Dodaj do ulubionych

Nowy budynek Opery Bałtyckiej ma przebić wszyst...

IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 07:03
ten marszałek. Chce podrzucić miastu operą i w ten sposób się jej pozbyć.
Edytor zaawansowany
 • jarohu 08.03.13, 07:20
  Rozpatrywany był wtedy projekt, zapewne inspirowany przykładem Sidney - budowy opery na sztucznej wyspie, na przedłużeniu osi pasa startowego Zaspy. Projekt uznano wtedy za utopijny, a może warto do niego wrócić?
 • vieslawk 08.03.13, 11:40
  Pewnie, że jest utopijny.
  Opera w Sydney nie leży na wyspie tylko na naturalnym przylądku, który leży nad doliną rzeczną i ten akwen trudno porównywać do otwartej Zatoki Gdańskiej.
 • Gość: jd IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 07:22
  Wyjście do kina i do opery niczym się nie różni. Ot idzie para ludzi, płaci za rozrywkę, wraca do domu. Tylko że para z kina sama finansuje wyprawę ze swoich pieniędzy, ta druga oczekuje żeby wszyscy się na ich zabawę zrzucili.

  Czemu? "Bo opera jest ą ę i jest bardziej"
 • Gość: tom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.13, 09:36
  Otóż to. Niech sobie budują tę nową operę, ale za pieniądze uzbierane z biletów.
 • kotek.filemon 08.03.13, 12:16
  "Widownia liczy zaledwie 480 miejsc, podczas gdy opera powinna mieć minimum 1200."

  La Scala na zadupiu Europy im się marzy, hehe...


  --
  No witamy Ciebie serdecznie. Wiesz co, ogólnie rzecz biorąc, to πzda tutaj jest.
 • Gość: m IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 12:20
  W odpowiedzi na projekt ustawy zmuszającej samorządy do konsultacji społecznych Paweł Adamowicz pokazał swój punkt widzenia na temat rządzenia miastem. Otóż okazuje się że dla Budynia każdy mieszkaniec który się sprzeciwia jego decyzjom jest osobą chorą psychicznie i niespełnionym politykiem. Dobrze że Budyń się spełnił.

  Cytat z artykułu poniżej:

  Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska i szef Unii Metropolii Polskich, napisał do prezydenta, że nowe przepisy otworzą drzwi władzy "dla pieniaczy i osób z zaburzoną psychiką". Ostrzega, że efektem zmian może być wzrost populistycznych nacisków na miejskie wydatki przez "niespełnionych polityków" oraz "zawodowych społeczników". - Ta ustawa tworzy niejasną alternatywę dla uprawnień radnych, którzy przecież są wybierani w wyborach powszechnych - podkreśla Adamowicz.

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,13517341,Komorowski_chce__ale_samorzadowcy_nie_chca_dac_mieszkancom.html#ixzz2MwiQvC3c
 • ax222 08.03.13, 13:37
  Struk niech o nowych wydatkach głupot nie p...li, tak długo przynajmniej, jak ma zamiar wykosić pociągi w rejonie Chojnic i Człuchowa.

  Tam są realne ludzkie potrzeby, a nie wśród gdańskich melomanów.

  Poza tym: jak ktoś chce posłuchać dobrej opery, to ma 150 km do Bydgoszczy. 2 godziny samochodem albo pociągiem. Da się przeżyć.
 • Gość: bywalec IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 14:28
  Z racji krytycznych głosów co do wydawania w ogóle pieniędzy podatników na nowy budynek, lokalizacja i projekt powinny być możliwie najtańsze. Chociaż może jednak nie, postawmy pałac na wodzie i potem, jak Król Julian z "Madagaskaru", powiedzmy: "a teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to nie ma sensu".
 • Gość: M IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 15:35
  Teraz już wiem po co te nowe podwyżki biletów !
  Oczywiście oprócz spłacania stadionu.
  A może pan marszałek zapyta czy chcemy tę Operę ?!
 • futon 08.03.13, 20:19
  Żeby się nie skończyło tak jak w Hamburgu. Nowa Filharmonia (Elbphilharmonie) miała kosztować 70 milionów euro, budowa nie ma końca i będzie przypuszczalnie kosztować ponad 600 milionów euro ...
 • Gość: mn IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 21:23
  jeśli będzie na Polskim Haku to koszt może wszystkich zaskoczyć
 • Gość: Sopot IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.13, 21:57
  Co to za Dyrektor? Myli rzeki i kanały z morzem. Jak chce z morza, to najbliżej w Orłowie i z SKM i z drogi. A z jednego korytka Amsterdamu się nie zrobi. Ozdobą Trójmiasta jest i morze i wzgórza Morenowe. Dyrektor z Warszawy jeszcze tego nie zauważył? Pewnie nawet nie wie co to Łysa Góra. Plac Zebrań Ludowych, tak miało być. Ale przyjechała warszawka i wie lepiej...
 • Gość: Ja IP: *.dynamic.chello.pl 14.03.13, 15:39
  Jestem jak najbardziej za nowa opera. Ale jak nowa opera, to i nowa dyrekcja, najlepiej taka, która ma chociaż sladowy szacunek dla baletu(wg pana Weissa to przezytek) i dla prawdziwej, klasycznej opery.
  Plus zakaz wstępu dla baltyckiego teatru tańca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka