• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Ile noworodek powinien wypić mleka z piersi? Dodaj do ulubionych

• 16.07.10, 20:18
    Chodzi mi o to że mój 5ciodniowy maluszek je z piersi a od wczoraj podałam mu butle z moim ściągniętym mlekiem i wypił aż 100 ml i nie wiem teraz czy nie za dużo bo pijąc prosto z piersi pił napewno mniej
    Jak to się przelicza na ml ile powinien z każdym dniem zjadać mojego mleka?
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam
    --
    http://suwaczki.maluchy.pl/li-45696.png
    Zaawansowany formularz
    • 16.07.10, 20:32
      Tyle ile porzebuje, Twoim mlekiem się nie przeje.
      Dlaczego ściągasz i dajesz butelke?

--
      my_Flickr
      Mary_Lu
      Witek
      • 16.07.10, 21:51
        Sciągam bo mam nawał mleka, a daje butelkę bo chce przyzwyczaic maluszka do
        picia z butli bo niedlugo musze go zostawic z kims innym (wazna sprawa) a chce
        zeby pil tylko moje mleko, dlatego tez pytałam ile zjada taki maluch z piersi
        przeliczajac na ml
        --
        • 16.07.10, 22:36
          zrob zapas, mozesz zamrozic
        • 17.07.10, 16:09
          Ale jeszcze się upewnię - ściągasz, bo potrzebujesz zapasu, a nie opróżniasz
          piersi, żeby zakończyć nawał? Bo jak będziesz za dużo odciągać, to problemu
          nawału nie rozwiążesz...
          • 18.07.10, 00:59
            Ściągam nie tylko że mam nawał ale również potrzebuje zapasu bo takich
            wielogodzinnych wyjść trochę niestety będę miała :(
            --
        • 17.07.10, 23:54
          Po pierwsze, nie musisz go przyzwyczajać do butelki, bo można nakarmić
          innymi sposobami i najlepiej zrobić to bezsmoczkowo, bo potem możesz sobie
          zrobić "kuku" tym smoczkiem z butelki.
          Po drugie, jeśli odciągasz teraz po karmieniu, to dodatkowo podkręcasz laktację,
          a to oznacza, że dłużej będziesz z nawałem walczyła.
          Po trzecie, jeśli odciągasz to rób mniejsze porcje mleka, po 50ml na przykład, i
          na to wyjście, keidy już ono nastąpi, niech opiekun przygotuje tyle mleka, ile
          dziecko będzie chciało wypić. I czy to będzie 50ml co pól godziny czy 200ml raz
          a dobrze, bez znaczenia.
          Ale mowie, nie ucz teraz picia z butelki. Jak długie bedzie to wyjscie?
          Maluch nie moze iść z Toba?

--
          my_Flickr
          Mary_Lu
          Witek
    • 16.07.10, 21:13
      najlepiej ma zjesc tyle zeby troszke na wadze przybral :)

--
      Dorbe litewórki nei są złe!
      Zajrzyj, a będziesz mądrzejszy - cz.I ;
      cz.II
      ☼ Para mieszana, nie wstrząsnieta.
      http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/321352.png
    • 16.07.10, 21:24
      powinien dostac tyle, ile ma ochote zjesc
    • 16.07.10, 22:26
      Doradczyni laktacyjna, jak pytałam o to samo (żeby wiedzieć, jakiej wielkości
      robić mrożone porcje na zapas), podała mi taki wzór:

dziecko potrzebuje dziennie tyle ml mleka, ile kg waży razy 150

Czyli jeśli np. kruszynka waży 4 kg i je 8 razy dziennie, to na dobę powinna
      dostać 4x150=600ml, czyli na jedno karmienie 600/8=75ml

Ale to oczywiście orientacyjne wartości, jak chce jeść więcej, niech je na zdrowie.
    • 17.07.10, 03:14
      ja mojemu w tym wieku dawalam ok 30-60ml na karmienie... ale moja filozofia jest
      taka ze jak zje za duzo to najwyzej nadmiar wyhaftuje... na mame :) a ty to co
      wydoisz to zamrazaj... zapasik sie przyda... chyba ze maly z butelka ma problemy
      to mozesz pocwiczyc... a najlepiej niech jakas "nie-mama" daje butelke (np tata,
      babcia) bo wtedy dziecku sie nie miesza w glowe... dla takiego malucha to
      mama=cycus a cala reszta=butelka.... powodzenia
      • 17.07.10, 08:06
        Jak Jaś miała jakieś 5 tygodni, to został po raz pierwszy z moją mamą. Godzinę
        po moim wyjściu (poprzedzonym solidnym karmieniem) zjadł uwaga... 260ml.
        Nie ma reguł :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.