19.02.11, 16:10
Czy macie moze numer do jakiegos doradcy laktacyjnego?
Mam 8 tygodniowa coreczke ktora do tej pory karmie piersia,w 7 tygodniu zaczely sie problemy z kupka nie mogla zrobic kupki prezyla sie i plakala,udalam sie z nia do lekarza pediatry ktory przepisal mi debridat delicol i czopki ktore kazal podoawac sporadycznie viburcol.Podoaje dziecku 4 dni te leki juz sie nie prezy ani nie placze ale dalej nie zrobila kupki.Wczoraj dalam jej wieczorem butelke zeby zobaczyc czy po niej zrobi kupke i dzisiaj nad ranem znow sie zaczela prezyc i plakac i podalam jej ten czopek ktory pediatra powiedzial ze wywola kupke a nie wywolal od 8godzin.Obawiam sie ze ona nie najada sie moim pokarmem poniewaz dzisiaj placze co godzine i chce cyca przysypia i za chwile znow placze!W nocy przesypia 3 3,5 nawet 4 godziny.Nie wiem co mam robic czy dokarmiac ja butelka i w jakich ilosciach ale chcialabym tez bardzo ale to bardxzo karmic ja tylkon i wylacznie piersia!
Edytor zaawansowany
  • iza.wiech 19.02.11, 16:33
    mlekomamy.pl/index.php?page=porady-laktacyjne-elzbieta-bartha
  • aleksandra1357 19.02.11, 17:14
    Czy jesteś pewna, że płacze przez tę kupkę? Moi synowie ok. 2-4 miesiąca życia trawili bezresztokowo, tzn. nie robili kup prawie wcale (raz na 2 tygodnie), ale nie płakali z tego powodu. Tzn. płakali z innych powodów ;)
  • aleksandra1357 19.02.11, 17:15
    Kontroluj raz w tygodniu, ile przybiera na wadze. To przybór masy a nie kupa, świadczy o tym, czy córka się najada.
  • magdasssss 19.02.11, 18:06
    po cycku nie plakala po zazyciu tych lekow dopiero wczoraj jak dalam jej butelke to nad ranem zaczela sie prezyc i plakac
  • mama.rozy 19.02.11, 18:35
    dziecko karmione tylko piersią ma prawo robic kilkanaście kup dziennie,albo nie robic kupy przez kilkanascie dni.jak pisała mama wcześniej,dzieci moga trawic wszystko i wtedy nie robia kupy.poszukaj troche na tym forum,było kilka takich wątków.
    nie podawaj butelki jeśli chcesz karmic piersia,tym bardziej tak małe dziecko.jeśli córka płacze,a wydaje ci się,że ma problem z brzuszkiem,to jej go pomasuj,ponoś,pohuśtaj.czasem pomaga ułożenie dziecka na brzuchu.moim pomagało ułożenie na brzuchu taty(brzuch do brzucha).
    jeśli dziecko dobrze przybiera,dobrze je,nie martw się pieluchami...
    --
    tnij.org/khsx
  • magdasssss 19.02.11, 18:50
    to bylo tak 15,02 bylam z nia u pediatry i zapisal te leki.Podaje jej od 15,02 tak jak zalecil i nie plakala ani kupy tez nie bylo ani sie nie prezyla dopiero wczoraj po kapaniu jak opruznila mi 2 piersi dokarmilam ja butelka 30ml i nad ranem zaczela sie prezyc iplakac.
  • mrs.t 19.02.11, 19:18
    ale niemowlaki sie preza i mecza bo maja niedojrzale uklady pokarmowe.
    moga se tez prezyc i meczyc wieczorem z nadmiaru wrazen.
    albo bo mama sie za bardzo stresuje - wtedy tez sie robia nerwowe.
    Magda, zaparz ty se meliske, usiadz przed TV pogladnij fajna komedie,
    zwaz dziecko za tydzien, i za jeszcze tydzien.

na kupe pomaga noszenie, kontakt brzuch do brzuszka, baaardzo delikatne masowanie (z tym trzeba uwazac i naprawde delikatnie); kapiel.

jak zrobi kupe to jak wyglada ta kupa? musztardowa packa? (bo jesli ma inny kolor to napisz, to wazne)

wiedzialaam ze dziewczyny wklejaly komus ostanio zdjecie, jak no sic maluszka, zeby mu ulzyc - ale okazuje sie ze to wlasnie Tobie wklejaly
    forum.gazeta.pl/forum/w,570,122197636,122197636,Pomocy_.html
    http://www.oro.com.pl/zdjecia/13.jpg
    ostatni pan nosi brzuchem do dołu)
    No i karm jak najcześciej - ssanie piersi działa rozluźniająco na jelita.
    no i czekaj - czas zdziala swoje.
    bardziej niz szpikowanie dziecka czopkami i lekami.

--
    http://i103.photobucket.com/albums/m128/sweettae/breastfeeding blinkies/breastmilk.gif
  • magdasssss 19.02.11, 22:24
    nosze ja tak prawie calymi dniami i nie pomaga na kupke.Dzisiaj zasnela odrazu po kapieli i karmieniu.Kupki robi marchewkowe takie.A jak jej dalam ta butelke wczoraj wieczorem to ona powinna sie zalatwic bo po cycku moze sie wszystko wchlonic to czy po butelce tez chyba nie ?
  • mrs.t 19.02.11, 23:02
    a dajzesz ty dziecku sopkoj;)
    zrobi kupe jak mu sie bedzie chcialo.
    moze ma teraz takie potrzeby by wszystko z pokarmu pobierac , moze ma tak niedojrzaly uklad pokarmowy ze mleka na kupe nie moze przerobic - i tak pomoze tylko czas. Jeszcze, za przeproszeniem, walnie taka kupe ze szyja i pachami wyjdzie :)
    Dziewczyny pisza - nie kazde prezenie sie czy stekanie oznacza problemy z kupa! (aczkolwiek nie twierdze ze mama nie wie najl;epie- mama wie najlepiej, masz prawo czuc ze chodzi o kupe i dziecko sie meczy, ale naprawde mozesz przede wszystkim czekac i nosic.

>Kupki robi marchewkowe takie.
    marchewkowe, czy okresla sie je zwykle musztardowe.
    nie ma wn ich sluzu? nie sa zielone?
    Wiec nei martwilabym sie na zapas.

jeszcze - A jak sika?
  • aleksandra1357 19.02.11, 23:29
    Dziecko się może prężyć, bo boli go brzuszek. Jak bardzo się pręży i płacze, to zmodyfikuj lekko swoją dietę, jeśli już tego nie zrobiłaś (np. słodycze mogą wzdymać i wiele innych rzeczy, niektóre dzieci są na to wrażliwe) i spróbuj podać coś przeciw wzdęciom, np. espumisan. To jest w ogóle nieszkodliwe, wydala się całe, a bardzo skuteczne. Jak mój się prężył ostatnio, to od razu dawałam espumisan i był spokój, a kupy nie robił prawie nigdy ;) Jak dziecko starsze, to przestaje się prężyć (ok. 3 miesiąca).
  • magdasssss 20.02.11, 15:29
    a jak ona ten espumisan wydali jak kupy nie robi ? i co to jest na recepte i jak sie go podaje ?
  • aleksandra1357 20.02.11, 15:34
    Espumisan jest na wzdęcia, nie na kupę. Bez recepty.
  • magdasssss 20.02.11, 16:00
    a jak sie go podaje ? I czy mozna go podawac z tym debridatem i delicolem ?
  • mrs.t 20.02.11, 16:53
    te wszystkie leki to dopiero obciazaja biednego dzieciaka :/
    --
    Dorbe litewórki nei są złe!Zajrzyj, a będziesz mądrzejszy - cz.I ; cz.II ☼ Para mieszana, nie wstrząsnieta.
    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/3/321352.png
  • aleksandra1357 20.02.11, 19:25
    Nie znam leków, które dajesz i nie wiem, czy słusznie je dajesz.
    Espumisan daje się doraźnie, dawkowanie znajdziesz na ulotce (ok. 10 kropli). Ja daję na łyżce i do dzioba, ale jak jestem pewna, że brzuszek boli. To jest wyjątkowo mało toksyczny lek, nic się z niego nie wchłania, tylko odgazowuje.
  • magdasssss 20.02.11, 15:26
    ale ona robila kupki po kazdym karmieniu prawie wczesniej :D Kurcze no martwie sie i nic na to nie poradze.Sika duzo od 1 do 8 rano nie zmieniam jej pampersa i jest caly osikany.A jesli wszystko z tego mojego pokarmu sie jej wchlania to moze sie nie najada?Lekarz pediatra powiedzial ze napewno mam za malo tresciwy pokarm i wszystko sie jej wchlania i zebym pomyslala nad butelka ale ja sie tak latwo nie poddam!!
  • mrs.t 20.02.11, 15:35
    > ale ona robila kupki po kazdym karmieniu prawie wczesniej :D

no to co z tego ze robila?
    zmienilo jej sie. jasne? koniec, kropka. ma prawo. Jeszcze sie jej tysiac razy zmieni,.

>A jesli wszystko z tego mojego pokarmu sie jej wchlania to
    > moze sie nie najada?Lekarz pediatra powiedzial ze napewno mam za malo tresciwy
    > pokarm i wszystko sie jej wchlania i zebym pomyslala nad butelka ale ja sie tak
    > latwo nie poddam!!

BOZE WIDZISZ I NIE GRZMISZ!

PANI MALWINO POMOCYYYYYYY!!!
    I BARDZO DOBRZE ZE SIE WCHLANIA PRZECIEZ NIE PO TO KARMISZ ZEBY DZIECKO WSZYSTKO WYDALILO Z DRUGIEJ STRONY!!!!MA korzystac, przetwarzac i ROSNAC!!
  • aleksandra1357 20.02.11, 15:47
    8-tygodniowe dziecko ma prawo nagle z dnia na dzień przestać robić kupę na 2 tygodnie. To jest całkowicie normalne! I masz na pewno treściwy pokarm, zmień durnowatego lekarza. Niedożywione Afrykanki mają pełnowartościowy pokarm, co dopiero Ty. Dziecko, które nie może zrobić kupy, stęka, a nie się pręży. Jak stęka, robi się czerwone i nie może zrobić kupy, to wtedy się trzeba martwić, ale przy karmieniu piersią to jest niemożliwe.
    Kontroluj wagę, dawaj coś na wzdęcia, jeśli bardzo płacze i wyraźnie się pręży i bądź spokojna o swoj pokarm, jest najlepszy. A może po prostu płacze, bo tak ma (jest to znany lekarzom niemowlęcy zespół wieczornego podku...enia).
  • mika_p 20.02.11, 00:32
    Mnóstwo dzieci się pręży i popłakuje nad ranem - tzn. noworodki i małe niemowlęta.
    W dzien się takiego częściej przewija, więcej nosi, to naturalny masaz dla brzuszka, w nocy jest więcej spokoju i czasami gazy się zbierają. Minie za jakiś czas, to naprawde nic szczególnego.

--
    tg to jest sin przez cos - ale przez co? (za bash.org)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.