Dodaj do ulubionych

Wybrałam się na zakupy

29.05.05, 00:03
Obserwuj wątek
    • mufka51 Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 00:07
      (za szybko kliknęłam)W celu zakupu kostiumu kąpielowego .Załamałam
      się.Producenci myślą,że jak ktoś ma duży biust to cały jest w rozmiarze xx.Mam
      problem potrzebuję góry 75D a gacie 38.Niestety tak nie ma.To samo jest z
      kostiumami jednoczęściowymi.Piękny kostium jak na mnie szyty a biust wylewa się
      po bokach.Chyba będę musiała oddać gatki do przerobienia.
          • mijaczek Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 03:31
            Mufka!
            Mialam wlasnie zakladac identyczny watek. Wlasnie wrocilam z zakupow i jestem po
            prostu wsciekla. Szukalam stroju kapielowego i nasuwa mi sie jeden wniosek po
            przymierzeniu przynajmniej 30 [sic!] kostiumow - o co kuzwa chodzi w tym
            kraju??? wieloryby na ulicy na kazdym kroku, d.py i balkony maja takie, ze
            moglabym schowac sie razem z mezem za jednym poldupkiem lub sutkiem, a jak
            przychodzi do szukania strojow to rozmiary koncza sie na miseczce B-C...
            A ja normalnie mam rozmiar 75DD, a teraz w ciazy to chyba 80DD :o( i co? Mam isc
            do dzialu namiotow i sobie cos znalezc???
            W koncu znalazlam stroj kapielowy, owszem, ale po pierwsze byl cholernie drogi
            jak na moja kieszen, a po drugie wolalabym, zeby stroj za $70 rzucal mnie na
            kolana faosnem, a ten co najwyzje rzuca mnie o sciane i przypomina o tym, ze
            moje cialo zmienia sie nie do poznania...a to przeciez dopiero polowa ciazy!
            Ech... zycie...
            --
            Angel is looking over me...
            Emma siedzi sobie w moim brzuchu juz...☺
            Forum Au Pair
            • lila1974 Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 08:28
              No to chyba wlasnie za pod moim biustem Mijaczku znalazlabys schronienie big_grinDD

Ja mam 85 DD i dopóki moj maz nie zajal sie sprawa zaopatrywania mnie w
              bielizne osobista, to zawsze mialam WIELGACHNY problem. A teraz? ... Luzik.
              Kupuje mi kompleciki przez internet i zawsze ale to zawsze leza jak ulal. A co
              najwazniejsze - nie przypominaja ZBROI! Sluchajcie, a jaka przy tym oszczednosc
              nerwow - zadnego przypeirzania i ogladania siebie w potrojnym lustrze, w ktorym
              nie przegapisz kompletnie zadnej wady i defektu.

Co do rozmiarow, to moze producenci w ten sposob (szyjac tylko male rozmiary)
              daja spoleczenstwu do zrozumienia, ze ma byc szczuple, zgrabne i powabne???
              --
              "Mama szczęśliwa, to mama trochę leniwa"

Koni i Kornelka
              • driadea Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 08:43
                Ja mam, dziewczyny, 70F, dół 36/38, a nigdy nie miałam problemow z zakupem
                kostumu. Poszukajcie w Felinie albo Lejaby, mają wlaśnie takie "nietypowe".
                Owszem, są drogie (kilka lat temu jednoczęściowy kostum kosztował 350 zł), ale
                po kilku latach nadal wygląda jak nowy.
                Pozdrawiam, Aga
                --
                Nie mówmy o tym, że należy miłosiernie wspomagać nędzę, nędzę należy
                niemiłosiernie likwidować!
                /Karel Čapek/
            • yenna_m Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 20:03
              mijaczek, wieloryby z bardzo duzym biustem to dopiero maja klopoty ze
              znalezieniem ciucha (o kostiumie nie wspomnę, bo takich w sumie raczej nie ma).
              No znajdz cos ladnego, modnego, na rozmiar 54 i na miseczkę G.
              Fantastyka, co nie?
              A chodzic w czyms trzeba.

--
              Puszyści
      • lidkakn Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 20:47
        A ja wam dziewczyny zazdroszczę, nie kłopotów z bielizną i strojem kąpielomym,
        ale biustu. Cóż dysponuję wybujałą jedynką (75 A) i cóż z tego, że strój
        dostanę w każdym sklepie, skoro nie mam co do niego wsadzić oprócz gąbki?
        Pozdrawiam.
    • malgorzata9 Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 08:49
      Wczoraj właśnie zakupiłam w H&M. Góra i dół sprzedawane osobno, wydatek rzędu
      90 zł, duży wybór. Można dobrać w odpowiednim wzorze majteczki typu szorty,
      sznureczki, klasyczne, staniki też różne. super sprawa. w Cubusie tak samo.
    • gabrysia_s Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 09:39
      Ja kupuję na stronie www.bravissimo.com
      Możesz tez poszukać na www.avocado.com.pl

To są strony z bielizną na duży biust. Kupiłam sobie fajny kostiumik jesienią
      ubiegłego roku z przeceny (za pół ceny, płaciłam chyba 23 GBP). Bielizna jest
      droga, ale warto zainwestować, bo jest śliczna i bardzo trwała. Dla mnie jakość
      100% lepsza niż triumph czy felina.
      Tak dla formalności nosze rozm.80 G lub H (po odchudzaniu, wcześniej było 85H).

Pozdrawiam
      Gabi
      • tennessee Re: Wybrałam się na zakupy 29.05.05, 11:20
        Ech, w takich momentach zaczynam się cieszyć ze swego 80B ledwo ;-(
        Ale za to, za karę (!) mam 183 cm, wiec tak samo jak wy, wściekam się przy
        kupowaniu spodni - jak w dupce dobre (jakieś 29, 30), to, kurka wodna, dogawki
        jak po młodszej siostrze, daleko im do kostek.. buuu.

Pozdrawiam!
      • cruella Do gabrysi_s 29.05.05, 16:41
        Avocado znam, nawet coś u nich kupiłam i leży w szufladziesad((

Weszłam na www.bravissimo.com i nijak nie mogę połapać się w tej rozmiarówce.
        Jak to się ma do naszego: 70c, 80d ? Kupowałaś u nich coś przez internet? Ja do
        tej pory kupowałam jedynie w polskich sklepach.

• gabrysia_s Re: Do gabrysi_s 29.05.05, 19:55
            Co do rozmiarówki to jak nosiłam 85H to kupowałam 38H, 80 to 36 itd.
            Kupowałam kilka biustonoszy (3 sztuki) i kostium, tak jak pisałam zeszłej
            jesieni po przecenie. Wszystkie rzeczy są naprawdę super, z wymianą nie było
            problemów (wymieniałam, a jakże - przesadziłam z rozmiarem, bo wydawało mi się,
            ze nie można mieć biustu większego niż ja). D przesyłki trzeba doliczyć 4,5 GBP
            i przesyłka idzie max tydzień. Płacisz kartą kredytową przy składaniu
            zamówienia. Mój bank liczy raczej po normalnym kursie i nie dolicza prowizji.

Aktualnie mam 1 nadprogramowy katalog lato 2005, mogę komuś podarować.

Co do avocado, też nie jestem zachwycona.

Pozdrawiam
            Gabi

• cruella Re: Do gabrysi_s 01.06.05, 10:09
              Ano, mnie Avocado też nie powaliło na kolana.

Czyli, jeśli nie mam karty kredytowej, to nie zapłacę w sklepie poza granicami
              Polski? Tak przypuszczałam, bo niby jak mieliby mi przysłać towar? Na ładne
              oczy?

Szkoda...

ps. Ja mam 70F, to na "ichniejsze" będzie (ile?)...F ?
    • kosheen4 pochwalę się :) 29.05.05, 12:08
      w przypadkowym ciuchaczu kupiłam nieużywany kostium h&m
      za złotych pięć słownie pięć smile
      idealny - szczęście niebywałe, chyba wyczeroałam mój limit na parę lat smile
      no to się pochwaliłam i wracam do sedesów (męczę zlecenie - strona www dla firmy
      z meblami łazienkowymi)
      mówcie mi królowa klopa big_grin

--
      - lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?
      - odsuń się, bo nie widzę
      • margarettka Re: pochwalę się :) 01.06.05, 00:16
        mufka haha mamy identyczne wymiary gora 75d a reszta 38 smile
        to rzeczywiscie jest pewien problem, kostium kapielowy w koncu znalazlam w
        triumphie, ale ja np mam problemy z bluzkami na guziki...bo standardowo sie nie
        dopinam w rozmiarze 38 a 40 zwisa mi z ramion i jest za duza, maz naturalnie
        takze sprzeciwow nie wyraza, ja generalnie tez nie narzekam, no ale czasami
        naprawde wolalabym byc nieco bardziej standardowa smile
        pozdrawiamy
        Gosia i Ignaś
        • mufka51 Re: pochwalę się :) 01.06.05, 00:26
          Dobrze,że wysoka jestem to biust aż tak się w oczy nie rzuca.Nic nie poradzę,ale
          mam na tym punkcie kompleks.Miałam kiedyś 75b,ale jak leczyłam się na "niemanie
          dzieci" to tak mi podsypali hormonów,że dosłownie widziałam jak mi cycki
          rosną.No i tak już zostało.
    • evee1 Re: Wybrałam się na zakupy 01.06.05, 07:58
      A ja to Was dziewczyny podziwiam, ze kupujecie biustonosze przez interent.
      Ja ide do sklepu, mierze dwadziescia (tak, tak, w moim rozmiarze) i wychodze z
      pustymi rekami. Bo ten tu za waski, tam za szeroki, ten nie taki ksztalt ma,
      itd. Chyba zbyt wybredna jestem....
      --
      "Po co wasze swary glupie, wnet i tak zginiemy w zupie"
    • iwles Re: Wybrałam się na zakupy 02.06.05, 10:52
      he, he........ mówicie o bieliźnie a ja ostatnio szukałam jakiegos ładnego
      ubranka na wesele.... i co ?
      Mój rozmiar to 44
      ... a tu wszędzie słyszę:
      - mamy sukienki tylko do rozmiaru 38-40 sadsadsadsad

Naprawdę musiałam się sporo nachodzić.............. a i tak nie kupiłam tego,
      co chciałam....
      • gabrysia_s Re: Wybrałam się na zakupy 02.06.05, 11:42
        Też idę na wesele za 2 tygodnie i szukam sukienki. Problem ze mną jest
        skomplikowany, bo poza bielizną i tak nic nie moge kupić. A to z tego powodu,
        że w biuście mam 108 czyli rozm. 44-46 a dół 40. Jeśli juz trafię sukienkę,
        która jest dobra w biuście to albo dołem wisi na mnie, albo wogóle kolorki i
        wzór są na panią "w średnim wieku" delikatnie mówiąc.
        Ciekawa jestem co kupiłaś i z jakiego miasta jesteś, bo ja w mojej okolicy
        obeszłam już chyba wszystko.

• umasumak Gabrysiu, a skąd Ty jesteś? 02.06.05, 11:54
          Bo w takim przypadku jak Twój, najlepiej szycsobie ciuchy u dobrej krawcowej.
          Ja zresztą sama tak robię, nawet nie ze względu na kłopoty z kupnem ciuchów,
          ale dlatego, że jeśli chodzi o kreacja na specjalne okazje, to krawcowa
          wychodzi znacznie taniej. Napisz skąd jesteś, a być może będę mogła służyć
          namiarem smile. Pzdr
          --
          Wyjście
          • gabrysia_s Re: Gabrysiu, a skąd Ty jesteś? 02.06.05, 16:29
            Jestem ze Śląska, najbliżej mam do Katowic.
            Co do szycia to próbowałam kilka razy, ale boję się szyć z tego powodu, że jak
            coś przymierzam to wim jak w tym wyglądam, a jak szyję to będzie wielka
            niespodzianka, niekoniecznie miła.
            Chyba jeszcze nie trafiłąm na naprawdę dobrą krawcową.
            Ale jakby ktoś miał namiary, to chętnie...
        • iwles Re: Wybrałam się na zakupy 02.06.05, 12:33
          Eh.....
          Udało mi się skompletować strój 2- częsciowy: długa spódnica i na górę topik
          (pani była tak miła, że nawet zdekompletowała dla mnie różne rozmiary) smile

Ogólnie - nawet nieźle się prezentowało - ale... zawsze lubiłam długie proste,
          a nawet obcisłe sukienki, z dekoltem i wysokim rozcięciem na nodze smilesmilesmilesmile
          Tylko to było........ kilka(naście) kg temu smilesmilesmile

Uma ma rację z tą krawcową - tylko ja się za późno wzięłam za szukanie kreacji -
          nie było czasu na krawcową. Nie spodziewałam się takich kłopotów przy
          zakupach...
          Tobie jednak - jeśli tylko masz możliwość - szczerze radzę - krawcową....

Pozdrawiam.
          Iwona.
          • cruella Re: Wybrałam się na zakupy 02.06.05, 12:42
            To ja mam jakieś smutne wspomnienia po krawcowej. Owszem, kostium uszyła nieźle
            (tu złego słowa nie mogę powiedzieć) ale...nie była w stanie dołożyć do
            przyniesionego przeze mnie materiału nic extra.

Żebyście mnie źle nie zrozumiałysmile))) Chodzi mi o to, że gotowa rzecz w sklepie
            ma często fajne dodatki (klamerki, guziczki...). Może ja źle trafiłam ale poza
            guzikami, które sobie dokupiłam, śliczna kreacja z katalogu nie miała nic poza
            materiałem(właśnie przez brak tych dodatków). Niestety, nie wyglądała tak, jak
            tamta. Straciła wygląd.

Ale może ja trafiłam akurat na taką krawcową, która nie miała takich rzeczy.

Jak to wygląda u Was?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka