Dodaj do ulubionych

Komiks o katastrofie w Smoleńsku. "Ale nie tylk...

IP: *.dynamic.chello.pl 26.01.13, 11:33
Mam to głęboko w d...
Edytor zaawansowany
 • Gość: roko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.13, 07:06
  żygam już tym wszystkim, w Polsce pełno bieżących problemów, a ci w kółko smoleńsk, smoleńsk, smoleńsk. pisiory nie mają żadnego pomysłu na gospodarkę to nakręcają się jednym z wielu wypadków lotniczych. ja chcę żyć dniem dzisiejszym i przyszłością a nie rozmyślać o przeszłości !!!
 • Gość: Bronia IP: 194.71.254.* 28.01.13, 08:35
  Faktycznie, na slowo Smolensk dostaje mdlosci i sraczki - stopic zlom z tutki w najblizszej hucie a zimnego lecha wykopac z Wawelu - i koniec.
 • Gość: !@#! IP: *.dynamic.chello.pl 28.01.13, 08:51
  mamy ogromną ilość i rożnorodność teorii spiskowych i niespiskowych w zależności od przekonań wymyślająch te torie

  skoro istnieje pewien gruby odsetek ludzi nielubiących Amerykanów i Żydów to powinna się pojawić teoria przypisująca rozbicie się samolotu działaniom CIA i/lub Mossadu i powinna być maglowana przynajmniej w internecie przez ten wycinek populacji

  natomiast eurosceptycy, których też sporo, a nawet więcej powinni lansować teorie o robocie niemieckiego wywiadu

  "ujawniła się" tylko jedna opcja: rusofobiczna... albo została wzmocniona dzieki medialnej interferencji z oficjalnymi czynnikami tak by zagłuszyć konkurencyjne kierunki spekulacji • obywatel_nienumerowanej_rp 28.01.13, 10:21
  > [...] zimnego lecha wykopac z Wawelu - i koniec.

  Też jestem za tym, chociaż zauważ, że wtedy z zimnego lecha zmieniłby się w gorącego kartofla...

  .............................................................
  Co łączy rozbiory, wojny światowe, stalinizm, konkordat i wybór Kaczyńskich na premiera/prezydenta RP? Wszystkie te wydarzenia są formą okupacji narodu polskiego przez żądnych władzy zwyrodnialców.
 • mieszkanieckrypty 28.01.13, 07:42
  jestem za. ale tylko wtedy, gdy pokazane zostaną różne hipotezy o zamachu i różne punkty widzenia. może czas najwyższy oswajać się z tematem. powstają filmy i książki, może być i komiks.
 • leszekes 28.01.13, 08:06
  Komiks nie może przedstawiać różnych bzdurnych hipotez Macierewicza i innych. Młodzi ludzie tego nie kupią. Z drugiej strony wszystkie najważniejsze okoliczności wypadku już znamy.
  Tyle o tym nieszczęściu mówiono, że wszyscy mamy serdecznie dość brzozy, samolotu, ofiar i prezydenta. Mamy ważniejsze sprawy na głowie jak roztrząsanie po raz tysięczny i pierwszy raz tego samego. Ile można?
  Film National Geographic niech będzie ostatnią kropką medialną na ten temat. Nie myśmy ją postawili. Zrobił to za nas świat, kiedy utonęliśmy za sprawą kilkunastu czołowych oszołomów w beznadziejnych plotkach.
 • mieszkanieckrypty 28.01.13, 09:38
  Komiks może przedstawić różne rzeczy, łącznie z bzdurnymi hipotezami kogokolwiek. Te hipotezy są (dla niektórych bardzo wiarygodne), dlaczego ich nie przedstawić plus kilka innych? Wszystko zależy od formy i scenariusza. Na filmie NG się nie skończy - na razie szykuje się książka Torańskiej a wkrótce pewnie inne materiały. Ten temat musi zostać przetrawiony - może właśnie sztuka, literatura jest dobrym sposobem?
 • Gość: joghurt IP: *.centertel.pl 28.01.13, 09:51
  To robienie ludziom z mózgu szarej papki
 • mieszkanieckrypty 28.01.13, 11:20
  proponuję zdrowe podejście do tematu - wzięcie pod uwagę różnych punktów widzenia, a nie łopatologiczne za lub przeciw. robienie szarej papki to jest sprzedawanie jednej jedynie słusznej wizji świata.
 • Gość: joghurt IP: *.centertel.pl 28.01.13, 11:46
  Liczy się tylko to co udowodnione. Pewne. To jest prawda i tylko ją należy popierać i propagować. Zwłaszcza, że specjaliści ją ustalili. Teorie spiskowe ignorantów i nieuków niech sobie żyją w durnych głowach. Nie trzeba ich powtarzać, bo to tylko zaciemnia jasną sytuację.
 • mieszkanieckrypty 28.01.13, 12:42
  no widzisz, problem w tym, że ci specjaliści są podważani przez innych specjalistów. a owa jasna sytuacja wcale nie jest taka jasna i budzi wiele wątpliwości. wszystko tak naprawdę zależy od tego w co chcesz wierzyć. jak specjaliści przedstawili dowody, to niech jeszcze o tych dowodach opowiedzą. bo sam raport MAKu wcale taki oczywisty nie jest. czytałeś to dzieło? wszystko zrozumiałeś? czytałeś między wierszami?
 • Gość: Kamil IP: *.centertel.pl 28.01.13, 13:02
  Z takiego właśnie pseudo myślenia rodzą się różnorakie teorie spiskowe. Specjaliści specjalistom nierówni. Powołujesz się na opinie ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym piszą. Nie mają jako laicy pełnego dostępu do dokumentacji. Z kolei dać im ten dostęp, to tak jak dać małpie brzytwę. Pochlasta ciebie i siebie.
  Dla mnie ekspert to taki człowiek, który zna się na dziedzinie, którą opiniuje. Potrafi prawidłowo odczytać dowody, dane i przewidzieć ich przyszłe skutki. Dla ciebie to czytający między wierszami chciej. Taki namolny "specjalista" od wszystkiego i niczego.
  Raport MAK-u może i nie jest doskonały, bo wybiela nieco odpowiedzialność służb rosyjskich, ale w zasadniczej sprawie jest zgodny z prawdą. To był wypadek lotniczy spowodowany niefrasobliwością załogi samolotu. O naciskach na lądowanie nie wspominam celowo, chociaż są wg mnie bardziej niż prawdopodobne. Ówczesny prezydent nie odznaczał się w tej sprawie jakąś specjalną rozwagą i ostrożnością. Wystarczy wspomnieć Gruzję. O dużej ilości "małpeczek" na pokładzie nie mówię.
 • mieszkanieckrypty 28.01.13, 14:27
  a czy nasi mieli dostęp do pełnej dokumentacji? co z wrakiem, który do tej pory mają Rosjanie i czarnymi skrzynkami? to czytanie między wierszami dotyczy pominięcia błędnego informowania z wieży przez Rosjan. raport MAKu obarcza całą winą jak to określiłeś "niefrasobliwość polskiej załogi" przemilczając zaniedbania Rosjan. a naciski na lądowanie o których mówisz i małpki nie są poparte żadnymi dowodami. to jest właśnie twoje chciejstwo.
 • Gość: Kamil IP: *.centertel.pl 28.01.13, 16:12
  Nasi eksperci mieli dostęp do pełnej dokumentacji. Nie negują tego. Do wraku też zostali dopuszczeni. Mieli w ręce oryginały tzw. czarnych skrzynek. Osobiście kopiowali ich zawartość.
  Prędzej czy później, wrócą one do Polski. Nie mam co do tego najmniejszej wątpliwości.
  Co z wrakiem? Pewnie też wróci. Nie wiem po co, ale wróci, aby zamknąć jadaczki co poniektórym krzykaczom. Trochę porobi za misia, niektóre elementy pozostaną na pamiątkę (po jaką cholerę nie wiem) a reszta wyląduje w hucie.
  Taniej byłoby ten wrak przetopić na miejscu, ale tacy jak ty podnieśliby larum. Zapłacimy za tą głupotę my wszyscy.
  Teraz o naciskach na pilotów.
  Jest przecież nagranie z kokpitu? Nie ma jeszcze decyzji... Jest też dowód pośredni jeszcze z wyprawy do Gruzji, kiedy to pilot nie chciał lądować. Nabzdyczony prezydent osobiście mu groził. Obiecał załatwić. Kiedyś robotnikowi powiedział spieprzaj dziadu. To w jego stylu. Drzwi do kabiny wbrew procedurom były otwarte. Znaczy ciągle się tam ktoś kręcił bez przyczyny. Po co?
  Nie wiemy czy stwierdzono w jego organizmie alkohol, ale to możliwe. Prezydent popijał. Jego zaufany, gen. Błasik był jakby nawalony. Samochodu prowadzić by nie mógł. Sam pił? A może był tylko wyrazicielem woli króla przestworzy i kaczki pancernej w jednym? ha ha ha

  Teraz trochę ja puściłem wodze swoim domysłom. Zrobiłem to celowo, aby tobie pokazać, że każdy może snuć swoje wersje do woli, ale to nie znaczy, że można negować ustalenia poważnych ludzi.
  Oni ciężko pracowali, aby prawda wyszła na jaw. Co ustalili wiemy. Jest to wersja oficjalna. I tego się trzymajmy dla dobra prawdy.

 • mieszkanieckrypty 28.01.13, 21:03
  no właśnie, trochę odpłynąłeś. możemy tak się przekrzykiwać do jutra. zwróć tylko uwagę, że ja nie neguję tego co mówisz i dopuszczam pomimo braku dowodów na małpki i presję, że być tak mogło. ty natomiast jesteś wyznawcą jednej "najmojszej" prawdy lemingów, że była to wyprawa za którą odpowiada wyłącznie polska załoga i pijany prezydent, który miał ciśnienie żeby lądować. taka jest między nami subtelna różnica. i ona właśnie pozwala mi dopuszczać różne punkty widzenia i sposób mówienia o katastrofie smoleńskiej na różne sposoby (również poprzez komiks), podczas gdy ty założyłeś sobie kaganiec jednej prawdy i szczekasz na wszystkich, którzy widzą inaczej.
 • Gość: Kamil IP: *.centertel.pl 29.01.13, 00:06
  Nie jestem zwolennikiem rozmydlania prawdy. Tylko tyle. Komiks źle napisany i ilustrowany może zrobić wiele złego. Utrwala w słabych umysłach rzeczy nieprawdziwe a nawet kłamliwe.
  Można rozmawiać na różne sposoby, ale niech to będzie rozmowa ludzi mądrych z mądrymi a nie głupich z głupimi. Nie może być tak, że głupek wciska swoje urojone fantazje w młode umysły. Zatruwa ich serca i mózgi. Na to zgody nie ma.
 • mieszkanieckrypty 29.01.13, 07:47
  no i znowu to samo - twoja prawda jest lepsza niż innych, ty jesteś mądry, ktoś jest głupkiem.
  a kategoria urojonych fantazji jest bardzo subiektywna. komiks nie musi być źle napisany i ilustrowany, ale ty już zakładasz, że tak będzie, bo być może powie rzeczy z którymi się nie zgadzasz. więc lepiej uniemożliwić komuś wypowiedź, zamknąć usta. to się nazywa cenzura.
 • Gość: Józwa IP: *.centertel.pl 02.02.13, 07:24
  Chciałbyś czytać komiks o tym, jak budowano obóz koncentracyjny w Oświęcimiu? Jak dobrze było tam więźniom i niczego im nie brakowało?
  Nie wolno dopuszczać do sytuacji w których propaguje się wielkie kłamstwa. To, że sobie wymyślasz głupie teorie nie oznacza, że staną się one prawdziwe. To są twoje głupoty i masz do nich prawo. Gorzej, jak próbuje się z nich zrobić prawdę. Wynieść do kategorii jedynej prawdy wbrew opinii ekspertów i zdrowemu rozsądkowi. Wtedy taka "prawda" zaczyna być niebezpieczna. Powtarzana dziesiątki razy utrwala się w głowach, chociaż nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi faktami. Komiks trafia do dzieci i młodzieży, która uwielbia sensację i historyjki z dziedziny science fiction. Wypadek jej nie rusza. Dlatego trzeba ją chronić przed nieodpowiedzialnymi działaniami w imię wyższej racji.
 • mieszkanieckrypty 03.02.13, 19:15
  no cóż, gdy by komiks o Oświęcimiu powstał w 1942 roku i sławił obóz jako wspaniałe miejsce pracy, to byłaby jedna wielka manipulacja skrojona na tamte czasy przez nazistowską propagandę. ale taki komiks nie powstał i już nie powstanie, bo nie miałoby to najmniejszego sensu. co się działo w Oświęcimiu - wiadomo, a jak ktoś potrzebuje dowodów to może się wybrać na wycieczkę. katastrofa w Smoleńsku to inna bajka - niby poparta dowodami, które jednak są podważane, nie wykluczają także złej woli strony rosyjskiej. wokół tego wypadku narosło tyle historii spiskowych, emocji, że warto się im przyjrzeć - choćby po to, żeby się zastanowić dlaczego niektóre grupy chcą wierzyć w zamach a niektóre nie. co to mówi o nas? oczywiście prosta forma komisu może mieć trudności z takim skomplikowanym przekazem, ale może się udać jeśli ktoś ambitnie podejdzie do sprawy. w sprawie katastrofy potrzebny jest spokojny dialog, a nie gwałtowne epatowanie sprzecznymi stanowiskami, które generuje nowe konflikty.
 • Gość: hopekk IP: 89.174.101.* 28.01.13, 07:46
  Ile jeszcze PO i Gazeta Wyborcza moze jechac na smoleńsku i nim straszyc? Juz nawet lemingi żygają tym, pis juz przestał reagowac. Lemingi widza ze straszenie smoelnskiem i pisem jedzeniem im do lodówki nie napełni.
 • mieszkanieckrypty 28.01.13, 07:57
  kto straszy? i czego sie znowu boi?
 • walislaw_konski 28.01.13, 09:27
  Rzygać piszemy przez rz.
  Coś na bakier z językiem polskim, czyżby jidysz był Ci bliższy?
 • kocurko 28.01.13, 09:32
  ale uwaga o jidysz jest wredna i obrzydliwa
 • Gość: Gość IP: *.net.pulawy.pl 28.01.13, 07:55
  Podobno w Polsce mamy wg konstytucji wolność wypowiedzi...
  Więc poproszę od razu ze 2 sztuki tego komiksu :)
 • leszekes 28.01.13, 08:10
  Dobrze. Niech dla świętego spokoju powstanie ten komiks. Tylko bez bomby, mgły i innych głupot, którymi codziennie karmi niewyrobionych pewne głupawe radio, PiS i jego przywódca.
 • Gość: leonilla IP: *.gdynia.mm.pl 28.01.13, 08:11
  Chciałbym poczytać wersje z UFO. Niech ktoś napisze. Właściwie to można by zrobić serie filmów coś a"la James Bond. W każdym z tych filmów główny bohater samolot tylko okoliczności inne.
 • Gość: dzep IP: *.acn.waw.pl 28.01.13, 08:14
  Udany komiks o katastrofie juz powstał Likwidator- Prawda Smoleńska autorstwa Ryszarda Dąbrowskiego..
 • Gość: Ania studentka IP: *.stare-babice.pl 28.01.13, 08:18
  biedny samolot złamała go silna wileka brzoza :) idelany komiks
 • Gość: emath IP: *.kwidzyn.mm.pl 28.01.13, 08:23
  w których można by się wcielić w role np. Prezydenta Już Męczennika. Może być też jakaś strzelanka, w mrocznym klimacie tuż po katastrofie. dla dzieci coś z serii lego, a dla komputeroodpornych wersję planszową i karciankę.
 • naprawdetrzezwy 28.01.13, 08:37
  „komiks opowiadający o katastrofie w Smoleńsku chciałby stworzyć Jacek Frąś, artysta”

  To niech go tworzy - ktoś mu borni narysować, napisać i wydać?
  Żyje gość w wolnym kraju to niech robi, a nie opowiada, że chciałby robić...
  ;>>>


  --
  Trzeźwy
  Naprawdę trzeźwy...
 • tygrysiewicz 28.01.13, 08:37
  A moim zdaniem, najbardziej zarąbiasty byłby komiks DOKŁADNIE ilustrujący koncepcje Macierewicza i jemu podobnych.
  Cenię sobie surrealistyczne komiksy. :-)
 • czosneq 28.01.13, 09:04
  Fajny pomysł, ale niech wyda też wersje helem, mgłą i bombą baryczną... będzie ciekawie...
 • mineyko 28.01.13, 09:24
  W filmie, zabrakło zasadniczego dowodu w postaci tekstu wygłoszonego w kokpicie przez p.Kazanę: DECYZJI JESZCZE NIE MA! To świadczy dowodnie, że decyzje były podejmowane nie przez dowódcę samolotu a inne osoby. Łatwo zgadnąć przez kogo!
 • danluv 28.01.13, 09:30
  "Likwidator. Biały Komiks." Dąbrowskiego. Polecam, ciekawa lektura. Najbardiej prawdopodobna wersja wydarzeń.
 • kocurko 28.01.13, 09:35
  również polecam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka