Dodaj do ulubionych

Osłonki na brodawki

24.03.12, 08:56
Bardzo prosze o opinie na temat oslonek na piersi-z doswiadczenia.
Pierwsza corka absolutnie nie chciala przez nie ciagnac, mialam Avent.
Nie wiem jak wyglada z innymi firmami. Czy macie jakies subiektywne oceny ? :-)
Zostalo mi juz niewiele do porodu i jest to rzecz, ktora musze jeszcze dokupic. Mam hbs, byc moze w fazie reaktywacji, i dopoki maly nie bedzie zaszczepiony i po immunoglobulinie nie chce ryzykowac. Pamietam ze przy corce jeszcze pierwszego dnia mialam pogryzione brodawki, wolalabym wiec by malenstwo nie mialo kontaktu z moja krwia przy karmieniu. Z drugiej strony absolutnie nie chce butelki. Oslonki to dla mnie chyba jedyna opcja.
Nie wiem czy to kwestia firmy avent, ze corka je odrzucila, czy poprostu nie chciala ciagnac przez gume. Czy komus udalo sie karmic piersia z oslonkami (przez jakis czas)? Ktorymi?
Edytor zaawansowany
  • basiak36 24.03.12, 09:35
    Oslonki sa zbedne, wystarczy pilnowac zeby dziecko dobrze ssalo. Obgryzione brodawki to objaw, nie przyczyna problemu. Objaw tego ze dziecko niewlasciwie ssie piers. Wiec warto pilnowac zeby maluch nie mial kontaktu z niczym wystajacym typu smoczki, kapturki, po porodzie, tylko czesto piers. I korekta techniki ssania jesli boli karmienie.

--
    ------------------------------------------
    Na razie nie mam pomyslu:)
  • azymut17 24.03.12, 09:49
    Dla mnie dużo lepsze były osłonki firmy Medela. Są dużo cieńsze od Aventu, poza tym są produkowane w trzech rozmiarach, łatwiej dobrać odpowiednie.
  • renata3 24.03.12, 10:16
    Medela są bardzo dobre - karmię z tymi osłonkami (rozmiar M). Mały ssie bardzo dobrze - przybiera rewelacyjnie (waga urodzeniowa 3300 gr równo po 2 miesiącach - 5970 gr).
    --
    Renata
    http:///www.suwaczki.com/tickers/9f7ji09ka5g5boag.png
  • Gość: matrix333 IP: *.icpnet.pl 02.03.18, 01:22
    a jaki masz rozmiar piersi stanika
  • j.u.s.t.i555 24.03.12, 14:04
    Dziekuje. A jak dobieracie rozmiar oslonek? Na oko? W sklepie chyba nie mozna sobie wyjac ich z opakowania i zmierzyc na sobie?
  • azymut17 24.03.12, 14:44
    Ja miałam dobrany w Poradni Laktacyjnej...
  • auszrine 24.03.12, 15:44
    Powiem ci z własnego doświadczenia: jak nie chcesz mieć pogryzionych brodawek, to zadbaj od początku o dobre przystawienie dziecka do piersi, bez żadnych osłonek (które są iluzoryczną ochroną przed zakażeniem czymkolwiek).
  • mad_die 24.03.12, 16:16
    Racja, osłonki nie pomogą (przecież taka krew z piersi w osłonce też się może dostać do mleka), a napsuć mogą sporo.
    Po pierwsze trzeba malucha dostawić do piersi tak szybko jak to możliwe, od razu po porodzie najlepiej.
    Po drugie - zastosować rooming-in i leżeć z maluchem najlepiej na tym samym łózku, aż do wyjscia ze szpitala.
    Po trzecie - szczepienie taki maluch powinien dostać w przeciągu 48h. Niektóre dzieci tyle nie ssą piersi, bo najzwyczajniej w świecie nie mają na to ochoty. A potem dosysają się aż miło. Także warto mieć zamiast oslonek, coś, czym można malucha nakarmić (minimalną ilością pokarmu) - jakiś kubek do karmienia maluchów, strzykawkę, pipetę (choć w sumie to powinni mieć w szpitalu). Trzeba też oczywiście zaznaczyć, że nie życzymy sobie żadnych smoczków i butelek dla dziecka, bo chcemy karmić piersią.
    Po czwarte - trzeba się nauczyć dostawiać malucha do piersi prawidłowo:
    nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=75:when-latching&catid=5:information&Itemid=17
    To wszystko razem powinno Wam zagwarantować zero problemów z kp.

--
    BadVista
  • toya666 24.03.12, 21:20
    j.u.s.t.i555 napisała:
    > Mam hbs (...) wolalabym wiec by malenstwo nie mialo kont aktu z moja
    > krwia przy karmieniu.

Ja trochę off-topowo. TU piszą, że "Mając dodatni wynik Hbs, można karmić piersią." Więc jak to jest?

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/7470vfxm05dg2ts8.png

...::: Dzieci i szklanek w domu nigdy za wiele :::...
    http://s5.suwaczek.com/20110618560114.png
  • j.u.s.t.i555 25.03.12, 07:56
    Oczywiscie ze mozna- ale po zastosowaniu aktywnej i biernej ochrony, a wiec szczepienie plus immunoglobulina.
    Tak jak pisalam, oslonki potrzebne mi sa tylko na start, by nie doszlo do krwawienia brodawek i tym samym zakazenia, zanim dziecko bedzie odpowiednio zabezpieczone.
    Niestety prawdopodobnie moj wirus na nieszczescie zaczal w ciazy replikowac, wiec naprawde wole nie ryzykowac zakazeniem maluszka. Oslonki na pierwsza/druga to dla mnie w tym momencie dodatkowa prewencja :-)
  • wuika 24.03.12, 21:25
    Karmiłam z aventem i baby ono (baby one?). Różniły się kształtem, jedne i drugie akceptowały obie córeczki. Przegapiłam moment, kiedy nie były już potrzebne i dzieci się przyzwyczaiły, czyli czasem by zjadły bez, ale czasem nie. Po skończeniu bodajże 3,5 miesiąca odstawiły się od nich same, najpierw jedna (o dziwo, ta, która normalnie bez osłonek prawie nie chciała jeść), za kilkanaście dni druga.
    Początki u mnie były koszmarne, z bólu wyłam (przy osłonkach na początku też, piersi się musiały wygoić), dałam radę karmić tylko dlatego, że miałam nakładki.
    --
    Na poważne potraktowanie Twojego problemu proszę umówić się z tygodniowym wyprzedzeniem
  • yema 27.03.12, 20:31
    ja karmie prawie ROK przez osłonki, nie było innej opcji i juz, mimo setek prób..Nawet teraz jak córa duza i kumata, sama mowi 'cycy', ale nawet przez mysl jej nie ptzejdzie jesc bez oslonki..
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/1usazbmhx5nh3tnf.png
  • hermenegilda_zenia 27.03.12, 22:42
    Ja stosowałam nakładki Canpolu, Avent się nie sprawdził. Moim zdaniem im większa nakładka, tym więcej piersi dziecko przez nią zasysa i lepiej stymuluje laktację a te z Canpolu były największe. W okolicach 3 miesiąca małemu urosła paszcza na tyle, że był w stanie uchwylić moje wklęsłe brodawki i zaczęłam próby podawania gołej piersi, po którkim czasie całkiem wywaliliśmy silikony.
  • k.laryska 18.04.15, 00:17
    u mnie avent tez nie zdal egzaminu, pomogly te z akuku. u mnie byly bardzo przydatne, wrecz niezbedne, mialam bardzo podraznione brodawki :(
  • wronska91 08.06.15, 22:39
    Ile zaplacilas za te z Akuku? Ile sztuk jest w opakowaniu?
  • k.laryska 12.06.15, 13:41
    Placilam za nie cos okolo 16 zl za dwie sztuki. To zalezy, najlepiej wpisz 'oslonki na piersi akuku' w porownywarkę cenowa tak by znalezc najlepsza oferte
  • womysia 01.04.12, 23:25
    ja karmię już 8 miesięcy - pierwsze 6 tygodni przez osłonki canpolu. miałam bardzo dużą bolesność brodawek, taką nadwrażliwość na dotyk, mimo, że synek pięknie się przysysał. po tych 6 tygodniach sutki się zahartowały, zaczęłam zdejmować w trakcie karmienia i po paru dniach mogłam z nich całkowicie zrezygnować.

--
    'kobiety to kamienie, których używa się do budowy domu, mężczyźni to patyki, którymi roznieca się ogień i opala dom' - jonathan carroll
  • malwina.okrzesik 25.04.15, 00:54
    osłonki z Aventu, Medeli są cienkie , dobrze przylegają do skóry
    trzeba dobrać rozmiar, liczy się szerokość brodawki u podstawy,

warto jednak rozważyć, czy w ogóle stosować kapturek, bo:

przy HBS dodatnim , po podaniu immunoglobuliny karmienie dziecka jest bezpieczne
    osłonki piersi nie dają gwarancji, że z poranionej brodawki nie dostanie się krew do mleka
    aby zapobiec uszkodzeniom brodawki zachęcałabym do skupienia się po porodzie przede wszystkim na dobrym przystawieniu maluszka do piersi
    warto pamiętać, że ssanie z piersi z osłonką jest mniej efektywne niż bezpośrednio z piersi,szczególne znaczenie ma to w pierwszych 2-3 dnach, gdy siary jest niewiele
  • caysee 25.04.15, 20:48
    Mam trzytygodniowego noworodka i po tym jak mi po dwoch pierwszych karmieniach (pod nadzorem poloznych) poranila brodawki, probowalam tez kilka razy karmic z nakladkami. Mam wrazliwa skore i pod wplywem prozni przy zassaniu leciala ze mnie krew i ta krew mala lykala przez nakladke. Pokapowalam sie po kilku razach po tym jak ulewalo jej sie krwia. Przez nakladki.

--
    Make love, not war :)
  • brunii22 27.04.15, 10:52
    Ja od kilku dni używam osłonki piersi Easy Start Canpol Babies i jestem bardzo zadowolona. Dzięki tym osłonkom moje brodawki mogły się spokojnie wygoić, a moje dziecko mogło się najeść. Są dobrze wyprofilowane co ułatwia dziecku ssanie. Nie ma problemu z utrzymaniem ich w czystości, mają fajne higieniczne pudełeczko do którego można je włożyć. Dla mnie niezastąpiony produkt przy karmieniu.
  • su.ri 06.05.15, 16:50
    Mój synek je przez nakładki canpol babies easy start "s", już 2,5 m-ca, a to dlatego, że ma krótkie wędzidełko. Teraz od 2 dni staram się go karmić bez nakładek. Nakładki na razie stosuję tylko na noc aby nieco wygoić sutki. Musiałam z nich zrezygnować, gdyż synek zasysał bardzo dużo powietrza przez te nakładki. Ważne, aby ymieniać je przynajmniej raz w m-cu. U mnie się rozciągnęły chyba, bo na początku synek nie miał aż takich problemów z bulgotaniem i gazami jak teraz. Mnie się wydaje, że to przez łykanie powietrza. Zmieniłam nakładki i jest nieco lepiej, ale i tak próbuję z nich zrezygnować. Wnajbliższym czasie liczę na to, że przytniemy wędzidełko.
  • mad_die 06.05.15, 19:26
    Powinnaś iść JUTRO podciąć wędzidelko, zabieg trwa kilka sekund a korzyści... ogromne!
    Nie rozumiem czemu katowałaś się 2 i pół miesiąca...
  • su.ri 27.05.15, 11:02
    do mad_die...wędzidełko zostało podcięte tydzień temu. Szczerze mówiąc nie zauważyłam żadnej różnicy. Sutki przyzwyczaiły mi się już kilka dni przed zabiegiem, a wędzidełko można było przyciąć maks. 2 milimetry. Lekarz laryngolog ze szpitala dziecięcego, w którym podcinano to wędzidło stwierdził, że reszta musi się rozciągnąć i więcej nie można. Ale jest ok. i odkąd zrezygnowałam z nakładek mały wreszcie zaczął przybierać sporo na wadze. Debridat pomógł na brzuszek i jest super!
  • bufo.bufo 08.05.15, 16:32
    Nakładki Avent akurat w moim przypadku uratowały w ogóle ideę karmienia piersią. Gdyby nie one, nie karmiłabym. W szpitalu syn pogryzł mi brodawki do krwi, mimo "porad" laktacyjnych. Syn jest bardzo żywotny i głodny, z dużą siłą "rzuca się" na pierś zwłaszcza na początku karmienia, teraz ma ponad 2 tygodnie, dalej używam nakładek. Na mnie pasują te w rozmiarze standard.
  • klaudusek1409 20.05.15, 16:38
    U mnie na początku też był problem bo synek nie chciał złapać, ale okropny ból brodawek zmusił mnie i jego do nauki ssania przez osłonkę. Używałam z canpol babies easystart i po paru próbach nauczyliśmy się je użytkować :) Wielka ulga dla brodawek, więc jeśli macie problem z obolałaymi brodawkami to polecam zainwestowac w osłonki. Nie mam porównania z innymi firamami ale te były fajne - dopasowywały się do piersi, łatwo je bylo przemyć i utrzymać w czystości. U mnie sie sprawdziły więc polecam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.