Dodaj do ulubionych

Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.11, 12:42
Bidule, 500 m, jak dajecie radę?
Obserwuj wątek
  • wiewior Re: Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów 15.03.11, 13:30
   Dokładnie - biedacy...
   Ja mieszkając prawie w centrum Moreny (na Piekarniczej) miałem dalej do autobusu.

   Do tego jak ruszy Kolej Metropolitalna to będą mieli przystanek pod nosem. A mieszkańcy pobliskich Karczemek albo będą musieli drałować 1,5 kilometra na piechotę, albo kombinować z przesiadkami na autobus.
  • Gość: pasażer Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów IP: *.lex.pl 15.03.11, 13:41
   Przeczytajcie dokładnie - to nie chodzi o odległość od przystanku, a dojazd do Wrzeszcza. Czytanie ze zrozumieniem to cenna umiejętność...
   Mieszkam na Wiszących Ogrodach i mogę potwierdzić, że komunikacja miejska w tym rejonie to tragedia. Żenująca jakość połączeń z centrum, brak połączenia z Wrzeszczem czy innymi dzielnicami to tylko część problemów. Niestety, władze miasta i ZTM nie są zainteresowane rozwiązaniem tych problemów - a kontaktowałem się wielokrotnie z urzędnikami miejskimi. I nie zmieni się to zapewne dopóki nie zostanie wybudowana Kolej Metropolitalna i ktoś inny, niż miasto Gdańsk zajmie się organizacją transportu publicznego w tych okolicach.
   • makary21 Re: Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów 15.03.11, 16:58
    Po części rozumiem postawę mieszkańców osiedla Wiszące Ogrody.

    Ale parę pytań:

    1) ile płaciliście za metr mieszkania i metr ziemi a le wtedy kosztował na np Przymorzu, Żabiance, czy Zaspie?
    2) Nie byliście świadomi, że wyprowadzacie się w miejsce, gdzie komunikacja jest słaba?

    Widzę obecnie taką tendencję. Kupny tanio na obrzeżach miasta a potem niech miasto za pieniądze podatników ( w tym tych co dali sporo więcej za metr w dzielnicach gdzie komunikacja jest lepsza dlatego metr kosztuje więcej) zrobi nam centrum.

    Jak się coś kupuje taniej, ale bez udogodnień to trzeba się z tym liczyć, że będzie ciężej.
    • bopin Re: Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów 16.03.11, 09:32
     makary21 napisał:

     > Kupny tanio na obrzeżach miasta

     A najlepsze jest to, że tam wcale nie było tanio. Tak tak myśleć trzeba przed a nie po. Ciekawe, że jak kupuje się buty, to piętnaście razy sprawdza, przymierza, ogląda ze wszystkich stron
     --
     Pinio
     --------
     Blog o ulicy Świętojańskiej w Gdyni
     --------
   • Gość: barbara Re: Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.11, 22:04
    No przecież jak się kupiło mieszkanie na wypi...wiu górnym bez sprawdzenia komunikacji to można mieć pretensje tylko do siebie. Trzeba było kupić w centrum. Naprawdę to by było szaleństwo jakby z każdego osiedla w Trójmieście autobusy miały by dowozić we wszystkich kierunkach bez przesiadek! Mieszkam tez na osiedlu na którym całe moje życie autobus jedzie tylko w jednym kierunku i jakoś udaje nam się dojechać tez w inne miejsca :D
  • Gość: Kiełpiniak Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.11, 13:50
   Jak ruszy Kolej Metropolitarna trzeba zapewnić szybki i częsty dojazd do
   przystanku kolei Kiełpinek Mieszkanców Wiszacych ogrodow jak równiez Kiełpina, Kokoszek i Karczemek, Wrobla Stawu i Klientów Auchan (licze tu na wspołpracę Auchan) i to nie co 30 minut- jak to ma miejsce teraz ale co 10-15 minut najrzadzej (zapewniła by ona rowniez czesty i bezpieczny dojazd dzieci do budowanej w karczemkach szkoły). Potrzebny jest rozwnież parking dla rowerów przy parkingu kolejki. Przydałaby się linia tramwajowa aż do węzła karczemki wzdluz trasy WZ i połaczona z Moreną
  • Gość: 123 Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów IP: *.dynamic.chello.pl 15.03.11, 15:46
   wogóle brakuje połączeń północnych dzielnic Gdańska, były jak był autobus Auchan, ale zostały niestety zlikwidowane a autobus do Wrzeszcza to była by super sprawa, ale pewnie jak zwykle nic z tego nie będzie, a szkoda...
   jest jeszcze trasa 127 na Morene, potem pieszo przez poligon, ale jak popada to bloto, jak nie pada, to kurzy sie strasznie, ale zawsze lepsze to niz do Głównego a potem Kartuską.
  • Gość: Obcy Mieszkańcy Wiszących Ogrodów chcą autobusów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.11, 18:44
   "1) ile płaciliście za metr mieszkania i metr ziemi a le wtedy kosztował na np Przymorzu, Żabiance, czy Zaspie?
   2) Nie byliście świadomi, że wyprowadzacie się w miejsce, gdzie komunikacja jest słaba?"

   Może nie powinienem się wtrącać, bo jestem "obcy". Ale bierze mnie cholera na takie głupie pisanie.
   1). Czy ci ludzie, którzy walczą o jako taką komunikację mieszkają w jakimś Pcimiu Małym, czy w dużym mieście?.
   2). Gdzie płacą ci ludzie swoje podatki?.
   3). Czy nie mają oni takich samych praw jak wszyscy inni mieszkańcy?.
   4). I ostatnie - nie bądź zazdrosny. Mogłeś i Ty kupić sobie taniej mieszkanie.


  • jolkak11 niektóre komentarze są powalające... 15.03.11, 18:59
   komunikacja miejska autobusowa to żaden komfort a ludzie korzystający z niej utrzymują firmę i płacą wcale niemało za przejazdy! To że większość mieszkańców ma samochody nie ma znaczeniea, bo to jest miasto i komunikacja miejska a nie wioska zabita deskami gdzie każdy marzy o samochodzie! Później te jeżdzące rupiecie i ich "wspaniali" kierowcy skutecznie korkują miasto! Ja choć mam samochód - jako urodzona i zakochana w swoim mieście lubię jeździć komunikacją miejską, nie martwić się o korki, parkingi czy wypicie alkoholu. Jedynie na zakupy zawsze jeżdzę samochodem. Wszyscy mieszkańcy płacą ogromne podatki, niezależnie od tego w jakiej dzielnicy mieszkają.... I jeszcze apel - bądzmy tutaj dla siebie milsi i starajmy się zrozumieć innych! Będzie o wiele sympatyczniej!
   • Gość: geordi Re: niektóre komentarze są powalające... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.03.11, 22:39
    1) Czas przypomnieć sobie, kogo wybralo sie jako Bezradnego miejskiego.
    Uderzyć do niego z żądaniem zmian budżetowych - większa dotacja dla ZTM.

    2) były/będą wybory rad osiedli. Oni dysponują jakimiś pieniędzmi. Uderzac do nich, aby wynegocjowali z ZTM kwotę dopłaty częściowej.

    W najgorszym razie niech rada osiedla ogłosi przetarg na organizację przewozów. Sama pokryje koszt wozokilometrów, dystrybuując swoje "sieciówki" wśród mieszkańców.
    Koszt wozokm dla autobusika 9m to maksimum 5-6zł. Takie jeżdżą na 283 i 149.
    ---

    Co do samej sytuacji, to potrzebny będzie midi/mikrobus. ZKM ma midi niewiele w dodatku często się psują. Mniejszy autobus == niższe koszty wozokm. W 9m wchodzi 40osób minimum, w standardowy miejski 100. W mikrobusy 20osób.
    Dalej - indolencja gdańska powoduje, że nie tworzy się linii dowozowych, tylko obwozowe.
    W opisanej sytuacji wydaje się, ze idealnie rzecx biorąc, autobus powinien jechać dróżką na mapie równoległą do Kartuskiej i tak wjeżdżać na Jasień. Jest to wykonalne?

    9m busik powinien dać radę wdrapać się Myśliwską do Piekarniczej i koniec trasy mieć na rondzie "Trzy Lipy". W ten sposób można się przesiąść na autobusy do Wrzeszcza (162, 262 na Piekarniczej, 115,199 na Kurpińskiego) i do Głównego (115, 130, 184, 210 z Kurpińskiego, 142 z Piekarniczej).
    Wszystkie linie kursują na tyle często, że nie ma problemów z przesiadką.

    Inna możliwość - po objeździe Ogrodów i Jasienia zakończyć bieg na pętli Siedlce. Co prawda do Wrzeszcza wtedy 35minut się jedzie (a nie 20-25 w powyższym rozwiązaniu), ale to krótsza trasa i mniejsza szansa urwania zawieszenia przez busik na Myśliwskiej.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka