karmienie piersia a zaburzenia miesiaczkowania Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czy przy karmieniu piersia wystepuja zaburzenia w miesiaczce? np dluzsze miesiaczki albo plamienia w srodku cyklu itp? karmie jeszcze tylko rano i wieczorem , a nigdy wczesniej nie bylo zadnych nieprawidlowosci i sie niepokoje
    • Może zapytaj tu? forum.gazeta.pl/forum/f,570,Karmienie_piersia.html
    • ja karmilam 11 miesiecy i przez ten okres nie mialam miesiaczki ani raz. niecaly miesiac po tym jak przestalam karmic dostalam okres i od tego czasu mialam regularny i bez zadnych problemow. nie wiem czy jedno ma cos wspolnego z drugim ale u mnie tak bylo. a jesli naprawde sie niepokoisz dlaczego nie skonsultowac sie z lekarzem?
    • Prolaktyna, dzieki której wytwarza się pokarm, hamuje owulację, a tym samym wpływa na cykl kobiecy i powrót miesiączki. Przy intensywnym karmieniu w pierwszych miesiącach prolaktyna działa tak skutecznie, że zwykle płodność nie wraca. Gdy karmienia są już rzadsze, blokujące działanie jest mniejsze: jajo dojrzewa w jajniku, próbuje wydostać się z pęcherzyka, ale cały czas prolaktyna utrudnia mu to. Stąd cykle w okresie karmienia mogą byc zwiariowane: bardzo długie, z wydłużoną pierwszą fazą przedowluacyjną, lub bardzo krótkie. Mogą występować plamienia śródcykliczne. Takie krwawienie różni się od prawdziwej miesiączki tym , że miesiączka jest poprzedzona niewielkim wzrostem temperatury. Dobry klucz do obserwacji cyklów po porodzie ma metoda dr. Rotzera. Można się umówić na indywidulaną konsultację z nauczycielem tej metody i wyjaśnić co sie dzieje.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.