Dodaj do ulubionych

Wciąż śluzowate kupki :/

18.07.13, 16:31
Coreczka konczy wlasnie dwa miesiace. Karmie ja piersia. Problem polega na tym, ze wciaz robi sluzowate zielone lub zolte kupki. Czasami mecza ja okropne gazy, glownie wieczorem i w nocy. Czesto placze z tego powodu. Stosowalismy juz Delicol, Sab Simplex, Biogaie, Dicoflor... Nie zauwazylam wiekszej poprawy. No moze po dicoflorze - kapsulkach. Po delicolu i sab simplexie mialam wrazenie,ze jeszcze bardziej sie prezy i steka. Moja dieta jest juz bardzo okrojona w zasadzie od ponad miesiaca. Nie jem nabialu, surowych owocow i warzyw, smazonego, wzdymajacego, slodkiego... Z gotowanych warzyw i owocow jem ziemniaki, marchew, buraka, cukinie. Czasami posmaruje chlebek zytni odrobina dzemu malinowego lub morelowego. Zielony jem tylko koper,salate i natke pietruszki. Oprocz tego kasze gryczana, manne, ryz, orkisz. Czasami jakies platki owsiane z blonnikiem z bio. Mieso drob, indyk, kroli. Wszystkie warzywa i owoce sa z ogrodu moich rodzicow. Miesko sama przygotowuje na kanapki i obiady. Czasami skusze sie na plaster szynki lub jajko bio lub przepiorcze. Dziecko najspokojniejsze bylo jak jadlam sam ryz z gotowana marchewka przez trzy dni, poniewaz zle sie czulam :/.Moze to byl przypadek, sama nie wiem. Kurcze... za chwile znikne, zrzucilam juz 14 kg. Szczerze przyznam, ze jestem odrobine zalamana, ze tak to wyglada :(. Czy moja corcia tak juz ma... czy ja cos uczula. To moje drugie dziecko. Synek mial skaze bialkowa, dlatego teraz tez odstawilam mleko i nabialy. Ogolnie z nim tez praktycznie nic nie jadlam :(. Karmialam go rok, glodzac siebie. Zastanawialam sie czasami, czy on nie placze tez z glodu. Dlaczego tak jest... jestem juz zrezygnowana. Obiecalam sobie, ze teraz bedzie inaczej... Nie jest. I nie wiem juz co robic :(
Edytor zaawansowany
  • yumemi 19.07.13, 00:11
    A przeszkadzaja dziecku w czyms te sluzowate kupki? Moje dzieci czesto mialy sluzowate kupki, nic z tym nie robilam, poza tym przybieraly na wadze ok i tyle.
    Stosujesz taka diete przez sluzowate kupki? To raczej nie ma wiele wspolnego...Szczegolnie ze nic nie daje, wiec jedz normalnie.
    --
    -----------------------------------------
  • wiolka_u 20.07.13, 15:31
    Malutka czesto ma jakies bole brzuszka porownywalne z kolką :/
  • yumemi 20.07.13, 16:14
    Ma dopiero 2 miesiace, ma prawo:)
    A jak z technika ssania, bo nadmiar polykanego powietrza moze powodowac nadmiar gazow i bole. Ssie smoczki?
    --
    -----------------------------------------
  • wiolka_u 20.07.13, 22:32
    Bardzo czesto ssie bardzo lapczywie! Nosze ja wtedy dlugo, zeby odbiła. Czasami czuje, ze powstrzymuje to powietrze i nie chce jej sie odbic. Smoczka i butelki nie chce wziac do buzi. A od dwoch dni obrazila sie na piers w pozycji siedzacej :/.
    Zauwazylam tez, ze cierpi bardzo po wit d. Wit k z zalecen lekarskich zostala zupelnie odstawiona, bo coreczka po niej strasznie wymiotowala! Jak dostaje wit d to godzine po podaniu zaczyna sie jazda i trwa do pozna. Testowalismy juz 4 rozne firmy. Jestesmy obecnie przy wit d w tabletkach do rozpuszczenia.
    A te kupki sa nie dosyc, ze sluzowate to takie strzelajace z mega gazami. Stresuje sie tym i dalej mecze sie dieta :/
  • malwina.okrzesik 21.07.13, 17:06
    Strzelające zielone kupki, gazy, mogą być gdy maluch wypije za dużo mleka pierwszej fazy w stosunku do mleka drugiej fazy. Ważne, aby w trakcie karmienia dziecię dobrze opróżniło jedną pierś zanim poda Pani drugą.
    Pomaga czasem odciągnięcie niewielkiej ilości mleka przed przystawieniem ( to pierwsze jest bogate w laktozę).
    Jeśli starsze dziecko ma nietolerancję białka krowiego, warto obserwować to młodsze równiez pod kątem nietolerancji pokarmowej.
  • niuniek3 21.07.13, 18:15
    Odstaw witamine d na tydzień i zobacz czy będzie lepiej. Jesli tak to nie podawaj - wlaczysz ją później albo i wcale.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.