Dodaj do ulubionych

Czy nadal zdarza sie okradanie mieszkań/domów?

• magata.d Re: Czy nadal zdarza sie okradanie mieszkań/domów 15.01.20, 18:58
      Tak, zdarza się dość często. Wchodzą w nocy do domu (wywiercają dziury w ramach okiennych/balkonowych/tarasowych, żeby przekręcić klamkę i otworzyć), przede wszystkim zależy im na kluczykach do samochodu i dokumentach. Biorą samochód i odjeżdżają, albo i dwa samochody. Tak właśnie włamali się do mnie dwa lata temu. Były telefony i tablety na dole (my spaliśmy na górze), których nie ruszyli, wzięli kluczyki od samochodu i nim odjechali, szuflady przeszukali, torbę mi rozgrzebali w poszukiwaniu dokumentów pewnie. Z portfela wzięli może 100 zl, pudełko drobniaków zostawili. Bałaganu nie zrobili.
      Na szczęście dobrze się skończyło, bo samochód miał gps i szybko go namierzyliśmy i odzyskaliśmy. Widać, ze pribowali dostać się do garażu, a ze nie mogli to wzięli samochód stojący na podwórku.
      Niecały rok temu byli u mnie policjanci i pytali czy nic nie widziałam i nie słyszałam, bo włamali się w biały dzień parę domow dalej.
    • kermicia Re: Czy nadal zdarza sie okradanie mieszkań/domów 15.01.20, 21:02
      Centrum dużego miasta- od kilku lat właściwie nie słyszę o żadnych włamaniach. Mieszkam na wysokim 4 piętrze kamienicy bez windy, więc jak idę na kwadrans z psem to czasem nawet nie zamykam drzwi na klucz. Zanim ktoś sforsuje domofon i ciężką bramę, wdrapie się na moje ostatnie piętro i przeszuka mi mieszkanie (powodzenia tongue_out) to wrócę i zrobimy z psem raban albo uciekniemy. Kradzieży się nie boję, bardziej pobicia czy gwałtu poza domem, noszę przy sobie gaz i paralizator.
    • morekac Re: Czy nadal zdarza sie okradanie mieszkań/domów 16.01.20, 13:29
      To się nie zdarza. Żyjemy w katolickim kraju, w którym przestrzega się przykazań. A poza tym w kraju dobrobytu: nikt już nie ma pokusy, by komuś coś zajumać.

--
      -------------------------------------------------------------
      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
    • alina460 Re: Czy nadal zdarza sie okradanie mieszkań/domów 16.01.20, 19:18
      Dom znajomych okradziono w nocy. Rodzina spała na piętrze. Weszli oknem na niskim parterze. Poleciały doniczki, ale nikt z domowników się nie obudził. Okradziono pieniądze.

U innych znajomych okradziono dom, gdy byli na weselu. Dom musiał być obserwowany. Złodzieje ukradli złotą biżuterię i pieniądze.

A i jeszcze mojej kuzynce włamali się do mieszkania w centrum Wrocławia i ukradli baaaaaardzo dużo złotej bizuterii.

Chyba nie muszę mówić, że nikt z poszkodowanych nie odzyskał mienia?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka