Re: czego _naprawdę_ nie wolno jeść przy KP Dodaj do ulubionych

Jeśli chodzi o alkohol to jesli dziecko w miarę regularnie je, to myslę, że od czasu do czasu- nie codziennie, ale raz w tygodniu czy raz na dwa albo jeszcz elepiej okazyjnie przy święcie, urodzinach jak wypijesz jedną lampkę wina od razu po karmieniu to luz. Zresztą są takie "internetowe alkmoaty" to możesz sobie sprawdzić jak się ten alkohol w danym przypadku rozkłada.
Ja korzystałam raz z takiego "alkomatu", bo w Sylwestra kupiłam meko modyfikowane, jak mała miała 4,5ms, ze 2 razy w nocy odciągałam, trochę się napiłam i następnego dnia wczesnym popołudniem zaczęłam znowu przystawiać. (wytłumaczę się tym, że ja przez większość czasu przez ostatnie 5 lat jestem w ciąży albo karmię:P dokładnie 5 lat temu się dowiedziałam o pierwszej ciąży, mam dzieci dwoje, jedno karmiłam 3, drugie 8,5ms, a teraz jestem pod konic 6ms ciąży ;) )

Co do innych rzeczy to rozumiem w ciąży, bo to jakby "wspólna krew", więc jeśli mama coś złapie z surowizny to i dziecko z dużym prawdopodobieństwem no i w ogóle wszelkie zakażenia i choroby dobre w ciąży nie są, mają wpływ na płód. Ale pryz karmieniu wydaje mi się, że "jakby co" to najwyżej matka poniesie konsekwencje. Ale ja jadam czasami tatara (robionego w domu albo kupioną metkę), sushi (maki też robią czasem z surowym tuńczykiem lub łososiem), wylizuję miskę po cieście (jakby nie patrzeć są tam surowe jajka) i nigdy mi się nic nie stało :> Oczywiście może mądre podejście to nie jest, ani też o niczym nie świadczy, jednak wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach, z tym poziomem higieny, normami, przepisami (w które oczywiście ślepo nie wierzę, ale jak chociaż połowicznie są przestrzegane, to zawsze już wyższy poziom niż mieszkanie z kurami i kozami w glinanej chacie...) jest raczej niskie ryzyko złapania czegoś...
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.