Dodaj do ulubionych

pirackie oprogramowanie

04.08.01, 18:48
ciekawy jestem Waszych opini - czy mozna uzywac pirackiego oprogramowania?
Z jednej strony nie mozna krasc czyjejs wlasnosci, ale z drugiej jak jakis
student moze sobie kupic program za kilkanacie tysiecy dolcow (a takie sa ceny
niektorych programow, na przyklad graficznych).
Firmy trabia, ze tyle i tyle traca na piractwie - ale zdecydowana wiekszosc
uzytkownikow pirackich wersji nie kupilaby sobie oryginalu, wiec praktycznie
firmy nic nie traca, a nawet mozna powiedziec, ze zyskuja (ich program staje
sie popularniejszy, itd.).
Jakie jest Wasze zdanie na temat "piratow"?
Obserwuj wątek
    • Gość: beast Re: pirackie oprogramowanie IP: *.nsm.pl 04.08.01, 19:41
      Dobre argumenty ,nie słyszałem jeszcze takiego podejscia.Co do tego,że
      zdecydowana wiekszośc nie kupiłaby oryginalnego oprogramowania to nie wiemy
      niestety jak bardzo zdecydowana jest to wiekszośc.Mam wrazenie ,ze myslisz
      tylko o bardzo drogich oprogramowaniach o których istnieniu nawet nie mam
      pojecia,ale problem dotyczy chyba w wiekszości zwykłych gierek i
      prostszych,tanszych programów-tutaj myslę jest tak,że piraty kupuja ci ktorzy
      chca zaoszczedzić ,a nie dlatego,że ich nie stać.A producenci obliczaja swoje
      straty z piratów i dorzucaja je cen.I tak to sie kręci.
      Faktem jest ,że na dziś niewielu Polaków moze pozwolic sobie na NIE kupowanie
      piratów.Ale jestem dobrej mysli ,żyjemy w kraju snobów,niedługo do dobrego tonu
      bedzie nalezało kupowanie oryginalnego oprogramowania.
      • cmd26 Re: pirackie oprogramowanie 04.08.01, 20:00
        Gość portalu: beast napisał(a):

> Dobre argumenty ,nie słyszałem jeszcze takiego podejscia.Co do tego,że
        > zdecydowana wiekszośc nie kupiłaby oryginalnego oprogramowania to nie wiemy
        > niestety jak bardzo zdecydowana jest to wiekszośc.Mam wrazenie ,ze myslisz
        > tylko o bardzo drogich oprogramowaniach o których istnieniu nawet nie mam
        > pojecia,ale problem dotyczy chyba w wiekszości zwykłych gierek i
        > prostszych,tanszych programów-tutaj myslę jest tak,że piraty kupuja ci ktorzy
        > chca zaoszczedzić ,a nie dlatego,że ich nie stać.A producenci obliczaja swoje
        > straty z piratów i dorzucaja je cen.I tak to sie kręci.
        > Faktem jest ,że na dziś niewielu Polaków moze pozwolic sobie na NIE kupowanie
        > piratów.Ale jestem dobrej mysli ,żyjemy w kraju snobów,niedługo do dobrego tonu
        >
        > bedzie nalezało kupowanie oryginalnego oprogramowania.

Jezeli chodzi o gierki to jestem zdecydowanym przeciwnikem uzywania pirackich
        kopi (jak Cie nie stac to nie grasz - to tak samo jak z samochodem, jak Cie nie
        stac na merca to nim nie jezdzisz).
        Windows tez nie jest zbyt drogi - mozna sobie kupic oryginal. Office - z tym juz
        moga byc problemy.
        Ale na przyklad co ma zrobic gosciu, ktory wlasnie skonczyl studia, jest
        grafikiem idzie do pracy i tam od niego wymagaja umiejetnosci obslugi Adobe
        Photoshop, 3D Studio, Lightwave i jeszcze kilka tego typu programow. Koszt
        takiego zestawu jest bardzo wysoki (nie wiem jakie teraz sa ceny - nie interesuje
        sie juz tym - ale wiem, ze kiedys za samego Lightwave trzeba bylo kilkanascie
        tysiecy dolcow wybulic!). Co ma zrobic taki czlowiek?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka