Dodaj do ulubionych

Jak podać Tasectan 5-miesięczniakowi?

19.12.13, 10:12
W ulotce napisali, żeby rozpuścić w szklance wody, można też z sokiem lub jogurtem. Nawet gdybym chciała z własnym mlekiem to za Chiny ludowe nie odciągnę szklanki. A mam podawać 3 razy dziennie.
Obserwuj wątek
    • 3luna3 Re: Jak podać Tasectan 5-miesięczniakowi? 19.12.13, 15:12
     Zgłosiłam wczoraj pediatrze, że od jakiegoś czasu ma kupy gęste, bardzo śluzowate prawie bez grudek. Zdarza się, że płacze lub pojękuje przed kupą. Pytała o częstotliwość wypróżnień, a z tym jest różnie. Do nawet 3 kup dziennie, z tym że najczęściej tylko jedna jest duża. Czasem też mu się zdarza więcej takich kleksów podczas prukania zostawić. Pojęcia nie mam czy to biegunka. Pediatra kazała to podawać. Przeczytałam ulotkę i zgłupiałam.
     Czytałam Wasze posty, że śluz może być, ale już nie wiem czy to śluz prawidłowy czy nieprawidłowy. I te kupy naprawdę wyglądają jakby były z samego śluzu, ciągną się.
     Lekarka nie wspominała, że zauważyła jakieś objawy odwodnienia.
      • 3luna3 Re: Jak podać Tasectan 5-miesięczniakowi? 19.12.13, 20:37
       W takim kolorze jak białko jaja?
       Mały ma od dawna podwyższoną temperaturę. 37,1-37,7, ale pediatrzy mnie zlewają, że to fizjologiczne. Może bym i uwierzyła, ale od prawie 2 miesięcy mamy naprawdę ogromne problemy z zasypianiem, szczególnie po kąpieli. Zasypia wyłącznie w wózku, bujany z godzinę. Nasze łóżko, jego łóżeczko, absolutna cisza, ciemność, kołysanki i nic nie działa :( trochę się uspokaja noszony, ale przy odkładaniu znów płacz.
       Sama nawet czasem z nim płaczę bo nie umiem pomóc własnemu dziecku, nie umiem go uśpić, wyciszyć. Jestem też coraz bardziej zmęczona, śpię po 3h na dobę bo w nocy też się wybudza.
       Najpierw myślałam, że to skok rozwojowy bo zaczęło się ok. 18 tygodnia, ale nie mija :) Lekarka zaglądała mu do buzi - zębów nie widać.
       Wizytę u neurologa mamy dopiero na 14 stycznia i nie mam pewności, ze to coś pomoże.
       • iga_koch Re: Jak podać Tasectan 5-miesięczniakowi? 21.12.13, 20:53
        Jak czytam o odkładaniu dziecka do pozycji poziomej i budzeniu się, to tylko kojarzy mi się to z refluksem utajonym.
        Moja córa też była bujana godzinę, dwie lub dłużej, zawsze w pionie, na rękach, w wózku też zasypiała, ale rzadko. Nie lubiła leżeć, odkładania strasznie płakała, nie dało jej się uśpić, od 4-5 miesiąca nawet na piersi. Stałam jak durna pod włączonym okapem w kuchni i bujałam góra -dół, ku uciesze teściowej, która kazała walnąć dziecko do łóżeczka, niech się poryczy, to jej się nic nie stanie. Przeszukałam pół internetu w poszukiwaniu odpowiedzi co jej jest, wypytywałam lekarzy (którzy może łagodniej, ale kazali usypiać systemem 'teściowa'). Potem była roczna gehenna z wprowadzaniem pokarmu. Ona płakała przy jedzeniu, zaciskała usta, ja odstępowałam, żeby nie zmuszać, ale nikt mi nie umiał doradzić. Ostatnio tu na forum dziewczyny opisywały taki refluks i mnie olśniło, że to to. Szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej.
        • 3luna3 Re: Jak podać Tasectan 5-miesięczniakowi? 22.12.13, 00:03
         Mój mały ma zdiagnozowany refluks. Od ok. 5 tygodnia ulewał strawionym pokarmem, podejrzewałam alergię, ale pediatra stwierdził, że objawy bardziej mu pasują do refluksu. Synek nie ulewał po każdym posiłku i nie codziennie. Teraz już mu się to zdarza sporadycznie, najczęściej bo bardzo obfitym posiłku. Ale nawet gdy objawy były najbardziej nasilone to zasypiał przy karmieniu i po kąpieli przesypiał przynajmniej 4h.
         Chyba faktycznie spionizowanie przynosiło mu wtedy ulgę. Zdarzyło się, że płakał niemiłosiernie, więc spanikowana matka ubrała go i zapakowała do fotelika z zamiarem szukania natychmiastowej pomocy medycznej. Ale w momencie wsadzenia do fotelika nastała cisza! Niedługo potem dziecko zasnęło. Potem jeszcze przez jakiś czas wykorzystywaliśmy trick fotelikowy.
         A 3 dni temu nauczył się podciągać do siadu i teraz znowu ryk przy leżeniu ;>
     • mad_die Re: Jak podać Tasectan 5-miesięczniakowi? 19.12.13, 20:16
      Maluch pięciomiesięczny może się 3 razy wypróżniać, a skoro częściej jest jedna duża kupa, to leku nie podawaj - po co?
      Ciągnące się kupy mogą być, bez grudek też mogą być.
      Ważne, żeby nie było w nich śluzu bezbarwnego i krwi.
      Cała reszta jest ok.

      --
      BadVista
      • 3luna3 Re: Jak podać Tasectan 5-miesięczniakowi? 19.12.13, 20:41
       Mad_die opisałam w poprzednim poście dlaczego bo już sama nie wiem po prostu co mu jest :(
       a ten bezbarwny śluz się wtedy jakoś z kupy wyróżnia. Bo ten nie wygląda na bezbarwny, a już na pewno nie za każdym razem. Krew była raz, maleńka smużka, ale podejrzewam, że to było jakieś uszkodzenie mechaniczne okolic odbytu.
        • 3luna3 Re: Jak podać Tasectan 5-miesięczniakowi? 19.12.13, 21:53
         Jest w kolorze kupy najczęściej, kilka razy był jakby rzadszy i bardziej przezroczysty.
         Badanie ogólne moczu jest ok, w posiewie wyszła e.coli w pierwszym badaniu 10>5 furaginum na 2 tyg, w powtórzeniu wyszła flora mieszana, czyli źle pobrałam próbkę, kolejny posiew 10>4 e.coli, ale lekarka (inna niż poprzednio) twierdzi, że to dobry wynik i nic nie trzeba robić.
         Jeśli chodzi o krew to miał tylko morfologię. i 2 razy USG jamy brzusznej. Pierwszy raz po żółtaczce (miał do 7/8 tyg.), potem kontrolnie po posiewie, ale nic nie wykazały.
         W naszej przychodni jest 3 pediatrów nigdy nam się nie udaje, żeby zawsze trafić na tego samego. Ostatnio byliśmy u lekarki, że tak powiem, starszej daty, ale ona zawsze leków nawypisuje... Dała nam Viburcol bo wspomniałam o tym, że mały ma problemy z zasypianiem. I neomycynę, żeby cewkę moczową smarować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka