Dodaj do ulubionych

KP, brak okresu a starania o drugie dziecko

23.05.11, 13:25
Karmię synka piersią, mały ma prawie 7 miesięcy. Częstotliwość karmień jest różna - co godzinę, 1,5, dwie, czasem 3, kilka razy przerwa była 4-godzinna. W nocy karmię częściej niż w dzień.
Okresu jeszcze nie miałam. Synek jest alergikiem, dietę rozszerzać będziemy powoli i ostrożnie i pewnie trochę potrwa, zanim stały posiłek w pełni zastąpi któreś z karmień piersią.
Chcielibyśmy zacząć starania o drugie dziecko, ale chyba póki co będą to raczej treningi ;)
Czy przy tak częstym karmieniu jest w ogóle szansa na owulację? Czy raczej nastawić się na "za kilka miesięcy"?
Edytor zaawansowany
  • fiamma75 23.05.11, 13:37
    szanse są nikłe, ale to dobrze, bo organizm ewidentnie nie jest gotowy na kolejną ciążę
    --
    My oraz Starsza i
    Młody
  • mrs.t 23.05.11, 13:49
    a ja dodam ze okres dostalam wciaz sporo (zwlaszca w nocy) karmiac roczniaka , bylam nie z tej ziemi zawiedziona!:) a drugi maluch bez staran zaczal sie kluc juz po paru mcach (tj karmienie piersia juz wtedy nie zaszkodzilo w zajsciu)

wiec rozumiejac (a raaczej w sumie nie;) ze moze chcecie mala roznice wieku , ze moze chcesz juz dziecko drugie - ale jw waro dac organizmowi czas na regeneracje,,

--
    http://img156.imageshack.us/img156/5836/aplogol.jpg nnn
  • adasion 23.05.11, 14:07
    No właśnie, chyba mój organizm potrzebuje jeszcze czasu... Zwłaszcza, że jestem na dość restrykcyjnej diecie.
    A "spieszy" nam się z kilku powodów - mała różnica wieku między dziećmi, 30tka stuknęła nam już jakiś czas temu, a marzy mi się trójka dzieci, o synka staraliśmy się dobre kilka miesięcy, więc tym razem może być podobnie. No ale trudno, pewnych rzeczy nie przeskoczę, a nie chcę synkowi ograniczać piersi.
  • fiamma75 23.05.11, 17:42
    W życiu nie da się wszystkiego zaplanować.
    Akurat jestem przeciwniczką małej różnicy wieku, ale to Wasza sprawa. Powiem tylko, ze też rodziłam po 30-tce, o córke staraliśmy się rok, a synek począł się po 3 mcach starań i to podczas kp. nie wiesz więc jak może być.
    --
    My oraz Starsza i
    Młody
  • fil.ona 25.05.11, 08:20
    ja zaszłam w ciaze jak karmiłam i okresu nie miałam.ok 6 miesiecy po cc.
  • malwina.okrzesik 29.05.11, 21:44
    Im dalej od porodu tym prawdopodobieństwo poczęcia jest wyższe, bo maluch je coraz wiecej innych rzeczy. Czasem jest tak, że powraca już miesiączka, cykle są "zwariowane": długie, ze skróconą drugą fazą, bo ciałko żółte jest niewydolne i w związku z tym płodność nie wraca.
    Czekać spokojnie, organizm sam zdecyduje kiedy Pani będzie gotowa na przyjęcie kolejnego malucha.
    pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.