lubią, w realu bardzo i to mi w zupełności wystarcza. Wam się serio wydaje, że możecie mnie obrażać i mną pomiatac a ja się wdzięcznie uśmiechne i pochyle głowę?Ja nikogo nie zaczepiam wy mnie nieustannie.

--

• bergamotka77 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 09:08
                  Chomiki to raczej problem szczupłych twarzy z tego co widzę na zdjęciach.

--

• aandzia43 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 12:14
                    bergamotka77 napisała:

> Chomiki to raczej problem szczupłych twarzy z tego co widzę na zdjęciach.

Zbyt chudych i zbyt tłustych.

--
                    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
                    • bergamotka77 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 12:19
                      aandzia43 napisała:

> bergamotka77 napisała:
                      >
                      > > Chomiki to raczej problem szczupłych twarzy z tego co widzę na zdjęciach.
                      >
                      > Zbyt chudych i zbyt tłustych.
                      >
                      >
                      >No to na szczęście nie mój! big_grin

--

• kosheen4 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 13:08
              bergamotka77 napisała:

> Co to sa chomicze poliki? Próbuje sobie zwizualizowac...
              >

koncertowymi (nomen omen) chomikami dysponuje niejaki Połomski Jerzy

• kosheen4 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 08:48
          bergamotka77 napisała:

> uśmiech, który zresztą wszystkim rozpromien
          > ia twarz, więc uśmiechajmy się częściej i ignorujmy hejtujace trolle na ematce.

Jejusiu, jak pięknie.

--
          Wrzucony papier zapycha pisuar, zachodni wiatr spienione goni fale.
    • evee1 Re: Twarz 40+ 14.01.20, 23:17
      No, miodzio na moje serce lejecie wink. Ze to nie tylko u mnie takie oznaki - nie moge sie pozbyc cieni pod oczami, niestety opuchlizna tez jest. Juz probowalam wszystkich rad z jednego z tutejszych watkow i NIC nie pomoglo. I jedna powieka mi opada (wolalabym jednak opadajace symetrycznie). Nie mam za to zmarszczek na czole ani wokol oczu, ale moze to dlatego, ze ja jestem rozmiar 44 smile. No i mam 53, a nie 40+.
      Postanowilam wiec wyjsc poza krem Nivea i od miesiaca zaczelam stosowac rozne mikstury i chyba jest nieco lepiej ogolnie. Chociaz wiem, ze to tylko powierzchowny efekt i codow nie oczekuje. Zreszta nie mam z tym problemu. Wszyscy sie starzejemy i nawet po kobietach stosujacych medycyne estetyczna w pewnym wieku (i to gruuuubo przed siedemdziesiatka wink) widac ile maja lat, tylko ze sa poprawione.

--
      Before internet, it was thought the cause of the collective stupidity was the lack of access to information. Well, it wasn't that.
      • rosapulchra-0 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 04:38
        po kobietach stosujacych medycyne estetyczna w pewnym wieku (i to gruuuubo przed siedemdziesiatka wink) widac ile maja lat, tylko ze sa poprawione.

O to to to! Zabiegi estetyczne poprawiają wygląd, ale na pewno nie odmładzają w jakiś spektakularny sposób. Co z tego, że kobieta ma gładką twarz, jak tafla lodu, a sylwetka, chód i ogólny wygląd zdradzają wiek.

--
        "Dobre wychowanie polega nie na tym, że nie oblejesz obrusa sosem, lecz na tym, że nie zauważysz, kiedy to zrobi ktoś inny" Antoni Czechow
          • aandzia43 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 12:11
            Ale Rosa właśnie o tym pisze smile Większość kobiet to nie baletnice więc ciężki chód, zgarbione plecy i wady postawy wyłażące z wiekiem zdradzają ich wiek lub nawet postarzają. Dorzucę jeszcze, że wbrew pozorom nie chuda sylwetka jak się niektórym wydaje odmładza na starość tylko sprężysta, zdrowa, wyprostowana, ze sprawnymi stawami i raczej szczupła, ale sama szczupłość nic nie daje.

--
      • minniemouse Re: Twarz 40+ 15.01.20, 05:14
        ja tam nie narzekam. jestem po 60-tce, a wciąż wyglądam po prostu świetnie! nawet u fryzjera 👍

Minnie

--
        Savoir Vivre czyli jak się zachować
        • rosapulchra-0 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 06:14
          Minnie 👍 😃

--
          Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
          • minniemouse Re: Twarz 40+ 16.01.20, 00:41
            a dziękuje smile
            dzisiaj znowu spojrzałam w lustro i się utwierdziłam przekonaniu ze jest super 👍👍👍

Minnie

--
            Savoir Vivre czyli jak się zachować
      • aandzia43 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 12:17
        Wszyscy sie sta
        > rzejemy i nawet po kobietach stosujacych medycyne estetyczna w pewnym wieku (i
        > to gruuuubo przed siedemdziesiatka wink) widac ile maja lat, tylko ze sa poprawi
        > one.

Święta prawda, nie narażając się na śmieszny i sztuczny wygląd można sobie odpowiednio dobranymi zabiegami ująć najwyżej kilka lat. Bardziej natury nie oszukamy.

--
    • znowu.to.samo Re: Twarz 40+ 14.01.20, 23:37
      Ja niczym sie nie przejmowałam do momentu...

Teraz patrze na klientki 50+ i myślę: Boże, to ja też będe tak wyglądać?!? 🙄

--
      *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
    • rosapulchra-0 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 04:35
      Twarz 40+ to jeszcze młoda twarz, o ile się nie robi kilku rzeczy szkodliwych dla niej i dba o nią, nawet w całkiem podstawowy sposób. Ba! Twarz 50+ również może wyglądać dobrze po spełnieniu powyższych. Myślę, że nie ma co histeryzować.
      Osobiście w zeszłym roku ostrzyknęłam sobie twarz kwasem hialuronowym, efekt po trzech miesiącach spektakularny i do dzisiaj się utrzymujący. I nie chodzi o to, że miałam zmarszczki jak bruzdy spod skiby, tylko ogólnie poprawił się owal twarzy, zniknęły chomiki, kąciki ust się podniosły, ogólnie polecam. I powiem szczerze, że byłam zdziwiona, że to wcale nie jest jakiś mega wydatek. Zmarszczki wokół oczu i na czole wygładziłam botoksem i wcale przez to nie poczułam się młodsza, ale na poczułam się atrakcyjniejsza smile Wiadomo również, że żeby utrzymać dobry wygląd, to nie tylko należy dbać o twarz, ale również o sylwetkę i zdrowie. Dzisiaj to ja jestem mądra wink i żałuję, że taka mądra to ja nie byłam 30-20 lat temu.
      Swoją drogą jak czytam, co stosujecie do pielęgnacji i w jakich ilościach, to się zastanawiam, czy wam dnia na to nie brakuje smile
      Ja się nie maluję w ogóle, używam lekkiego, nawilżającego kremu do twarzy i.. już.
      Całkiem niedawno, pod wpływem forum, skusiłam się retinol?, skończyło się to tym, że z czoła zaczęła mi schodzić skóra płatami. Na razie odłożyłam, poczytam sobie jeszcze rady na forum, zapytam mojego pana kosmetyczkę, czy jest sens w ogóle używać to, jeśli okaże, że nie, to oddam którejś z koleżanek w pracy.
      Ale czasami szczerze zazdroszczę dziewczynom, które są umalowane tak, że raz - prawie tego nie widać, dwa - zdecydowanie w dyskretny sposób poprawiają urodę i ukrywają wady na skórze. Bo nie jest sztuką się umalować, walnąć brwi na pół czoła, dołożyć do tego sztuczne rzęsy, a policzki pokryć taką ilością pudru, że przy jakimkolwiek ruchu policzków odpada on jak stary tynk. A i takie, całkiem dorosłe (30+) panie widuję. Sztuką jest to zrobić tak, że uroda jest wyeksponowana, a wady ukryte. Ja tego nie potrafię, więc w ogóle się za makijaż nie zabieram.

--
      "Dobre wychowanie polega nie na tym, że nie oblejesz obrusa sosem, lecz na tym, że nie zauważysz, kiedy to zrobi ktoś inny" Antoni Czechow
      • znowu.to.samo Re: Twarz 40+ 15.01.20, 19:55
        Pryszczy czy zmarszczek nie ukryjesz, żebyś nie wiem czym sie smarowała. Obserwuje czasem takie klientki. Pryszcze będą nadal, mniej widoczne ale będą ...

--
        *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
    • pani-nick Re: Twarz 40+ 15.01.20, 05:45
      Ematki po czterdziestce wyglądają co najwyżej na 30tki. O ile stosują tylko nivea i się nie malują.
      Te malujące wyglądają na swój wiek, a te pomagające sobie medycyna estetyczna wyglądają najstarszej.
      Udowodnione przez amerykańskich naukowców.

Ps. To nie peleryna, tylko mocne górne światło i oklapniete mokre włosy.
    • kotejka Re: Twarz 40+ 15.01.20, 05:59
      Ja mam niezła cerę, choć kapryśna
      Dlatego jets dobrze wypielgnowana
      Zmarszczek nie mam, cieni tez nie
      Spojrzenie mam młode, a ciezka powieke miałam od dziecka po ojcu
      Nauczyłam się ją malować i tyle smile
      Jedyne, co mi się nie podoba to opadające policzki
      Całe zycie byłam tzw pucata w słowiański typie
      Teraz buzia ekhem smukleje, ale te pucatosci gdzieś się muszą podziac
      Schowalabym w golfach, ale nie lubię 😁
    • conena Re: Twarz 40+ 15.01.20, 07:02
      Ja w tym roku 40 i widzę właśnie po skórze, że najlepszy czas w życiu się kończy.
      U mnie cuda działał zawsze sen i odpowiednia ilość wody, teraz już pora na dodatkowe działania.

--
      A taki znacie? Idą Nilfgaardczyk, elf i krasnolud. Patrzą: leci mysza...
    • enigma81 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 09:53
      W tym roku 39 kończę. Nie jest źle ale to dlatego, że całe życie miałam tłustą cerę. Jedyny plus wink
      Powieki mam opadające, po mamie, zmarszczek jako takich jeszcze nie, ale widzę, że dekolt mógłby być lepszy i jak mam okres niewyspania to pojawia mi się bruzda pionowa na górną wargą sad
      I wcześnie zaczęłam siwieć.
      Zobaczymy jak będzie za 5 lat wink
    • czekoladazkremem Re: Twarz 40+ 15.01.20, 10:10
      Dlatego ja unikam fryzjera jak ognia. Chodzę dwa razy do roku. Mam już grubo ponad czterdziestkę, niestety sad Ale wyglądam lepiej, niż 10 lat temu, kiedy byłam otyła. Nic tak nie dodaje lat, jak dodatkowe kilogramy. Twarz ok, włosy ok, a wyglądałam jak własna babcia. Teraz mam kilka problemów z twarzą, najgorsze są opadające powieki, które zresztą planuję zoperować, bo nie jest to tylko kwestia estetyki - zaczęłam gorzej widzieć. Mam też doły pod oczami - chciałam je wypełnić własnym tłuszczem, ale kiedy zobaczyłam zdjęcia po tego typu operacji wystraszyłam się i chyba zrezygnuję.
          • bergamotka77 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 10:47
            jako MILF moze big_grin Za to jak wychodzę od mojego fryzjera to czuję się jak milion dolarów. Dlatego tak lubię tam chodzić. Szkoda ze tylko co 2-3 miesiące, ale w lutym kolejna wizyta smile

--

• kosheen4 Re: Twarz 40+ 15.01.20, 10:23
      korniz napisała:

> Siedząc u fryzjera na fotelu.Patrzę na cerę i stwierdzam starzeje się.Mam cerę
      > suchą i oznaki szybciej widać .A jak u was z twarzą po 40 ?

Pytanie jest źle sformułowane. Nie chodzi o twarz po 40, ale o twarz na fotelu fryzjerskim.
      Powszechnie wiadomo, że siedząc u fryzjera wygląda się straszliwie i chwilowo upada na duchu w kwestii wyglądu.

--
      Mecz Real Madryt-Surreal Madryt zakończył się wynikiem 1:ryba.
    • niebieskie_korale Re: Twarz 40+ 15.01.20, 14:25
      50 w tym roku!
      W sumie jest bardzo dobrze, ale ja z rodzaju z tych pyzatych jak ksiezyc w pelni, co dlugo mlodo wygladaja. Zmarszczek jak na razie zero (dziekuje ci tlusta skoro i przepraszam ze tak na ciebie kooorwilam w mlodosci).

Opada za to powieka i to dosc mocno, sypie sie lekko kontur twarzy.
      Odstawilam slonce w 99%, nie wychodze z domy bez 50 na twarzy, obojetnie jaka jest pogoda albo pora roku. Kwasy co kilka miesiecy i dosyc czesto stosuje maski z kremu Nivea albo tlustych kremow z Ziaja, ktore moja skora uwielbia.
      A tak poza tym to czasami sobie wypije, a nawet zapale i spokojnie czekam na moje lata 50-siate wink))).

Uwierzcie, ze sa gorsze rzeczy niz sypiaca sie twarz wink)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka