karmienie po nacięciu ropnia piersi Dodaj do ulubionych

Córcia miała 4 tyg., kiedy trafiłam do szpitala z ropniem piersi, skutkiem przenoszonego zapalenia piersi. Ropień był nacinany. Niestety na oddziale chirurgii dostałam antybiotyk, który wykluczał karmienie, więc odciągałam pokarm ze zdrowej piersi i wylewałam. Mąż dziecku zaczął podawać mleko modyfikowane. Kiedy tylko znalazłam się w domu, za zgodą ginekologa zaczęłam przystawiać dziecko do zdrowej piersi i nadal z niej karmię, jednocześnie dokarmiając dziecko butelką. W chorej piersi miałam sączki, sączyła się ropa razem z mlekiem. Początkowo pierś była lekko nabrzmiała, więc odciągałam troszkę pokarmu, tak by pierś stała się miękka, z czasem pokarmu było coraz mniej. Teraz 2 tyg. po zabiegu, zostały mi dwie ranki, które ładnie się goją, ale sączy się z nich dość intensywnie mleko. Natomiast kiedy nacisnę brodawkę, pojawia się tylko kilka kropel. Bardzo bym chciała wrócić do pełnego karmienia piersią i odstawić butelkę. Czy możliwy jest powrót tylko do karmienia piersią? W jaki sposób pobudzić tworzenie pokarmu w "chorej" piersi i kiedy zacząć przystawiać dziecko? Już teraz, czy może poczekać, aż pierś w pełni się zagoi? Jeżeli będę przystawiać już teraz, domyślam się, że z ranek będzie jeszcze intensywniej cieknąć.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.