Dodaj do ulubionych

Kupiłam zamek na allegro i ...

08.12.05, 22:54
No właśnie, powinien dotrzeć do mnie 1 grudnia a jeszcze go nie ma. Jest to
zamek Fisher Price dla mojedo synka. Dałam za niego 60 zł (dla mnie to dużo).
Sprzedająca napisała, że go wysłała podała mi numer z dowodu nadania. I co z
tego !!! Ustaliłam, że paczka nie dotarła do Gdańska (czyli do mojego
miasta). Boję się, że albo zaginęła w transporcie albo ... nie została
wysłana. Ta osoba ma parę neutrali za nieterminowe wysyłanie paczek. Tylko
jeśli ten zamek nie dotrze przed świętami, to co dam małmu pod choinkę. On
sobie ten zamek upatrzył a ponieważ nie jest to dziecko, które ma jakieś
zachcianki co 5 minut zależy mi na spełnieniu jego prośby. Ech (czy
może "eh" smile wiele razy kupowałam już z allegro i czy ten pierwszy pechowy
raz musiał się wydarzyć właśnie teraz ???? sad(
--
Mama trochę zabiegana smile
Obserwuj wątek
    • syla113 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 08.12.05, 23:05
      ja proponuje kontak telefoniczny z wysylajaca , to nie jest mala rzecz zeby
      zaginela w podrozy zreszta to sie chyba bardzo rzadko zdarza ze ginie, albo
      moze dlugo idzie bo jednak jest okres przedswiateczny , na pewno dojdzie nie
      martw sie
    • anias29 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 08.12.05, 23:09
      A ja miałam pecha, kiedy pierwszy raz zamawiałam na allegro, prezent dla mojej
      młodszej siostry na urodziny. Przypadały one w niedzielę, więc zakupu dokonałam
      w poniedziałek. Z pośród wielu podobnych cenowo ofert wybrałam tę, która była
      reklamowana "dziś kupujesz, dziś wysyłka, jutro odbierasz". I co? Facet wysłał
      w piątek. Kiedy dzwoniłam do niego w sobotę, jeszcze mnie jego żona opieprzyła
      hehe. Na urodziny (15-te) mojej siostry poszłam prawie z pustymi rękami:\ A
      paczka doszła dopiero we wtorek:\ Dawno nie byłam tak rozgoryczona...
    • e5121 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 08.12.05, 23:38
      POczta ma dwa tygodnie na dostarczenie paczki zwykłej. Dowiedziałam się o tym
      jak kupiłam na Allegro zabawkę dla córci na urodziny i nie dotarła w ciągu 10
      dni!!!Dobrze,ze córcia ma tylko roczek i jeszcze nei rozumiepojęcia
      daty...Rzecz działa się w połowie listopada tego roku.
      POczekaj te nieszczęsne 14 dni...
      • goniag33 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 07:39
        Skoro przesyłka do ciebie nie dotarła a sprzedająca twierdzi,że ją wysłała to
        dziwi mnie ,że jej nie ZAREKLAMOWAŁA?! Przecież jeśli jest to przesyłka
        POLECONA -a zakladam,że właśnie taka została wysłana-to poczta może ją
        odnależć.Co do opóżnień na poczcie to nie bardzo mogę się zgodzić,cały czas od
        ok 2 tygodni kupuję na allegro i wszystko dochodzi o czasie oczywiście pod
        warunkiem ,że zostało WYSŁANE.
        --
        "Różne są zboczenia"-powiedział jeż złażąc ze szczotki ryżowej.
        www.pajacyk.pl/index.php3
        • ewa250 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 07:46
          niestety wysylajacy moze reklamowac niedostraczenie przesylki dpiero po
          uplywie..... 14 dni od wyslania, wiec z doswiadczenia wiem ze ZADNE reklamacje
          przed tym terminem nic nie dadza. Niestety mialam z tym do czynienia juz nie
          raz sad((. Teraz tez czekam na przesylke wyslana ponad tydzien temu i na razie
          nie "wieszam psow" na sprzedawcy (allegro) tylko poczekam jeszcze, jak nie
          dojdze do wtorku to zaczne sie dopytywac co sie dzieje.
          Pozdrawiam
          Ewa mama Jasia
            • kate33 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 08:18
              Wesolek11, u mnie było podobnie. Zamówiłam zabawkę na allegro dla synka na
              mikołaja i pomimo, że zapłaciłam piorytet to paczka bez mała szła do mnie 2
              tygodnie, ale to dlatego że z całego adresu to tylko imię, nazwisko i kod
              pocztowy były poprawne, reszta danych - kogoś innego. No cóż, musiałam do tego
              interesu dopłacić jeszcze koszty zwrotu, bo paczka błądziła. Ale cieszę się, że
              paczka doszła i że przezornie zamówiłam ją w połowie listopada.
          • goniag33 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 08:19
            Ależ ja nie wieszam psów na sprzedawcy allegro!!! Po prostu różne są
            przypadki,mnie też kiedyś pani zapewniała,że wysłała i że to napewno wina
            poczty a okazało się ,że prawda była inna.Co do reklamacji to niestey masz
            rację -wybacz musiałam coś żle przeczytać bo wydawało mi się ,że już minęły te
            piekielne dwa tygodnie.Aczkolwiek swoją drogą uważam,że w przypadku przesyłek
            priorytetowych możliwość złożenia reklamacji powinna przysługiwać po góra 5
            dniach.Przecież nie po to płaci się za szybsze doręczenie przesyłki aby potem
            była ona traktowana jak zwykła i "szła" dwa tgodnie.Niestety szary petent nie
            ma na to wpływu a nasza droga Poczta Polska robi co chce...sad
            Pozdrawiam.
            --
            "Różne są zboczenia"-powiedział jeż złażąc ze szczotki ryżowej.
            www.pajacyk.pl/index.php3
        • zona_wojtka Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 21:32
          Reklamację można złożyć dwa tygodnie po dniu nadania paczki. wcześniej nie
          przyjmą. Dwa dni temu sie tego dowiedziałam bezpośrednio u pani w okienku.
          --
          Najszczęśliwsze małżeństwo to takie, w którym mąż jest głuchy, a żona ślepa...
    • cruella Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 08:17
      Kupuję dość często na allegro i kłopot z wysyłką miałam w zasadzie tylko raz.
      Pani paczkę wysłała, przesłała mi dowód nadania.
      Chodziłam na pocztę a tam roześmiana pani zapytała, czy to był priorytet. Nie
      był, więc "listonosze sobie teraz takimi paczkami nie zawracają głowy". Ręce mi
      opadły, minął 14-dniowy czas na doręczenie, wysyłająca złożyła
      reklamację...paczka doszła trzy tygodnie po wysyłce.
      Poproś sprzedającą o skan dowodu nadania, jeśli Ci nie wyśle albo będzie kręcić,
      zgłoś na allegro, wszelką korespondencję wysyłaj tylko przez allegro, ja
      wysyłałam z prywatnej skrzynki i miałam problemy z udowodnieniem czegokolwiek.

Pozdrawiamsmile
      --
      "Jeden człowiek jest w stanie samemu sobie zrobić więcej krzywdy niż dziesięciu
      wrogów"
    • karina1974 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 08:51
      może poproś o skan dowodu nadania?
      Niech zeskanuje i pośle obraz mailem.
      Ja też miałam oststnio niemiłe doświadczenia i ze sprzedającym i z kupującym.
      Z tym pierwszym 2x reklamowałam i za 2 razem nie mogłam sie skontaktować ze
      sprzedawcą (olewał mnie) - zainterweniowałam do Allegro i Pan sie wywiązał z
      umowy.
      Kupujący natomiast po paru mailach zaprzestał kontatku - też napisałam do
      Allegro wyjaśnili to i zwrócili mi prowizję.
      Do tych dwóch przypadków jak do tej pory zawsze było wszytko OK, ale tak to
      jest, jak kupujesz na aukcjach musisz dobrze sprawdzić "drugą stronę" i liczyć
      sie, ze coś nie wyjdzie.
      Życzę powodzenia
      --
      Karina
      • palka_zapalka Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 09:24
        Tak tylko priorytetem zamiat do 2 dni idzie do 7sad
        Teraz kupowałam cos na allegro dziewczyna wysłała w piątek priorytetem a
        wczoraj dostałam i po co płacić za ten priorytet skoro poczta i tak wysyła jak
        chce! Paczka czy przesyłka priotytetowa nadania na poczcie do godz 17 powinna
        dość na następny dzień.

--
        Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia.

P.
    • magdak1977 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 09:30
      do mnie tez jedna paczka dlugo nie dochodzila, ale doszla:0
      Na poczcie czesto sa takie przestoje.
      Poczekaj jeszcze troche, zapytaj na poczcie ( czesto nie ma awizo) i popros o
      tel do Biura Paczek Niedoreczonych ( lub cos w tym rodzaju) Ja tam dzwonilam i
      szukali przez telefon. Ale paczka sama doszlasmile
      Glowa do gorysmile
    • saskia123 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 09:39
      Sprawdź na poczcie czy nie ma tam awiza!!! Miałam taki przypadek. Awizo się
      zdematerializowało. Koniecznie poproś sprzedającego o skan lub fax nadania i
      sprawdź dokładnie adres. Niestety, muszę też powiedzieć, że dwa razy paczka z
      Allegro zaginęła. Oczywiście były to rzeczy na których akurat bardzo mi
      zależało. Reklamacja na poczcie to kwestia kilku miesięcy.
      --
      Warszawski autobus w Wigilię. Rozmawa dwóch pijaczków.
      -Ty, co to miasto takie puste?
      -No... Wszyscy warszawiacy do domu pojechali.
    • kasiula.m Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 09:46
      Ja kiedyś czekałam cały tydzień na paczke-priorytet, dostałam powtórne awizo,
      chociaż pierwszego nigdy nie dostałam. Jeśli czekacie na priorytet, lepiej udać
      się po 2 dniach na pocztę, pewnie paczka już czeka.
      Do autorki wątku: to sprzedająca powinna interweniowac na poczcie - nie ty, bo
      to ona nadała paczkę.
      • mojuda Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 10:00
        teraz jest okres swiateczny ilosc przesylek kilkakrotnie wzrasta a ilosc
        pracownikow niestety niesad dlatego przesylki ida tak dluuugo
        ja czekalam na swoja (niestety paczke ekonomiczna) dwa tygodnie,podczas gdy
        priorytet ma jednak..priorytetsmile i tak jest traktowany na poczcie jako przesylka
        opracowywana w pierwszej kolejnosci
        chyba musisz sie uzbroic w cierpliwosc,pieniadze napewno nie przepadly, bo w
        razie zaginiecia wyplacaja dziesieciokrotnosc oplaty za nadanie!proponuje zeby
        nadawca juz zlozyl reklamacje!moze to tez przyspieszy paczke,jezeli zalega po
        drodze w ktoryms z urzedow wezlowych..
        czy jakos taksmile
        pozdrawiamsmile
        --
    • kawad Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 09:59

-- Byłam na poczcie, nie ma awizo. Dzwoniłam opaczkarni, paczki nie ma. A to
      był priorytet!!! Właśnie rozmawiałam z listonoszem. Mam reklamować i domagać
      się odszkodowania. Właściwie odszkodowanie należy się nadawcy ale mogę przecież
      udowodnić, że to ja płaciłam a nie nadawca.
      Już prosiłam nadawcę opotwierdzenie nadania. Ma mi wysłać xero bo nie może
      zeskanować.O rany, oby ta paczka doszła przed świętami !! sad
    • wieczna-gosia spokojnie 09.12.05, 10:17
      wlasnie stalam sie posiadaczka dwoch uroczych wozeczkow ndla lalek. Sprzedawcy
      pokrecily sie adresy- co wiecej przesylka ktora licytowalam ja- doszla do mnie
      juz dawno temu....

nic w przyrdzie nie ginie do Gwiazdki jeszcze troche czasu.
      --
      Kto sie wymadrza ten sie wyglupia- S. J. Lec

gosklec@poczta.onet.pl
    • agacz2905 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 12:39
      Potwierdzam, że poczta działa teraz wyjątkowo opieszale. Sprzedawałam jakąś
      niewielką zabawkę lego na allegro i nadałam ją na poczcie jako priorytetową
      przesyłkę. Do kupującego szła...8 dni, wyobrażacie sobie? Na szczęście
      kupującej się nie spieszyło i zachowywała spokój. Być może ja będąc na jej
      miejscu podejrzewałabym oszustwo, bo coś podejrzliwa jestem....
      --
      Agnieszka, mama Szymka(16.01.2001) i Agatki(01.08.2003)
    • clk Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 17:45
      Ja przed świetami wysyłam tylko priorytetem. Dochodzi zazwyczaj dzien po
      nadaniu. chociaz ostatnio mialanm niemila sytuacje, wysylalam 5 paczek, 4
      doszly, jedna nie. Dziwne to, albo kupujacy sciemnia, albo poczta zawalila.

--
      ::: The world is mine :::
    • anek.anek Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 19:49
      Poproś o przesłanie skanu (lub faksem) potwierdzenia nadania paczki. Z takim
      dokumentem łatwiej Ci będzie walczyć z pocztą (chociaż reklamację powinien
      złożyć nadający a nie odbiorca). Niestety przed świętami nawet priorytetowe
      paczki potrafią iść 3 tygodniesad(.

--
      bardzo przepraszam za wszelkie błędy i literówkismile
      • a.g9910 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 09.12.05, 21:55
        Witam.
        Również i mi się przytrafiło nieporozumienie,ale z pocztą.
        Gośc wysłał mi książki 21 listopda,wysłał potwierdzenie mailem skan nadania,a te
        knigi doszły do mnie dopiero dzisiaj.
        Gdybym nie znalazła porozumienia z gościem pewnie bym była zła na niego i nie
        wierzyła mu że wogóle wysłał,ale Facet spoko,porozmaiwialiśmy sobie o ciekawych
        sprawach i razem wszczeliśmy procedurę z pocztą.
        Dobrze że się knigi znalazły bo są interesujące.
        Poczta...no cóż pozostawia sobie wiele do życzenia.sad
        • hanna26 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 10.12.05, 00:27
          Ja na allegro płacę wylącznie za pobraniem - czyli w momencie otrzymania
          przesyłki. Zwłaszcza przy dużych i drogich rzeczach taka ostrozność wydaje mi
          się nieodzowna.

--
          Jakość zabawy, podobnie jak jakość życia nie zależy od warunków materialnych
    • ladyq Czasami zdarzają się zaginięcia paczek 10.12.05, 07:55
      jest to trudna i przykra sprawa zarówno dla kupującego, jak też sprzedającego,
      obydwoje chcieli szybciutko i miło uwieńczyć transakcję, kupujący szybko
      wplacił, sprzedający szybko wysłał a tu pech chciał paczka giniesadsad Ja na
      moich niemal 800 wysyłek, miałam 4 sytuacje kiedy zaginęła paczka, procedura
      jest wówczas następująca: po 14 dniach od wysłania składa się na poczcie
      pisemną reklamację, następnie trzeba odczekać 30 dni na jej rozpatrzenie,
      dopiero gdy poczta odpowie, że paczka rzeczywiście zaginęła i wypłaca przy tym
      odszkodowanie, którego żąda składający reklamację, można kupującemu zwrócić
      wszelkie poniesione koszty. Niestety to tak długo trwa i trzeba naprawdę
      wykazać się ogromną cierpliwością.
      --
      Śliczne i niedrogie ubranka dla dzieci.ZAPRASZAM
    • kawad Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 10.12.05, 09:06
      Wiecie, tak sie zastanawiam, czy paczka nie trafła przypadkiem pod zły adres. Z
      doświadczenia wiem, że nigdy nie sprawdzają czy ja to ja tylko dają świstek do
      podpisania i tyle. Chyba bedę jeszcze raz musiała pójść na główną pocztę i
      sprawdzę to.
      --
      • kasiula.m Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 21.12.05, 10:02
        No to faktycznie sie udało - nie ma co... sad
        Ty szukasz paczki denerwujesz się, sprzedający też a paczka wraca. Koszmar!

Ja zamówiłam zabawki pod choinkę w Merlinie. Zapewniali że priorytet dojdzie do
        2 dni roboczych. Mija dziś 3 dzień a ja siedzę jak na szpilkach.

Następnym razem TYLKO KURIER!!!
          • aniasek Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 21.12.05, 22:57
            I ja "kupiłam" zamek, ale inny Lego, o którym moi chłopcy marzą od roku i
            czekam juz na niego 10 dni i jeszcze poczekam, bo sprzedający okazał sie
            oszustem i nabrał kilkadziesiąt osób. Policja już jest poinformowana, ciągle
            zgłaszają się nowi poszkodowani, facet ma już ponad 250 negatywów. W momencie
            licytacji miał piękne, czyściutkie konto z samymi pozytywami, tylko jakoś nikt
            z kupujących (w tym ja) nie pokusił się o sprawdzenie, co sprzedawał. Okazało
            się, że wystawił jakieś badziewie po 10-15 zł, na przełomie 2 tygodni. Uklepał
            grunt. Dziewczyny uczulam Was - Allegro nie jest bezpieczne. Zawsze
            sprawdzajcie dokłądnie komentarze i wystawione aukcje - co wystawia, przez jaki
            okres etc. A najlepiej, jeśli już kupować to za pobraniem, ciut drożej, ale
            bezpieczniej.
            Poczytajcie:
            www.allegro.pl/show_user.php?uid=3938980Pozdrawiam,
            anka
            • karina1974 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 22.12.05, 09:04
              SZOK! ale ile takich oszustów jest na Allegro, dlatego nie kupuję tam za
              wieksze pieniądze, bo boję sie stracić sad
              Najgorsze, ze On moze sobie założyć nowe konto na kogoś znajomego i dalej
              naciągać!
              Mam nadzieję, ze sprawiedliwość go nie minie!
              --
              Karina>
            • lolka11 Do aniasek i nie tylko 22.12.05, 09:33
              Przesylka za podbraniem wcale nie gwarantuje bezpieczenstwa. Skad wiesz, ze w
              paczce za ktora musisz listonoszowi zaplacic nie ma kamieni, papierow czy
              jeszcze czego innego....

Pozdrawiam
              Dorota

PS Ja tez zostalam oszukana na allegro i sposob dzialania byl ten
              sam...sprzedal jakies marne monety i pocztowki po 1,- i uzbieral sobie
              pozytywow...Ciekawe, moze to ten sam....masz jakies namiary na tego pacjenta...?
            • saskia123 Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 22.12.05, 09:37
              Nieprawdopodobne!
              Trzeba jednak przyznać, że to brak czujności kupujących. Pazerność na niską
              cenę pezsłania zdrowy rozsądek. Nikogo nie zaniepokoiło, że facet wkłada
              zdjęcia pozdejmowane z firmowych stron reklamowych, a nie własne.

--
              Warszawski autobus w Wigilię. Rozmowa dwóch pijaczków.
              -Ty, co to miasto takie puste?
              -No... Wszyscy warszawiacy do domu pojechali.
            • kolorko Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 22.12.05, 10:28
              Prawie rok temu kupwałam na allegro duzy zamek lego- musze przyznac, że trochę
              się obawiałam. Postawiłam na to, ze sprzedawca ma same pozytywy i to głównie za
              sprzedaz lego, w tym takich zamków. Transakcja bezproblemowa, a zamek tańszy o
              100 zł smile Moze to zbytek ostrozności, ale przed licytacja sprawdzam dokładnie
              komentarze i dotychczasowe aukcje- co było na nich sprzedawane- chyba, że w gre
              wchodzi odbiór osobisty, wtedy mogę zaryzykowacsmile
              --
              www.tomczak.info.pl
        • kasiula.m Re: Kupiłam zamek na allegro i ... 22.12.05, 15:21
          I moja paczka z Merlina doszła smile
          Priorytet = 4 dni, ale i tak dobrze, bo sie martwiłam że przed Świętami nie
          dojdzie.
          Moje dwie paczki zwykłe - tak zażyczyli sobie kupujący z Allegro - nie doszły
          jeszcze choc minęły już 3 tygodnie... Na szczęście to nie prezenty. Ale pewnie
          i tak mnie się oberwie - nie Poczcie Polskiej. No cóż...
          Po prostu: jeżeli poczta to tylko priorytet, który "idzie" jak zwykła paczka. A
          najlepiej jednak kurier, np. Stolica.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka