Dodaj do ulubionych

Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś w ...

IP: *.dynamic.chello.pl 09.11.12, 14:11
"Małgosia staje się po prostu "puszczalską" i "lodziarą". "Pytanie: "Czy zrobiłaś kiedyś komuś loda?"" -

Nie wiem czy pan Daszczyński albo pani Włodkowska mają dzieci. Jeśli tak to choć to naprawdę nie życzę im aby jakikolwiek dziennikarz napisał w ich wielkiej tragedii czy bez ich wielkiej tragedii o ich dzieciach w takim kontekście i takimi słowami jak ono sobie pozwalają. Tak niski upadek dziennikarstwa jak tylko sobie można wyobrazić.

Najwyższe wyrazy współczucie dla Rodziny tragicznie Zmarłej. Nie potrafię sobie wyobrazić Państwa bólu. Mam nadzieję że nie trafiliście Państwo na tą stronę i na to "dziennikarstwo".
Obserwuj wątek
   • Gość: Olo Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: *.ptr.magnet.ie 10.11.12, 14:03
    Przeciez tutaj jest wiele problemow:
    - polska woes jest zasciankiem, nawet jesli wojt czy inni zaprzeczaja temu to tak sie dzieje,
    - ojciec moze sie utopil moze popelnil samobojstwo, jesli to trugie to dziecko podobno ma wieksże tez orawdopodobienstwo na popelnienie samobojstwa,
    - matka pytajac corke co robila za zamknietymi drzwiami, w zaleznosci w jaki sposob to powiedziala sama moze corce nie wierzyc a to chyba dla dziecka najgorsze jesli rodzic dziecku nie wierzy. Plotki obcych to pikus w porwnaniu z brakiem wiary samego rodzica. Ale tego nie wiemy bo to tylko dziecko wie najlepiej jak cala sytuacje zinterpretowalo.
    - i co z tego ze corka nauczycielki, przynaleznosc do zawodu nie determinuje do tego zeby oceniac czy dom jest normalny czy nie. Kolejne zasciankowe zalozenie.

    Dziennikarswo portalowe, nie mozna od ludzi z agory zbyt wiele wymagac - wiekszosc z nich to po prostu korporacyjne ciecie.
    • Gość: c vm Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.12, 15:32
     popieram, nie rozumiem jak matka mogła swoją córkę tak sobie zapytać- jakby snuła co do niej jakieś podejrzenia. Obrzydliwe. Brak wsparcia. Strasznie szkoda mi tej dziewczyny. Popieram również Przedmówców- artykuł jest obrzydliwie napisany- przez jakiegoś otępiałego diotę (sorry panie autorze ale wykazaeś się chamstwem najczystszej wody, brakiem wyobraźni do kwadratu, inaczej tego nazwać nie można) Najniższe loty- nawet na pudelku by tak nie napisali. Dyrektora nalezy usunąć w trybie natychmiastowym i dyscyplinarnie.
     • Gość: nos Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.11.12, 13:36
      I kto tu jest idiotą? Matka, która rozmawia z córką o zajściu, jak rozumiem w celu wyjaśnienia, co zaszło - to matka która zaszczuwa dziecko! Z dzieckiem -jak rozumiem - się nie rozmawia, bo to świadczy o braku zaufania. Ty wiesz oczywiście, o czym i jak matka rozmawiała z córką? Zastanów się, czy właśnie nie reprezentujesz takiej wsiowej mentalności, która zabiła tę dziewczynę? Zamiast faktów - insynuacje. Braki w myśleniu i braki w wiedzy! Wiesz także, dlaczego dyrektor podjął działania. Znasz film? Oczywiście, gdyby nie podjął też należało by go ,,polaczku" zwolnić, ukamienować? I jeszcze artykuł źle napisany. Rozumiem, że tak ograniczona jak ty osoba potrafi go ocenić? Już znalazłeś winnych - tylko o wsiowych głupkach zapomniałeś (i nie myślę o ludziach mieszkających na wsi, tylko o wsiowej, prostackiej mentalności, która zaszczuła tę dziewczynę). Trochę pokory w ocenianiu innych.
  • morhile redakcjo 09.11.12, 16:23
   Ja także uważam, że treść artykułu ma wzbudzić sensację, chociażby przez dobór co i kto o Niej mówił, zamiast być ewentualnym zakończeniem I te publikacje skopiowane - po co ?
   Jakim prawem grzebiecie się w sprawach osobistych "Małgosi" ?!!
   Stała się tragedia.
   Proszę wyłączyć komentarze - dla ciszy i szacunku dla Dziewczyny i Jej Rodziny.
   • Gość: tuti Re: redakcjo IP: *.tvteletronik.pl 10.11.12, 15:13
    W sumie treść artykułu ma wzbudzić sensacje i tu się z tobą zgadzam. Ale jednocześnie te wpisy były przydatne aby pokazać poziom umysłowy niektórych mieszkańców Trąbek. Te pytania ilu miałaś chłopaków, w jakim wieku, czy zrobisz loda... Oburzające! To czysta agresja słowna.
    • morhile Re: tuti 11.11.12, 11:41
     Komu wpisy przydatne, wieśniakom z okolicy czy rodzinie albo pozostałej części Polski ?
     Co one zmienią na plus dla Rodziny "Małgosi" ?
     Chce tutaj dodać, że wczoraj tytuł tego "art" był: "w żałobie" dzisiaj jest: "w szoku", jutro będzie żenadą.
     Przyjechali o 7 rano, rozstawili statyw z kamera i łazili po okolicy szukać sensacji i tyle.
     Nie umieją zamknąć tematu, będzie jak z Waśniewską, która dzięki mediom z zabójczyni zmieniła się w celebrytkę.
     Myślisz, że publikacja prywatnych spraw "Małgosi" naprawdę zmieni Twoje życie albo sytuacje Rodziny ? Agresją jest także ciągnięcie tego dalej.
   • pokon Re: redakcjo 10.11.12, 15:17
    W pełni popieram.Większość pismaków grzebie się w extrementach aby wzbudzić sensacje i zwiększyć statystyki otwierania stron. Rodzina powinna zaskarżyć tego typu informacje i zakazać dalszych publikacji. Smutne jest to ,że tragedie tego typu są pożywką dla pseudo dziennikarzy.
  • Gość: Trąbiki i okolice Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś w ... IP: 87.204.175.* 09.11.12, 17:53
   To nie dziennikarze zrobili z dziewczyny cytuję: "puszczalską", tylko środowisko w którym żyła. Do dziś plotkują i są tacy co twierdzą, że sytuacja naprawdę miała miejsce. Tępota ludzka nie zna granic!!!!! Nawet teraz po takiej tragedii nie dają dziewczynie spokoju. Ludzie przebudźcie się i zajmijcie się sprawami, których jesteście pewni, a nie jakimiś domysłami.
   Jest to chyba jedyny artykuł, w którym napisali co naprawdę się działo w tym gimnazjum, wsi i wioskach z Trąbkami sąsiadujących. W pozostałych piszą tylko, że weszła z nauczycielem wf do pomieszczenia przy sali gimnastycznej. A o to chyba chodzi w dziennikarstwie, żeby dociekać, drążyć i przedstawiać to opinii publicznej.
   P.S. Trąbki to Kociewie i prawda jest taka, że w tym środowisku ubóstwiają plotki, a im bardziej sensacyjna tym bardziej ją drążą.
   • Gość: sb Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.12, 21:24
    Trąbki nie leżą na terenie Kociewia! Kociewie zaczyna się mniej więcej trzy wioski dalej, więc radzę albo zajrzeć, gdzie trzeba, albo nie wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia. Artykuł chyba w najmniejszym stopniu oddaje to, co się działo, a same Trąbki "pożyły" tą sprawą i zapomniały. Dopiero teraz za sprawą 'genialnych' dziennikarzy zrobiło się głośno, ale raczej nie o samym wydarzeniu, tylko o bzdurach i braku prawdziwych i rzetelnych informacji tego dotyczących właśnie w takich artykułach. Stety/niestety istotnych informacji nie podaje się do wiadomości publicznej. Dobrze dla rodziny i bliskich, których bezpośrednio tragedia dotyczy, źle dla dobrego imienia i wizerunku ludzi tu mieszkających i samej wsi.
    A plotki i ludzie lubiący plotkować obecni są wszędzie niezależnie od miejsca zamieszkania, czy jest to wieś mała, duża, czy miasto! A tak płytkie komentarze, jak ostatnie zdanie, lepiej zatrzymać dla siebie.
  • maximus9044 Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś w ... 10.11.12, 08:53
   "Małgosia dla części rówieśników staje się po prostu "puszczalską" i "lodziarą". Ktoś po ciemku obrzuca jajami okna domu nauczyciela w Trąbkach Wielkich."
   I tak właśnie postępuje to zafajdane katolskie społeczeństwo,z morderczymi instynktami,a niedzielę zaiwania do kościółka i w pierwszym rzędzie ze złożonymi rączkami wpatrzona w krzyż udaje że sie modli,aby po wyjściu z przybytku z jeszcze większą zajadłością plotkować i obmawiać bliźniego.
   Bydlaki!!!

     • spoter Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 10.11.12, 14:37
      Jeśli dziewczyna zdolna była, lubiła się uczyć, to ukończenie Politechniki było tylko i wyłącznie kwestia czasu. To było jej marzenie, chciała tego. Wykształcenie wyższe w krajach cywilizowanych to dzisiaj normalka. Na poziomie gimnazjum już mozna powiedzieć, czy delikwent kwalifikuje się na studia. No, ale w Polsce to całkowicie inna sprawa.
      Jak się widzi ile w tym kraju jest do zrobienia i czym jest zaśmiecana publiczna przestrzeń informacyjna, to nóż się sam w kieszeni otwiera. To w dalszym ciągu kraj z bardzo zacofaną mentalnością u dużej części społeczeństwa i w każdej jego warstwie.
      Ten artukuł, jakkolwiek jest napisany, pokazuje jedno: jak bardzo bezmyślni i podli potrafimy być dla innych, nawet tych najbardziej wrażliwych i narażonych na krzywdę. Zamiast chronić i pomagać, potrafimy ich brutalnie podeptać. Bo chora rzeczywistość to pożywka dla chorych wyobraźni. Nie ma innej drogi na zmianę tego stanu rzeczy jak tylko przez nagłaśnianie takich historii. Może jeden czy drugi dostanie tym w łeb (jak to Broniewski pisał), dostrzeże, zrozumie coś, czego do tej pory nie wiedział i nie rozumiał.
    • Gość: bibi zaszczuli ją... IP: *.ip.netia.com.pl 10.11.12, 13:43
     serce się kraje ale dziewczynę zwyczajnie ludzie ze swoją chorą wyobraźnią zaszczuli. Rodzina powinna dać jej większe wsparcie, nawet wysłać ją z tego małego grajdoła do szkoły z internatem w innym miescie. Człowiek człowiekowi zgotował taki los...
     • przemyslaw47 Re: zaszczuli ją... 10.11.12, 14:07
      Podpisuję się pod Twoim pierwszym zdaniem.
      Chora wyobraźnia.........
      Zaszczuliście młode życie !!! DOCIERA !!!
      PARAFIANIE !!! KOLEDZY !!! A gdzie był katecheta ??!!
      ps.
      DZIECIAKI,!!!!!!! to nie jest wyjście, tak nie można.!!!!
      Pomyślcie o TYCH którzy zostają, tj. rodzicach,
      dziadkach, rodzeństwie...... to nie jest koniec !!
     • yenna_m Re: zaszczuli ją... 11.11.12, 04:16
      najprawdopodobniej cała rodzina nie poradziła sobie z tą stygmatyzacją
      bo w tej sytuacji cała rodzina jest na świeczniku i dramat (również polegający na wytykaniu palcami) dotyka całej rodziny, zwłaszcza w takiej pipidówie

      bardzo trudno okazać wsparcie, gdy się jest w samym środku cyklopu
      szkoda, że nikt nie pomyślał o pomocy dla tej rodziny - dla dziewczynki, ale i rodziców, rodzeństwa
      może wtedy łatwiej byłoby im przez to przejść i łatwiej byłoby wzajemnie się wspierać
      --
      Domowej zapiski domowe.
   • Gość: co za syf Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: *.as13285.net 10.11.12, 17:11
    prawda. A chamstwo gownazerii nie bierze sie tylko z mlodego wieku chamow, bierze sie z domu, z najblizszego otoczenia. Jak gowniarstwo slyszy w domu dyskusje starych(rodzicow)na temat cnoty dziewczyny, to powiela to potem. Jeszcze nie wiedzialam kulturalnych ludzi, ktorzy pochodza z prawdziwego szamba, szambo na zawsze pozostaje szambem.
    Polska miala niedawno proces w Strasburgu o gnebienie, nieludzkie traktowanie i ograniczanie wolnosci osobistej 14 latki, oczywiscie kraj wartosci przerznal z kretesem. Tu tez nalezy sie proces o gnebienie i doprowadzenie do smierci. Moze po choc jednym pokazowym procesie szambo zamkneloby wreszcie swoje nawiedzone moordy i zajeloby sie brudem w swoim domu.
    A Chrystus patrzy na was z krucyfiksow, ktore macie w swoich domach i was rozliczy, pamietajcie o tym.
    A tak przy okazji, jak sie miewaja mlodociani przestepcy seksualni, ktorzy doprowadzili inna nastolatke do smierci(kilka lat temu). Degeneraci zyja, rozmnazaja sie, a wartosciowe jednostki odchodza. Ten kraj sam sie unicestwia.
    W NY, swego czasu zmniejszyla sie przestepczosc, bo patologia miala i ma latwy dostep do aborcji, po prostu szambo wyladowalo w kublach w gabinetach ginekologicznych za nim zdazylo sie urodzic.
    • Gość: :( Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.12, 16:09
     a wiesz ile trzeba było pewnie zrobić w gminie zeby ją pochować, skoro katoliccy księża nieakceptują samobójstwa, bo Bóg dał zycie i tylko on moze je odebrać?!

     Dzieciaki są wredne i potrafią dopiec, kiedyś to był pikuś teraz można nagrać i zdewastować komuś życie za głupotę/domysły.
     A dziennikarze to hieny, bo specjalnie tak rzeczy opisują podsycając, i to nawet nie za wierszówkę tylko na stażu, psie krwie....

     Szkoda akurat tej młodej dziewczyny, bo miała głowę na karku, a dzieciaki zawsze mają problemy, kto ich nie ma, czasami stres w szkole jest wiekszy niz w pracy, nie kazdy sobie z tym radzi, decydują czasami niuanse. Szkoda tylko że nie da rady jej życia zamienic za chociażby 10ciu dresiarzy, ten kraj popada w rutynę, jednostki są dekowane w dół, kto się wyróżni, ściągany jest brutalnie w dół, indywidualiści są zakrzyczani, a często to starszni introwertycy, nie wiadomo co im strzeli...
     naprawdę szkoda mi tej dziewczyny.
     Wiem, że to skrótowy artykuł, nie podaje całego obrazu sprawy, ale dyrektor szkoły nie nadaje się na zarządzanie tego typu placówką, samokrytyka i do wymiany!!
  • Gość: ylli a może rodzice? IP: *.xdsl.centertel.pl 10.11.12, 14:18
   Po lekturze tego artykułu coś mi mówi że to rodzice mogli się niestety przyczynić do takiego końca sprawy.
   Bo kiedy czytam że matka donosi do prokuratora wcześniej na jakiegoś tancerza to obawiam się że w domu rodzice mogli być trochę rozhisteryzowani i nie mieć zaufania do swojego dziecka.
   A dziewczyna jak straciła oparcie w domu to co jej zostało?

   • tim7 Re: a może rodzice? 10.11.12, 14:42
    To brzmi logicznie. Jesteś dość delikatny(a) w ocenie, ale moim zdaniem "trochę" rozchisteryzowana matka to dzwoni do nauczyciela (lub też jego żony) i robi karczemną awanturę, a taka "bardzo" rozhisteryzowana donosi do prokuratury. To rozhisteryzowanie stawia w innym świetle śmierć ojca. A jesli córka zna prawdę o śmierci ojca, z którym może faktycznie łączyła ją silna więź, to życie z matką-histeryczką (domniemaną podkreślam), w której w chwili próby nie znajduje oparcia, to nawet wysokiej inteligencji osoba może dać się ponieść emocjom i dokonać aktu autodestrukcji. Choćby nawet tylko po to, by zmniejszyć tęsknotę za ojcem...
    • Gość: hmm Re: a może rodzice? IP: 178.73.24.* 10.11.12, 15:12
     Na podstawie tych trzech powyższych postów możemy obserwować jak przebiega proces "zaszczuwania" ludzi. W tym przypadku, rodziny. Bo oczywiście utrata dziecka nie jest wystarczającą tragedią, należy im jeszcze sprzedać mocnego kopa w cztery litery. To piękna analogia mechanizmu powstawania takiej tragedii. A wygląda to w ten sposób: ktoś coś przeczytał (w tym wypadku artykuł, który tak na prawdę zawiera bardzo niewiele konkretów na temat relacji panujących w tej rodzinie) i na podstawie luźno powiązanych, wyjętych z kontekstu informacji wysnuwa daleko idące wnioski i pośrednio piętnuje rodzinę. Tak na prawdę nie wiadomo w jakich okolicznościach matka składała doniesienie do prokuratury, o ile je w ogóle złożyła bo dziennikarze lubią przeinaczać i wyolbrzymiać fakty, i czy miała ku temu jakieś solidne podstawy. Nie wiemy również nic na temat okoliczności i powodu śmierci ojca, co nie przeszkadza ww. rozmówcom w spekulowaniu i insynuowaniu ewentualnego przyczynenia się (choćby emocjonalnego) matki do tej tragedii. Tak właśnie tworzą się plotki i w ten sposóļ piętnuje się ludzi, o których tak na prawdę absolutnie nic nie wiemy. A te domysły i insynuacje niosą całkiem realne skutki, co widać na przykładzie samobójstwa tej dziewczyny. I warto zdać sobie sprawę, że procesu "zaszczuwania" nie uruchamiają jacyś tajemniczy, trudni do zdefiniowania "ONI" tylko my sami. Dlatego czasem warto jest dwa razy pomyśleć zanim wyrazi się jakąś opinię na temat sytuacji, której do końca nie znamy, bo każdy z nas może się znaleźć w jakiejś dwuznacznej sytuacji i stać się ofiarami tego mechanizmu.
     • tim7 Re: a może rodzice? 10.11.12, 15:24
      Ale by chcieć coś zrozumieć, to na czymś trzeba się oprzeć. Jeśli przyjąć by rygorystyczny filtr "dziennikarze zawsze coś przeinaczą", to nie ma sensu toczyć żadnej dyskusji, bo wówczas absolutnie wszystko jest niewiarygodne. Więc ja i moi poprzednicy uchwyciliśmy kilka informacji, by bez kolizji z faktami zbudować coś na kształt własnej oceny sytuacji po to, by spróbować zrozumieć zdarzenie. Każdy tak robi, jeśli chce cokolwiek zrozumieć. Ale nie zrobiliśmy jednego: NIE NAPIĘTNUJEMY NIKOGO, co właśnie chcesz nam zarzucić mówiąc o zaszczuwaniu. Mamy prawo do poglądów, nie mamy prawa do zarzucania złej woli. Nie przeinaczaj i nie wypaczaj więc naszych intencji i niezarzucaj chęci zaszczuwania, bo nie jesteś w stanie wykazać insynuacji, bo takich w naszych tekstach zwyczajnie nie ma. To efekt jedynie twojej nadinterpretacji.
      • Gość: pstruk Re: a może rodzice? IP: 159.253.7.* 10.11.12, 16:31
       > Ale by chcieć coś zrozumieć, to na czymś trzeba się oprzeć.

       Słusznie- tylko to "coś" nie może być byle czym.

       Twój upór wskazuje na jedno: Trudno ci zrozumieć, że zrozumienie może wynikać tylko
       z realnej informacji, a nie konfabulacji. Jeśli informacje zastępuje się konfabulacją,
       tak jak ty to zrobiłeś, to wnioski też nie są niczym innym tylko konfabulacją.
       • tim7 Re: a może rodzice? 10.11.12, 20:19
        Z kontekstu twojej wypowiedzi wynika, że nie rozumiesz co oznacza słowo "konfabulacja". Rozumiesz je chyba jako "nieprawdziwa informacja". A to nie jest znaczenie słowa "konfabulacja". To, niestety, odkrywa twoje braki w wiedzy, a ta sugeruje młody wiek. Młody wiek ma to do siebie, że wydaje się człowiekowi, że wszyscy dookoła g. wiedzą, a samemu ma się najlepszy ogląd na świat. Rozumiesz, do czego zmierzam, dziecko...?
        • Gość: polska_baba Hmm ma rację - zagalopowałeś się IP: *.dynamic.mm.pl 10.11.12, 21:55
         Nie wolno wysuwać takich hipotez na podstawie tak mizernych informacji! W swoim poście obciążyłeś matkę winą i za śmierć jej męża (zdaje się, że samobójstwo jest w tym wypadku jedynie domniemaniem), jak i za śmierć córki. Nazwałeś matkę histeryczką. Takich opinii nie wolno wygłaszać, bo to są konkretni, żywi ludzie i można im zrobić krzywdę! Nie komentujesz serialu!
        • Gość: gvhj Re: a może rodzice? IP: 31.41.232.* 11.11.12, 14:51
         To niesłychane, jak człowiek, który w jednym poście obarcza nieznaną sobie kobietę winą za śmierć jej męża i dziecka, może mieć czelność piętnować kogoś za jego rzekome przekonanie, że ma "najlepszy ogląd na świat".

         Wyjmij belkę ze swojego oka, hipokryto. Nawet w swoim ostatnim poście nie potrafiłeś powstrzymać się od spekulacji na temat dyskutanta, o którym nic nie wiesz.

         To tacy jak ty zaszczuwają innych. I nigdy nie widzą w tym swojej winy. Twoje posty są modelowym przykładem takiego zaszczuwania i usprawiedliwiania się z niego przed światem. Zamilknij, zrobisz światu przysługę.
     • Gość: ylli Re: a może rodzice? IP: *.xdsl.centertel.pl 10.11.12, 15:27
      Ja tylko gdybam. Próbuje wyciągnąć jakiś wniosek ze strzępka informacji jakim jest ten artykuł.
      I zgadzam się, być może kompletnie tezą nie trafiam i jestem bezwzględny dla rodziców, ale widzę że nikt takiej tezy nie wysnuł - a warto się zastanowić nad takim problemem. Będzie górnolotnie i kwazi-metaforycznie ale dla każdego z nas najblizsi (rodzic/mąż/żona) chyba powinni być taką przystanią gdy wokół sztorm. I często w takiej sytuacji trzeba zakamuflować swoje przerażenie i histerię by dać drugiej osobie poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Bo gdy okazuje się że przystań z powodu sztormu też została zamknięta to toniemy.
      • Gość: pstruk Re: a może rodzice? IP: 159.253.7.* 10.11.12, 16:35
       > I zgadzam się, być może kompletnie tezą nie trafiam i jestem bezwzględny dla ro
       > dziców, ale widzę że nikt takiej tezy nie wysnuł.

       Pozastanawiaj się lepiej nad swoimi hemoroidami.

       Ze strzępka informacji o tobie, próbuję wysnuć logiczny wniosek i wychodzi
       mi, że masz hemoroidy.
       Że nie mam wystarczających podstaw do takich twierdzeń?
       Być może nie, być może nie trafiam i jestem bezwględny, ale jeszcze nikt takiego wniosku, nie wysnuł.
       Ja próbuję. A nuż trafię?

       Czy by biedny człowieku, nie rozumiesz, że sama logika nie wystarczy by wysnuć sensowny wniosek?
       Do prawidłowych wniosków potrzebne są realne przesłanki.
    • Gość: pstruk Re: a może rodzice? IP: 159.253.7.* 10.11.12, 16:21
     A nie przyszło ci do głowy, że ty teraz zabrałeś się do "załatwiania" rodziców w taki sam sposób,
     w jaki "załatwiono" corkę - przy pomocy chorych urojeń?

     Szczerze powiedziawszy to co ty wiesz i co widziałeś, by snuć takie fantazje?

     To nawet może mieć dosyć proste wytłumaczenie: Plotkarz, "załatwiający" ludzi plotkami, próbuje
     jakoś wybielić swoją ulubioną rozrywkę i szukać winy gdzie indziej niż w plotce.
   • Gość: unita średniowieczna wsiowa mentalność... i tyle IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.12, 14:44
    ...cała wieś... są przecież duże połacie naszego kraju gdzie tego typu plotkarskie zachowania są chrakterystyczne dla mieszkańców, oczywiście z błogosławieństwem miejscowego kleru.
    A jak się coś zdarzy to na wyścigi, lokalne "polactwo" dziwi się straszne i bije na alarm.

    Przecież wszystko zaczęło się tego, niezwykle czujnego i gorliwego "pracownika ochrony szkoły". Kto to jest? Szef miejscowego wydziału kościelnej obyczajówki? Komu On podlega, kto go rozlicza z postępowania, jakie są jego obowiązki służbowe? Czy to ktoś z Dyrekcji Szkoły czy szkolny Katecheta? Czy ten szkolny monitoring jest systemem otwartym czy podlega jakiejś ochronie danych osobowych?

    Odpowiedź na powyższe pytania da najwięcej informacji o tragedii... bo wszystko co zdarzyło się potem to jedynie mix polskiej wsiowej ciemnoty, zabobonu, rozplotkowania i wzajemnej zawiści.

    Może ktoś z miejscowych odpowie na te pytania i ujawni nazwisko tego "pracownika ochrony"?

    Ciekawe też co na to wszystko katecheta szkolny i miejscowi duszpasterze - są zdziwieni, zaskoczeni, ubolewają i są zmartwieni, nie spodziewali się takiego finału?
    • tim7 Re: średniowieczna wsiowa mentalność... i tyle 10.11.12, 14:52
     Przestań drzeć japę i szukać ofiary na już zbudowany przez siebie stos. Pracownich ochrony ma za zadanie być czujnym, nawet może być przeczulonym. Jest po to, by wychwytywać niepokojące sygnały. Ale NIE JEMU JE OCENIAĆ. I tak swoją rolę rozumiał ten konkretny pracownik ochrony. Przekazał swe wątpliwości dyrektorowi, jako osobie władnej do decydowania i do tego wynajętej przez społeczność. To do dyrektora szkoły kieruj swe pytania, to dyrektorowi płaci się za nadzór nad szkołą i opieką nad uczniami.
  • Gość: req Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś w ... IP: 79.175.246.* 10.11.12, 14:22
   Problem jest dużo szerszy, nie będę deliberował nad współczesnością, bo i bez internetu plotki żyją swoim życiem, nie powiem nic o chybionej reformie szkolnictwa i stworzeniu gimnazjów - wylęgarnią wszyscy wiedzą czego. Powiem tylko jedno do dziennikarzy - ciszej, ciszej nad tą trumną. Dwa razy przemyślcie swój pęd do sensacji przy tego rodzaju tematach, nim osądzicie tego czy owego, środowisko polskiej wsi, itd.

   Rodzinie życzę spokoju, wyciszenia.
   • tim7 Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 10.11.12, 14:47
    Ale "ciszej na tą trumną" nie może oznaczać "udawajmy, że nic się nie stało", bo to może prowadzić do kolejnych tragedii. Mleko już się rozlało, i ważnym teraz jest, by inni rodzice nastolatków odrobili lekcje i przemyśleli swój stosunek do własnych dzieci, by mieć szansę na naprawę relacji, z korzyścią dla obojga stron.
    • Gość: req Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: 79.175.246.* 10.11.12, 14:51
     Tak właśnie, miałem na myśli publiczne bicie piany, byleby media miały żer. Omawiajmy problem, ale potem, gdy emocje już opadną. Pośpiech w niczym nie pomoże, zbyt personalnie do tego podejdziemy, a tu chodzi o bezduszne procedury, które zawiodły i czynnik ludzki, który też zawiódł jak zwykle. To proces na całe pokolenie! A technika idzie do przodu..

     Pozdrawiam
     • tim7 Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 10.11.12, 15:02
      Z tym "poczekaniem" to jednak się mylisz. Pomoc psychologiczna w takich sytuacjach potrzebna jest natychmiast, tu i teraz. Bo właśnie źle ukierunkowane, niekontrolowane emocje ugruntowują się najszybciej i są potem podłożem do złych, nieprawidłowych ocen. Im szybciej się je uporządkuje i dokona analizy, tym lepiej dla osiągnięcia zrozumienia.
      Znane są takie postawy, których zmian wymaga już jedynie zmiany pokolenia. Szkoda na to czasu i ludzi. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy technika często zastępuje nam obecność innego człowieka, warto jest na gorąco próbować rozmawiać, wyjaśniać, słuchać...
  • smallwoodek Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś w ... 10.11.12, 14:31
   Dziennikarze powinni wylecieć na pysk z redakcji.

   Udostępnili informacje, dzięki którym znalazłem imię i nazwisko dziewczyny, jej numer gg, link do profilu na FB, imie i nazwisko jej rodziców etc.

   W ciągu 10 minut.

   Idioci. Podobnie było z "Agatą" - jak ktoś się ogarnął, to na podstawie doniesień prasowych można było namierzyć ją razem ze szkołą do której chodziła, znajomymi etc.
    • smallwoodek Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 10.11.12, 14:47
     Może i jestem.
     Niemniej, dziennikarze nie powinni udostępniać tych informacji. Wystarczy jeden idiota, który wyśle jakąś obraźliwą wiadomość czy wpisze idiotyczny komentarz na jednym z kilku portali społecznościowych na które namiary "dziennikarze" podali, żeby sprawić rodzinie dodatkowy ból.
     M.in. po to mamy ustawę o ochronie danych osobowych i etykę dziennikarską.
   • Gość: req Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: 79.175.246.* 10.11.12, 14:41
    W dobie portali społecznościowych, na których trzy czwarte ludzi (w przyp. młodych ponad 90%) z dostępem do netu upublicznia swoje dane, dotarcie po nitce do kłębka kto kim jest nie jest szczególnie trudne. Tym bardziej, że wujek google indeksuje także i wpisy na rzeczonych stronach. Nie poradzisz, nie wiń tych mediów, bo akurat musieliby zmieniać nazwy miejscowości, szkoły, itd. Cóż wtedy z wiarygodnością? Faktoidów jest aż nadto w bulwarówce i plotkarskich serwisach. A to nie o to chodzi. Dane osobowe są należycie chronione, ale tylko wtedy, gdy ktoś sam upublicznia swój wizerunek. Bo to jest tak: kiedyś plotki zaszczuć człowieka mogły gł. na prowincji. Internet zwiększa rozmach i tego raz puszczonego już nikt nie zatrzyma. Smutne. Taka cena wolności słowa :(
    • Gość: req Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: 79.175.246.* 10.11.12, 14:45
     Errata: gdy ktoś sam wizerunku swojego nie upublicznia.

     Ja tego np. nie robię, bo to obce mojemu poczuciu bezpieczeństwa, ale wiem, że się łudzę. Nieposiadanie kont na tych serwisach daje mi więcej spokoju. Odrobinę - ale zawsze.
     Młodzież bez gadżetów i konta na fb żyć nie może, nie istnieje socjalnie w grupie. Nacisk ze strony grupy rówieśniczej i potrzeba akceptacji to czasem wystarczy do tragedii.. Ech.
    • gnom_opluwacz Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 10.11.12, 15:42
     Internet zwiększa rozmach i tego raz puszczonego już nikt nie zatrzyma. Smutne. Taka cena wolności słowa :(

     =======

     Bzdury. Wiara, że po internetach siedzą jakieś demony, które zamieniają ludzi w niewiadomoco jest dziecinna. Po prostu to na razie wciąż "ziemia niczyja", gdzie ludzie nie za bardzo wiedzą, jak sobie radzić, władze robią wszystko, by chronić siebie, a nie obywateli (porównanie szybkości reakcji na "antykomora" i zwyczajnej drogi osoby, która chce dochodzić sprawiedliwości daje do myślenia), ale nie zmienia to faktu, że prawo chroni cię (a w każdym razie powinno) bez wzgledu na to, czy ktoś obrazi cię na środku miasta, czy na fejsie.

     Nota bene, właśnie po to jest ów strrrrrrrrrrrrraszliwy art. 212, na który tak uwzięła się Gazeta Wyborcza - żeby nie można było bezkarnie rozpowszechniać wiadomości zniesławiających, nawet jeśli byłyby one prawdziwe. I ludzie, którzy chcą go znieść, powinni mieć świadomość, że będą mieli na sumieniu ofiary takich historii.
   • r1111111 Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 10.11.12, 16:58
    smallwoodek napisał:
    > Dziennikarze powinni wylecieć na pysk z redakcji.
    > Udostępnili informacje, dzięki którym znalazłem imię i nazwisko dziewczyny, jej
    > numer gg, link do profilu na FB, imie i nazwisko jej rodziców etc.
    > W ciągu 10 minut.
    > Idioci. Podobnie było z "Agatą" - jak ktoś się ogarnął, to na podstawie doniesi
    > eń prasowych można było namierzyć ją razem ze szkołą do której chodziła, znajom
    > ymi etc.

    1. To są dziennikarze z "Naszej Drogiej (sic!) GW". Wszystko co robią, robią dobrze.
    2. Dziennikarze "Naszej Drogiej (sic!) GW" zawsze prezentują dziennikarstwo na najwyższym POziomie.
   • morhile Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 11.11.12, 11:59
    O to właśnie mam pretensje na samym początku wątku.
    Na weekend zostawili to na głównej.
    W du..e mając czarne wstążki na znak żałoby na maszcie szkoły, którym robili zdjęcia.

    Publikują kolejne ploty bab zza lady sklepowej żeby jątrzyć rany, jakby rodzinie za mało było jadu. Dzięki autorowi teraz na matce wiesza się psy za źle zrozumiane i niepotrzebnie publikowane ich prywatne sprawy zupełnie z innej beczki, dotyczące zupełnie innych osób.

    W Trąbkach ludzie normalnie robią zakupy, odbierają dzieci ze szkoły, rozmawiają ze sobą, nawet się uśmiechają, bo życie pędzi dalej.
    Żałoba i niesmak zostały w nas i naszych dzieciach, które Ją znały i tyle. Przejął się ten, kto się przejął pozostali i tak mają to w nosie.
   • edrek3 Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 10.11.12, 21:46
    Piętnastolatka też ma prawo do uczuć i być może je w taki sposób ulokowała...Sięgnijcie do takich naszych sław jak Maria Curie-Skłodowska,czy Maria Konopnicka,które w wieku 16 lat zostały wydane za mąż...Niech każdy kto jest dorosły wspomni swoje pierwsze rodzące się uczucie....czy akurat było ono w pełnoletności??? Czy nie każdy pragnął mieć urodę i powodzenie???Ta dziewczyna miała i urodę,i powodzenie i na dodatek była wzorową uczennicą,a to w oczy kole,,,,budzi zazdrość...W mieście zginęła by w tłumie i nikt by nie zauważył z kim się zadaje,,,a w zaściankowej wiosce nie widzi się tego co jest,,,tylko to co by się chciało widzieć...no bo jak to...latawica...lodziara,,,a taka ładna i mądra??? Pisz gazeto o takich sprawach i zdarzeniach,,,,nie zamiataj tego pod dywan,,,pisz takim językiem,jakiego się używa w realnym i prawdziwym życiu,nie upiększaj tego typu zdarzeń,,,a wówczas być może za dwa pokolenia znormalniejemy...POWODZENIA:)
    • cillian1 Re: cillian 10.11.12, 14:57
     wiesz, to wynika z mojego zachowania. Kiedyś i teraz, nikt by tak nie powiedział!
     A nawet jeśli - to nie zakładam, abym targnął się na własne życie - szbciej by ktoś inny stracił zęby. Czy życie? Nie wiem - może przypadkiem.
     Dalej twierdzę, że dziewczyna była słaba psychicznie - a może chciała się wkupić w "modne" towarzystwo? Tak czy siak - dziwię się, że się zabiła. Ja bym tego nigdy nie zrobił przez plotki.
     Może jestem twardym s...synem. Ale....
     To inna bajka.
     --
     ech - prawo nasze
     www.kluczedopiekla.pl/
     • Gość: yobcok Re: cillian IP: 159.253.7.* 10.11.12, 16:51
      > A nawet jeśli - to nie zakładam, abym targnął się na własne życie - szbciej by
      > ktoś inny stracił zęby

      A ilu ludziom chciałbyś wybić zęby? Całej wiosce?

      Wiesz co by potem powiedzieli? Że "złości się, to coś w tym musi być".

      Popatrz na pisiarów. Z powodzeniem stosują tą metodę: Co by nie powiedzieć,
      to upierają się, że to potwierdza ich chore wymysły.
      Powiesz "czarne", a oni "O, coś w tym musi być!".
      Powiesz "białe" a oni: "Teraz, to już 100% dowód!".

      Nic nie mówisz? "Kto się nie broni ten się przyznaje".
      A skąd to wiedzą? To nieistotne.

      I tak w kółko, bo mają te schemat wyklepany na blachę.

      Oni po prostu nie idą po nitce od informacji do wniosków, tylko doskakują do swoich
      niby-niosków ruchem konia szachowego.
     • Gość: balajanek Re: cillian IP: *.dab.02.net 10.11.12, 18:37
      "Dalej twierdzę, że dziewczyna była słaba psychicznie - a może chciała się wkupić w "modne" towarzystwo? Tak czy siak - dziwię się, że się zabiła."
      ...ja twierdzę,że była silną i dojrzałą dziewczyną. Walczyła z plotką,to raz. A targnąć się na własne życie to też trzeba mieć siłę. Pokonała ją ludzka głupota.
     • lily-evans01 Re: cillian 10.11.12, 19:38
      Ciekawa jestem, ile masz lat, te 15 czy ze dwa razy tyle.
      Bo środowisko gimnazjalne potrafi złamać niejednego chojraka w tym wieku.
      A teraz wyobraź sobie, że masz 15 lat i Twoi kolesie rozpuszczają historyjkę, że lubisz dawać d... i robić loda facetom...
      I nie wiesz, kto jest bezpośrednio za to odpowiedzialny, komu dać w ryj. Idziesz przez osiedle, a tu lecą szepty, wyzwiska, rówieśnicy nie dają Ci żyć. A niejeden o specyficznych skłonnościach próbuje czegoś z Tobą, bo przecież jesteś łatwy i "lodziarz".
      --
      After all this time? - Always
      • cillian1 Re: cillian 11.11.12, 19:06
       ie muszę nic sobie wyorażać - napisałem, że też o mnie mówiono, że ru..cham wszystko co się rusza! i to była prawda! Ale na szczęście jestem facetem - a co za tym idzie - to chwała. To szacun, to ..... sama wiesz.
       Kobieta/dziewczyna - to ma gorzej. Zaraz jest puszczalska, k...wa to nazywają!
       A ona zachowuje się tak samo, jak każdy facet!
       Szkoda, że młoda nie potrafiła wejść na fora, pogadać o tym. Wolała tkwić w tym zaścianku - katolsko-ku.....im!
       Każdy wie, jak żyją księża, mohery, katolicy i chrześcijanie - wszak z czegoś się spowiadają! Raczej nie z jedzenia kiełbasy, czy lizania pianki!

       --
       ech - prawo nasze
       www.kluczedopiekla.pl/
       • lily-evans01 Re: cillian 11.11.12, 22:23
        No właśnie, u faceta to wieeelka zaleta, u dziewczyny to wciąż powód do stygmatyzacji.
        I niestety wsparcie rozsądnych ludzi na forach niewiele daje, kiedy idziesz ulicą, a starsze panie plują za tobą.
        Może gdyby rodzice przenieśli ją szybko do jakiejś szkoły w mieście, z internatem... Ale pewnie mieli różne obawy, związane z brakiem kontroli nad nastolatką, u której właśnie rozwija się seksualność, a która na dodatek jest ładna, inteligentna i woli starszych facetów.
        Mieszanka wybuchowa.
        I niestety, każdy, kto opluł swoim jadem nastolatkę, jakich wiele, dziewczynę, która zaczyna interesować się facetami i budzi ich sympatię - każdy z nich ma jej śmierć na sumieniu.
        --
        After all this time? - Always
   • Gość: coxenstos Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: 159.253.7.* 10.11.12, 16:43
    > Dlaczego ona miała taką słabą psychę?

    Pewne cechy są dziedziczne. Perswazją się ich nie zmieni.

    Ojciec zginął tragicznie i być może popełnił lub próbował popełnić samobójstwo.
    Poza tym, tragiczna śmierć rodzica w dzieciństwie, to nie jest takie sobie, ot, pierwsze lepsze doświadczenie, by je zbyć wzruszeniem ramion.

    Z tego powodu niezrozumiałe stają się słowa kogoś tam o "normalnej rodzinie, bez problemów"
    i cacy-cacy.
   • Gość: Sor Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: 199.254.238.* 10.11.12, 20:23
    Zauważ, że to była córka nauczycielki. Nie wiem jaka jest matka dziewczyny, ale dzieci nauczycieli często żyją pod presją (awantury za "czwórki, ograniczenie kontaktu z rówieśnikami itd.), a za priorytet wpaja im się "co ludzie powiedzą". Jeśli matka powieliła ten stereotyp, dziewczyna mogła czuć się zaszczuta i w domu i w szkole, a przy czymś takim siada psychika. Pozostaje mieć nadzieję że matka była innym typem nauczyciela i się do tej śmierci nie przyczyniła...
  • Gość: cd Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.12, 14:47
   Mila zdolna i pewno ladna dziewczyna w takim toksycznym srodowisku katolandu polskiego. kilka zazdrosnych i znudzonych bab, debii urzednikow i sprosnych kometatorow - to przepis na tragedie
   pelno takich miejsc w Polsce - drugi biegun Hipolitowa
   i wszyscy w t ej wsi sa przekonani ze sa jak najbardziej normalni, uczciwi i porzadni ludzie - no coz jak w dowcipie
   owsik syn mowi do ojca owsika
   co tu tak smierdzi
   ojciec mowi - przeciez synu jestesmy w dupie
   no ale smierdzi ojciec
   no coz to jest nasza Ojczyzna !!!!!!!!!!!!!!
   • cillian1 Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 10.11.12, 14:54
    akurat tu bym nie mieszał katolandu, bo pewnie z niego się wywodziła.
    Więc powinna przywyknąć do pozorów, do kłamstw itd. itp.

    Dziwne jest, że dziewczyna tak łatwo się poddała. Trzeba być bardzo słabym człowiekiem, aby ulec takim - zachowaniom obcych ludzi.
    Też miałem kilkanaście lat, też krążyły o mnie plotki, jaki to ze mnie k..wiarz. Ale fakt faktem - w naszym katolandzie facet może r..chać wszystkie kobiety świata (co będzie na plus). A kobieta, jak raz się "puści" - to już gorsza od matki jezusa.
    Ech....
    --
    ech - prawo nasze
    www.kluczedopiekla.pl/
    • Gość: jkl Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: 31.41.232.* 11.11.12, 15:08
     Dziecko, ucichnij już z tymi swoimi mądrościami na temat słabych ludzi. Cieszymy się wszyscy, że taki jesteś mocny, naprawdę dotarł przekaz, nie musisz tak się z tym obnosić.

     Już się upewniłeś w tym przekonaniu, a na forum to i tak nikogo nie obchodzi, bo nikt cię tu nie zna. Za to o tej dziewczynie guzik wiesz, więc daruj sobie te cienkie teksty, mocarzu z bożej łaski.
     • cillian1 Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś 11.11.12, 19:17
      czy to błąd - że jeszcze żyję?
      Miałem postąpić jak ta młoda dziewczyna?

      O to ci chodzi? Piszę co piszę, bo może czyta to jakaś młoda osoba - która napotka na swej drodze taką przeszkodę! Kolega/koleżanka jej powie, że k..wa, sk..wiel! I ma osoba młoda problem! Co wybrać - sznur, czy pociąg?

      A ja piszę - walić to, twoja dooopa, twoje dobre samopoczucie!
      A ty jkl - co podpowiesz? Ostatnio była dyskusja na forum, jak ksiądz zabił swoje dziecko! Wiesz co katolickie k..wy pisały - "że to wina tej szmaty, omotała biednego księdza"!
      Co młodej osobie doradzisz, jkl? Zaszycie pochwy, ucięcie członka - a może sznur, czy tory?
      --
      ech - prawo nasze
      www.kluczedopiekla.pl/
      • Gość: jkl Re: Po samobójstwie 15-letniej Małgosi cała wieś IP: 31.41.232.* 11.11.12, 22:47
       Od opowiadania bajeczek o sile na forach nikomu jeszcze siły nie przybyło. Młoda osoba, która przeczyta twoje głupoty, poczuje się co najwyżej dodatkowo pognębiona tym, że jest "słaba". Bo przecież w twoich oczach sam fakt, że jest wrażliwa i się przejmuje, czyni ją słabą. Serio, daruj sobie takie teksty. Silny może jesteś wystarczająco, ale wyobraźni ci jeszcze trochę brakuje.
  • cinek240493 ŻENADA I KUR*****!!! 10.11.12, 14:51
   Tak to jest, jak wymyślacie tego typu pie******* głupoty na podstawie tylko jakiegoś nikłego dowodu i gnoicie ludzi. Prawda jest taka, że za śmierć Gosi odpowiedzialni jesteście tylko i wyłącznie, ku***, WY! Je**** siewcy fermentu!
  • sonia_siemionowna A to Polska właśnie... 10.11.12, 14:52
   Pewnie znakomina większość plotkujacych to katolicy co niedzielę chodzący do kościoła, przyjmujacy komunię świętą itp.

   Ciekawe, jak można być takim hipokrytą. W niektórych państwach na zachód od Odry i Nysy osoby, które poprzez dokuczanie, znęcanie się psychiczne, nachodzenie itp. doprowadzą inna osobę do samobójstwa są pociągane do odpowiedzialności karnej.

   Prowodyrom gratuluję - mają krew niewinnej dziewczyny na rękach. Warto było?
  • Gość: Łolaboga Mama wydobrzyła, skutki: na cmentarz z prokuratury IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.12, 15:07
   Matka ma powody do niepokoju. Kilka miesięcy wcześniej odkryła, że Małgosi zaczął zawracać w głowie instruktor ze szkoły tańca w Gdańsku. Sprawę zgłosiła do prokuratury.


   No kurde, 16 rok leci dziewczynie, zadurzyła się, a co robi mama?
   Porozmawia z córką? Może o antykoncepcji, może o uczuciach i miłości?
   NIE! Mamusia składa doniesienie do prokuratury.
   • lily-evans01 Re: Mama wydobrzyła, skutki: na cmentarz z prokur 10.11.12, 19:43
    Zgadzam się z Tobą.
    Nastolatkom hormony szaleją i jest to normalne. Mogą zadurzyć się w rówieśniku, te bardziej inteligentne szukają niby to mądrzejszego, starszego partnera. To znowu z kolei budzi niepokój rodziców, zresztą słuszny. Ale nie tędy droga...
    Dziewczyna poczuła się napiętnowana, kompletnie bez zaufania ze strony rodziców...
    Młodzież dojrzewa wcześnie i trzeba jasno rozmawiać o zagrożeniach, jakie niesie za wczesne współżycie albo związek 15-latki z facetem o 10 lat starszym itp.
    --
    After all this time? - Always
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka