Zatkany kanalik, co robić? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pani Malwino, dziewczyny poradźcie co zrobić. Zatkał mi się kanalik mleczny. Na końcu sutka mam białą kropkę i bolesne zgrubienie po tej stronie piersi. Ile mam czekać aż sam się odetka? Czy trzeba iść do lekarza? (Byłby to dla mnie duży problem). Czytałam coś że się igłą przebija. Czy to konieczne? Jak było u was, długo to trwało?
    • Mysle ze lekarz nie bedzie potrzebny:) przed karmieniem najlepiej igla do zastrzykow podwadz delikatnie ten kanalik tak jakbys drzazge wyciagala i potem przystaw dziecko do piersi eczesniej nacisnij sama i sprawdz czy leci mleko z 5 kanalikow. U mnie czesto zatykal sie kanalik w poczatkach laktacji pomagala mi pani od laktacji po paru razach nauczyla mnie jak to robic powodzenia
      --
      Szymek 30.08.2007
    • Wydaje mi się, że jednak nie do końca mi się odetkał, bo leci z niego mniej mleka niż z innych kanalików. Poza tym trochę mnie boli. Nie wiem czy mam dalej grzebać igłą, czy już tak zostawić?
      • dziewczyno, daruj te igły, jeszcze sobie zakażenie zrobisz
        przed przyssaniem - ciepły kompres po tej twardej stronie piersi, przystawiaj dziecię najlepiej tak, żeby jego broda/żuchwa pracowała od tej bolesnej strony (jak to na górze piersi to poproś męża, czy kogo masz, jak z boku to pozycja spod pachy itp)
        młodzież powinna sobie poradzić
        • Super:) mi zatykaly sie 3 mna raz i choc ssaka mam aktywnego nie dawal rady:( pomagal faktycznie cieply oklad potem igla i ssaka do piersi. Zakarzenia raczej ńie zrobiszjesli uzywaszczystej igly ja zaopatrzylam sie w sterylne w aptece bo co jakis czs tak mi sie w jednej piersi przytyka. Doradca lakt. Uczyla mnie zeby ta igla tak delikatnie z gory na dol po brodawce pojezdzic.
          --
          Szymek 30.08.2007
          • ja dziś się męczę od popołudnia z zatkanym kanalikiem, ale juz jest duzo lepiej, przy czym baaaardzo dużo i mocno rozmasowuje pierś w stronę sutka wcześniej ciepły okład i duzo karmic z tej właśnie piersi, potem z kolei po karmieniu chłodny okład, najlepiej z liścia kapusty (tak, to działa przeciwzapalnie) schłodzonego wczesniej, powodzenia
    • Dziękuje bardzo za rady. Kanalik już odetkany, lecz ta biała kropka została. Na razie mi w niczym nie przeszkadza, więc już w niej nie dłubie:-)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.