Dodaj do ulubionych

praca zmianowa a kp - do P. Malwiny

02.08.12, 10:42
Witam!
Za miesiąc wracam do pracy w systemie 12-sto godzinnym. Synek ma zaraz kończy 7 m-cy. Chciałabym utrzymać kp, ale nie wiem czy się da. W dzień w pracy raczej nie będę miała jak odciągać pokarmu. W nocy dam radę.
Wyeliminowałam już jedno karmienie o 13-14. Planuję jeszcze jedno, albo o 10 albo o 17, jeszcze nie wiem które.
Czy uda mi się utrzymać laktację?

I jeszcze jedno pytanie, zaczęłam treningi w klubie fitness (aeroby + maszyny) czy to nie wpłynie źle na laktację?
Obserwuj wątek
      • mama.rozy Re: praca zmianowa a kp - do P. Malwiny 02.08.12, 14:57
        też pracowałam w takim systemie-da się
        przy podnoszeniu cięższych osób chwilami,na początku,miałam niewielki wypływ mleka.pomogły wkładki laktacyjne;)a potem się ustabilizowało
        z fitnesem może byc podobnie
        --
        www.strefamilitarna.info/sm/aktualnosci.html
        • agrypina6 Re: praca zmianowa a kp - do P. Malwiny 02.08.12, 17:48
          Miałam zakładać wkrótce podobny wątek,choć do powrotu do pracy jeszcze mam trochę czasu. Mój syn będzie w identycznym wieku. Cieszę się, że macie takie doświadczenie z kp, bo chcę karmić tak długo,jak tylko syn będzie miał ochotę.
    • malwina.okrzesik Re: praca zmianowa a kp - do P. Malwiny 07.08.12, 23:22
      Uda się utrzymać laktację, choć na początku te 12 godzinne mogą być trudne dla piersi. Warto jak się da choć krótko odciągać w pracy przynajmniej przez pierwsze tygodnie. Maluch rośnie, więc coraz lepiej będzie sobie radził, jak pierś pójdzie do pracy. Karmić dużo w dni kiedy jesteście razem, ale nie opuszczać już wtedy posiłków stałych.

Treningi w klubie są ok, uprawianie sportu nie ma negatywnego wpływu na ilość wytwarzanego pokarmu.
      Dobrze jest nakarmić malucha przed treningiem, aby piersi nie były bardzo ciężkie.
      Chronić piersi za pomocą dobre sportowego biustonosza.
      Warto wiedzieć, że po bardzo intensywnych zajęciach sportowych w mleku może pojawić się kwas mlekowy, który powoduje gorzkawy smak. Dziecko może tego nie akceptować, dlatego trzeba odczekać około godziny zanim przystawi się dziecko do piersi.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka