Dodaj do ulubionych

aparat słuchowy

30.09.05, 15:14
Drogie Mamy mam do Was takie pytanie -czy któraś z Was lub ktoś z rodziny
nosi aparat słuchowy, jakiej firmy, czy długo i ew. z jakimi oporami
przyzwyczajał się do niego, jak przyjmuje to nowe otoczenie , szkoła, praca.
Dziękuję z góry za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam- Agnieszka.
--
Szukam słonka, szukam..... big_grin
Obserwuj wątek
    • tamara30 Re: aparat słuchowy 30.09.05, 17:21
      A kogo ten problem dotyczy? dziecko, nastalatka, osobę dorosłą?? Aparat dobiera
      specjalista, więc nie masz wpływu/ dużego/ na to jakiej firmy będzie. Aparat
      jest dobierany indywidualnie do potrzeb osoby, będącej go nosić. Ja mam
      bernafona, ale ma już swoje lata więc, musze złożyć nowy wniosek itp. Z jakimi
      oporami? jako dziecko i nastolatka wstydziłam się. Gdybym mogła cofnąć czas,
      nosiłabym go cały czas. Nie ma nic gorszego, jak nie dosłyszy się czegoś,
      przekręci słowa i wyjdą bzdury, sprawiajace, że znajomi patrzą dziwnie lub
      skręcają boki ze śmiechu, a ty nie wiesz, co powiedziałaś śmiesznego. Wogóle
      jest się postrzeganym, jako ktoś, kto urwał się z księżyca. Zaczęłam nosić dzień
      w dzień, jakieś 8 lat temu. Uświadomiona o tym /w dość brutalny sposób smile/
      przez mojego obecnie męża smile który dobrze słyszy. Myślę, że otoczenie oddycha z
      ulgą, ze nie musi krzyczeć, powtarzać w kółko, o czym toczy się rozmowa itp. a
      samemu ma się ten komfort- słyszę i rozumię!! Chociaż, zdażają mi się sytuacje,
      takie jak przedtem, ale bardzo rzadko i w kontaktach z obcymi osobami, kiedy nie
      mogę "przeczytać" z ust, bo w ten sposób "pomagam sobie" by dobrze usłyszeć.
      Brat ma aparat nowszej generacji / nie pamiętam firmy/. Ma ok. 80% ubytku
      słuchu, teraz studiuje zaocznie. Ogólnie mówiąc funkcjonuje w świecie słyszących
      ma kolegów, znajomych. Przez wykładowców traktowany bez taryfy ulgowej, jest
      samodzielny. Problemem jest znalezienie dziewczyny, która akceptowała by to, nie
      wstydziła się, itp. sprawy. ale to temat rzeka.
      Myślę, że nie nosząc aparatu, sami robimy sobie krzywdę. Pozdrawiam
    • asia1056 Re: aparat słuchowy 25.05.15, 14:13
      Najlepszy z najtańszych aparatów mogę polecić firmy MEYER'S www.telezakupy.tv/zdrowie-aparaty-sluchowe-c-9_19.html model z którego korzysta mój syn to model dyskretny z akumulatorem. Jest z niego bardzo zadowolony. Polecam gorąco !!!
      • mozambique Re: aparat słuchowy 25.05.15, 14:18
        wpis idzie do kosza - nawet na kretynskei reklamy to jzu jest za późno
        --
        ojciec A - "moje dziecko zjadło peta spod ławki"
        ojciec B - "moje wpadło do sedesu"
        ojciec C - " a ja raz odebrałem cudze dziecko z przedszkola"
    • yotsukaido Re: aparat słuchowy 25.05.15, 14:50
      Osoba z mojego najbliższego otoczenia odkąd pamiętam nosi aparat - od dzieciństwa. Obecnie aparaty są tak małe, że praktycznie ich nie widać. Nie przypominam sobie żadnej nieprzyjemnej sytuacji związanej z tym, ze nosi aparat. Żadnych negatywnych reakcji, ani wśród dorosłych, ani wśród dzieci. Jedyna nieprzyjemność to konieczność przyzwyczajenia się do nowego aparatu. Wtedy jest odczuwalny spory dyskomfort, organizm potrzebuje trochę czasu żeby się przystosować. Poza tym nie ma większych niedogodności.
    • moyyra Re: aparat słuchowy 25.05.15, 15:07
      Ja noszę. Od pudełkowych począwszy. Nie było innego wyboru.
      Teraz mam Oticona Safari i żyć bez niego nie mogę smile.
      Dodam, że w wyniku zapalenia uszu w 1 rż. mam głębokie trwałe uszkodzenie nerwu słuchowego.
      Bazuję na czytaniu z ust + wspomaganie aparatem.

Kiedy dzieci były małe spałam z nimi z aparatem na full nastawionym - przez 6 lat nosiłam go niemalże 24 h na dobę smile.

Jeśli ta osoba przebywa wśród słyszących ludzi, to uważam, że aparat jak najbardziej wskazany dla obupólnego komfortu. A jeśli przebywa wśród głuchych, migających - to niekoniecznie - tam mają swój odrębny świat, kulturę i im aparat do szczęscia w komunikowaniu nie jest aż tak potrzebny.

Dobór odpowiedniego aparatu trzeba pozostawić fachowcom. Oni najlepiej doradzą.
      Najlepiej poprzymierzać kilka, Ja trafiłam dopiero z 4 czy 5 aparatem....

Pozdrawiam

• kwiatekpolny7 Re: aparat słuchowy 15.06.15, 10:11
        Mój dziadek posiada aparat słuchowy z akumulatorem model dyskretny z firmy Acustic Ear. Swietny jest. Ale babcia zamówiła sobie z telezakupy.tv firma Meyer's i tez jest zadowolona więc zależy kto co chce smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka