Dodaj do ulubionych

KP alergia na mleko?

18.11.12, 10:33
Witam,
4-miesięczna córcia KP, bez smoczków-uspokajaczy, miała kolki i refluks -dostała debridat. Od tygodnia go ograniczamy do 1x dziennie (było 2x) na wieczór. Z piątku na sobotę po II nocnym karmieniu (po12) dziecko kręciło się, stękało, unosiło nóżki - próbowało zrobić kupkę - udało się dopiero o 9, a później ok 10 powtórka - wszystko wyglądało normalnie, tylko zapach nie bardzo... A wczorajsza wieczorna kupka mnie przeraziła - z ciemnymi śladami śluzowatej krwi i jasnoczerwoną galaretowatą plamką świeżej krwi, następna kupka normalna. Dziś też normalna tylko z zielonymi grudkami. Dzisiaj małej wyskoczyły jakieś suche krostki na policzkach, reszta skóry w porządku. Raz już miała taką czerwoną plamkę krwi, ale ponieważ nie była żywoczerwona tylko jasna to pediatra zwaliła na azotany z moczu...ale jak przebieram tylko zmoczone pieluszki to nigdy się nie pojawiły...a teraz doszła jeszcze ta stara krew... Dziecko nie gorączkuje, nie ma biegunki, je i zachowuje się normalnie - wczoraj była może ciut bardziej pobudzona, nadaktywna, ale czasem wieczorem tak ma, tylko ma nocne problemy ze zrobieniem kupki (w dzień jest w miarę ok),dzwoniłam do pediatry, kazał podać probiotyk i smektę i obserwować...Kazał mi też odstawić mleko i wszystko co z mleka? Czy to może być po prostu alergia na mleko krowie? nietolerancja laktozy? miał ktoś taki przypadek? Pomóżcie...
Obserwuj wątek
    • aszka_74 Re: KP alergia na mleko? 19.11.12, 12:17
      Niestety z pierwszą córeczką przechodziłam to samo (poza "galaretowatą" świeżą krwią). Po całkowitym odstawieniu nabiału w każdej nawet śladowej postaci sytuacja się poprawiła. W najgorszym przypadku pojawiały się jedynie objawy skórne, krew w kupce już nie. Nie jadłam również wołowiny i innych głównych alergenów, po których zauważałam pogorszenie skóry (czekolada, orzechy, cytrusy). Karmiłam 1.5 roku, a córeczka była na diecie eliminacyjnej do 6 r.z. teraz ma 7 i od czasu do czasu pozwalam jej na małe szaleństwa. Niestety jeśli przesadzi to kończy się katarem. Suche krostki na skórze są od czasu jak zaczęła próbować produkty z mlekiem (nigdy nie samo mleko).
      Na pocieszenie dodam, że mleko krowie jest bardzo niezdrowe i naprawdę można się bez niego obejść:)
    • blablanie Re: KP alergia na mleko? 20.11.12, 19:58
      Dzisiaj byliśmy u pediatry i odroczyliśmy szczepienie... Do dziś było w miarę dobrze z kupkami (od niedzieli nie jem krowy). U lekarza okazało się, że idą 2 ząbki, a po wizycie w domu wieczorem znowu 2 kupki z krwią... Co ja mam z tym zrobić - dziecko nie gorączkuje, trochę spina się przy robieniu kupki, ale nie płacze, a kupki są często (częściej niż wcześniej ) i są brzydkie - żółto-zielone, bez grudek z domieszką śluzowatej krwi...Czy mam jutro znowu do pediatry lecieć?
      A tak w ogóle to w niedzielę teściowa przywiozła kotlety z ryby w sosie greckim (włoszczyzna, pomidory, bez cebuli) i zupę pomidorową i wczoraj to zjadłam - i się pogorszyło... jak się okazało kotleciki były z domieszką bułki tartej - czy tam może być krowa? a może alergia na pomidory? help!!!
    • blablanie Re: KP alergia na mleko? 20.11.12, 20:12
      Wczoraj jadłam: ryż z rybą w sosie greckim na śniadanie (nie miałam chleba), zupę pomidorową z ryżem, kaszę gryczaną z pieczoną karkówką i sałatą z oliwą = kiełki brokuła, chleb chrupki, herbatka hipp dzika róża z czerwonymi owocami, herbata malinowa z pigwą, herbata zielona orange, woda niegazowana
      Dziś mniej, bo nie było czasu: płatki owsiane, jęczmienne, gryczane, ryżowe ugotowane na wodzie z łyżeczką cukru trzcinowego i mleka ryżowego (odrobina) oraz moreli Hipp (ze słoiczka), ryba po grecku z kromką pieczywa pełnoziarnistego (bez mleka), chleb chrupki z florą light i chleb pełnoziarnisty z florą + herbaty te co wczoraj, bez Hippa

Co może szkodzić mojej córce?
    • rulsanka Re: KP alergia na mleko? 21.11.12, 09:54
      zapytaj na forum zdrowie małego dziecka
      mi to nie wygląda na problem z twoją dietą
      być może jest jakieś zakażenie, przydałby się posiew kału
      czytałam też o różnych dziwnych reakcjach na debridat
      na refluks dobry jest gastrotuss baby, bez recepty
      czy córeczka brała antybiotyki?
    • malwina.okrzesik Re: KP alergia na mleko? 21.11.12, 11:20
      krew zmieszana ze stolcem może być objawem nietolerancji
      krew na odwodzie stolca - raczej uszkodzenie śluzówki odbytu
      ważne, żeby to rozróżniać
      nie biegać co 2 dni do pediatry
      odstawienie 'krowy" to dobry trop przy tych objawach, ale na efekt trzeba poczekać czasem nawet 10-14 dni.
      Jadłospis obecny super- godny polecenia dla każdego :-)

warto pamiętać, że po "krowie", główne alergeny to pszenica i jaja kurze
      • blablanie Re: KP alergia na mleko? 21.11.12, 15:32
        Serdecznie dziękuję za odzew. Z góry przepraszam za szczegółowy opis -
        {Krew jest ciemna, zmieszana ze śluzem,a rzadko pojawia się świeża krew na wierzchu. Ten śluz jest jakby osobno i ma kolor taki zielono brunatno brązowy, a poza tym jest normalna żółta kupka tylko bez grudek.}
        Jajek też na razie nie jem, bo nie mam na nie ochoty, straciłam też ochotę na pomidora... mam nadzieję, że ta dieta pomoże, bo mam stresa, że moja małą jest na coś chora - ale chyba byłyby jeszcze inne objawy, np. gorączka lub silny ból?
        Posiew chcę zrobić i tak, a Debridat dostaje już długo i właśnie od niego odchodzimy... Dziś też zmieniłam BioGaie na Dicoflor30 w saszetkach i nie podam kilka dni wit. D - ale tyle czasu dawałam i nic się nie działo... Może alergia wyjść tak późno, dopiero po 4 miesiącach jedzenia krowy?
        • blablanie Re: KP alergia na mleko? 27.11.12, 17:59
          Update: kupki z krwią zaczęły się znowu jak zjadłam zupę pomidorową (bez śmietany) z ryżem i rybę w sosie pomidorowym z marchewką... Trwały od wt. do piątku i zniknęły po podaniu smekty... zostały śmierdzące śliwką lub bobem kwaśne zielono-śluzowate kupki lub wodniste żółte śmierdzące zgniłym jajkiem...pediatra dała skier. do szpitala,ale skonsultowałam z innym lekarzem i zapisałam się na pon. do gastrologa...sobota, niedz. ipon było lepiej ale na 1/2 torebki smekty. po wizycie lek. stwierdziła alergię, bo zrobiliśmy posiewy, morfologię crp i transaminazy i wyszły ok (tylko ASPAT I ALAT przekroczone, ale to podobno u małego dziecka tak może być). kał na resztki pokarmowe (-) nie ma skrobi ani tłuszczy. Mam na razie nadal trzymać dietę, a jak nie pomoże to nutramigen... i płakać mi się chce, nie nad sobą (no może troszkę), ale nad niunią - ona uwielbia pierś - to jest najlepszy usypiacz i pocieszyciel - i ja mam jej to zabrać???
          Dzisiaj pierwsza kupka po nocy w miarę ładna - choć wściekle zielona i nie było już tak dużo śluzu i nawet konsystencja w miarę dobra, a druga - 3h po karmieniu - biegunkowa, rzadka i ze śluzowatą krwią... Wczoraj jadłam kaszę gryczaną, marchew z groszkiem i schab gotowany, sałatę z indykiem i ogórkiem świeżym + pita (w skladzie nie było nic z mleka), chleb wieloziarnisty z florą light i pieczonym indykiem - co podejrzewacie o uczulanie małej? marchew, ogórek? pomidor - ostatni raz jadłam tydz. temu w pon. Proszę poradźcie coś... Nie jesteśmy gotowe na koniec karmienia...

BTW może komuś się przyda - u mojej małej lekarka podejrzewa syndrom Sandifera - te jej prężenia, o których gdzieś tam pisałam są spowodowane refluksem i bólem brzuszka i przełyku - często diagnozowane jako problem neurologiczny lub nawet padaczka! Biedna ta moja mała...
            • mad_die Re: KP alergia na mleko? 27.11.12, 18:25
              A witaminy mała bierze jakieś? Co w ogóle jej dajesz oprócz piersi?
              Bo najpierw się patrzy na to, co dziecko dostaje ponad mleko mamy a dopiero potem się diecie przygląda.
              I jakie te kupy są? Że śluzowate to mogą być, byle nie ze śluzem takim przeźroczystym.
              Pita to z pszenicy jest, a pszenica może uczulać. Ponadto, mogli nie napisać na opakowaniu że w zakładzie stosują również mleko, serwatkę i tak dalej - niektórzy producenci nie piszą. Jak masz ochotę na pitę to sobie sama upiecz :) albo zrób placki z mąki kukurydzianej :)

--
              BadVista
              • blablanie Re: KP alergia na mleko? 28.11.12, 15:07
                Na tydzień odstawiłam wszystko oprócz euthyroxu - krew i tak się pojawiła...debridat odsawialiśmy powoli, ale wróciliśmy do dawki wieczornej, bo nocą rozgrywały się sceny dantejskie...mała nie mogła się załatwić i płakała po 1-2h . dziś po raz pierwszy od tyg. dostała wit D rano, ale nic się nie dzieje...
                Dostaje euthyrox, debridat (na noc - mała dawka), dicoflor (w saszetce, nie w oleju) i wit D z Oleofarmu...
                Kupki są zielono-żółte, strasznie śmierdzące, z kolorowym śluzem - bordowo-brunatnym lub zielonym, czasem się trafi przezroczysty z krwią, kleiste bez grudek, czasem śluz z krwią, czasem nitki krwi w kupce... lub taki śluz w kolorze krwi - nie wiem czy to krew. Właśnie przebrałam małą - było rzadko i wodniście z takim śluzem czerwonawym,ale nie wiem czy to krew...
                W badaniu krwi nie było, ale akurat w tej kupce nie widać było krwi...
                Na razie wywaliłam krowę, jajka, marchew, pomidor i wszystkie warzywa surowe - jem gotowane...Myślisz że wywalić jeszcze pszenicę?
                Mała oprócz tego strasznie drapie się po oczach wierzchem dłoni i po uszach, a przy karmieniu wije się na piersi, macha rękami i kopie nogami, co chwilę się odrywa, szarpie brodawkę - mocno to jest męczące szczególnie o 1 w nocy...
                  • blablanie Re: KP alergia na mleko? 29.11.12, 18:04
                    Ale bierze go od początku września a dopiero problemy rozpoczęły się w listopadzie.myślisz że tak długo nic się nie działo a po 2 miesiącach zaczęło? Dziś znowu krew w 3kupce. Mała strasznie była pobudzona,preżyła się i wila jakby ją coś bolało:-( podczas jedzenia tak samo-wije się prezy i macha głową,a w nocy śpi niespokojnie,macha rękami kopie nogami i wygina się-jak nam jej pomoc?już psychicznie nie wyrabiam.a dziś endokrynokog kawał iść do neurologa bo jej drżą rączki i nóżki
          • blablanie Pomóżcie bo już nie daję rady :( 01.12.12, 12:40
            Już 2 tydzień diety, a wczorajsza kupka znowu z krwią, ale tym razem świeżą, nie wymieszaną z kupką. Wydaje mi się też, że ma lekko uszkodzoną śluzówkę odbytu - taka mikroskopijna ranka - czy to samo się zagoi? smaruję po każdej kupce alantanem plus w maści.
            W nocy budziła się z płaczem, bo nie mogła puścić bączka/zrobić kupki, przez 7 h wisiała mi na piersi z 2 przerwami na ryk i noszenie przez tatusia - oboje jesteśmy wykończeni po tej nocy, a dziecko marudne... rano zrobiła kupkę pomarańczowo-żółtą i o w miarę normalnym zapachu...
            Strasznie mi jej szkoda, bo wyraźnie się męczy i te zęby jeszcze...wyszły już prawie do połowy - ile to jeszcze potrwa? Już nie daję rady - od kilku tygodni nie przespałam ciągiem 2h...w nocy wisi na piersi praktycznie od 2 do rana, ale jest tak niespokojna,że nie mogę spać - co chwilę wali mnie łapką w twarz i kopie nogami...w dzień zasypia na piersi,ale jeśli ja też zasnę i nie podsunę piersi na czas lub nie pogłaskam, to koniec spania...poradźcie coś, proszę
            • mad_die Re: Pomóżcie bo już nie daję rady :( 01.12.12, 14:26
              Jeśli ma uszkodzoną śluzówkę, to idx do lekarza po jakąś masć, nie tylko alantan.
              Jak zęby jej idą, to nie dziw, że wisi na piersi. Spróbuj jej paracetamol dać lub nurofen lub coś innego przeciwbólowego, chociaż na noc, i zobacz, czy to z bólu to ciągłe ssanie.
              Ale zęby - tu Cię nie pocieszę - idą okresami tak do 2 roku życia mniej wiecej, tylko że jak mała tak szybko zaczęła mieć zębole, to i szybko jej wyjdą. I będzie po bólu ;)
              U nas w okresie ząbkowania tez były brzydkie kupy, baaaaaaardzo brzydkie ;) Zęby wyszły i po strachu.

--
              BadVista
            • dask77 Re: Pomóżcie bo już nie daję rady :( 06.12.12, 01:46
              obecnie karmie 4 miesieczna core, wczesniej karmialam 3 lata syna,
              u nas najsilniejszym alergenem oprocz jajka i krowy byly sojowate (soja, groszek, fasolka, itd) a moja mala uczula rowniez ryba (dorsz i inne tej rodziny, ale juz losos nie) sprobuj to wyeliminowac. moje dzieci mimo sporej alergii nigdy nie mialy krwi w kupkach, za to kolki i prezenia przy alergenie w mleku jak najbardziej. mi sie wydaje ze twoja mala musi cos potwornie meczyc ze pojawia sie ta krew kupce.na pocieszenie powiem ze syn obecnie prawie 5 lat, skora super, je prawie wszystko, oprocz mleka i serow, ale juz jogurty i lody wcina. a mala przy pelnej diecie wyglada i zachowuje sie pieknie. jesli Waszym problemem jest alergia nie musisz rezygnowac z karmienia, choc wiadomo jest ciezko. ja nie odwazylam sie przejsc na nutramigen po przeczytaniu sporu watkow na forum, zreszta moj maly na odleglosc wyczuwal zapach i nie bylo mowy zeby mu zapodac to mleko. ja ponad 9 miesiecy bladzilam aby ustalic alergeny, pozniej tez byly wpadki ale coraz wiecej rzeczy tolerowal. aha je jeszcze jedno, to ze alergia ujawnia sie tak pozno jest calkiem typowe. ja kilka tygodni jadlam wszystko wierzac ze moje drugie dziecko bedzie zdrowe, niestety po przekroczeniu jakiegos progu organizm malej dal znac dwa razy silniej niz u syna ze alergia jednak jest. tyle ze u niej odstawilam wszystko w zasadzie w ciagu 2 tygodni i na efekty warto bylo czekac. choc czasami zdazaja mi jeszcze wpadki, ktore momentalnie widac, naprawde minimalna ilosc alergenu wystarcza-prezenia, 3-4 rzadkie sluzowate smierdzace kupki i wysypka.sorki ze sie tak rozpisalam, moze sie to komus przyda
              • blablanie Re: Pomóżcie bo już nie daję rady :( 06.12.12, 17:41
                Dzięki za odpowiedź...A coś córce dodatkowo podawałaś?
                Ja już sama nie wiem o co chodzi...Byłam dziś u pediatry/neonatologa/alergologa i ona twierdzi, że to może być nietolerancja, która minie, ale obstawia bakterię lub wirusa. Dostała jakieś homeopaty i probiotyk.
                Córka od 10 listopada przybrała zaledwie 200g, a w ciągu ostatnich 2 tyg. nic... i co mam zrobić? ta ostatnia lekarz twierdzi, że KP jest dla małej najlepsze i zasadniczo się zgadzam, ale co z wagą?
                • dask77 Re: Pomóżcie bo już nie daję rady :( 06.12.12, 18:22
                  moja mała nic nie dostaje oprócz fenistilu jeżeli zdarzy mi sie jakaś wpadka. jeśli chodzi o przybieranie na wadze to u mojego syna nie było problemu, mimo tego że w pokarmie były alergeny mały przybierał na wadze rewelacyjnie, mała trzyma sie jakoś swojego 75 centyla (ale ona urodziła się duża) mimo że nie jest zbyt "zarłoczna". moim zdaniem warto walczyć o KP. Ja nie niestety (a może stety) nie miałam i nie mam wsparcia lekarzy, mieszkam w UK gdzie diete pokarmową lekarze traktują lekceważąco. z synem dostaliśmy się do alergologa jak miał 9 miesięcy, co niewiele pomogło ale dostaliśmy skierowanie do dietetyka ktory nam bardzo pomogl podsuwajac wiele zdrowych alternatyw typu mleko owsiane czy quinoa.
                  z córki alergią walcze praktycznie sama, na silną skórną alergię przepisano mi antybiotyk, generalnie przy unikaniu alegenów problem kolek, brzydkich kupek, odparzeń i nieładnej skóry nie istnieje. warto zrezygnować z typowych alergenów, ale jeśli to zrobisz to całościowo. ja przy synku popeniałam mnóstwo błędów, np unikałam mleka i jajek, a bezmyślnie jadłam chałkę i rezygnowałam z kolejnych rzeczy mimo że one były ok. warto prowadzić dzienniczek aby uświadomić sobie co się je.
                  • blablanie Re: Pomóżcie bo już nie daję rady :( 06.12.12, 19:54
                    Dzięki za odpowiedź. Ja wywaliłam całą krowę i jajka. Czytam etykiety i składy i nawet jak jest napisane, że może zawierać śladowe ilości to nie jem. Lekarka uważa, że to jakaś bakteria nam bruździ - bo problem pojawił się po wzięciu przeze mnie antybiotyku... wcześniej było ok, ale może to taki wiek i się wszystko nałożyło... antybiotyk, zęby, brzuszek...
    • mas.uka Re: KP alergia na mleko? 05.12.12, 17:28
      u nas takie prężenie i smierdzące bąki oraz kupy były związane z nietolerancją laktozy. Po wprowadzeniu kropli Delicol wszystko jak ręką odjął.
      --
      sygnaturka jest karentli anewejlebol
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka