Dodaj do ulubionych

Kawa, kawa... ile kawy?

17.06.14, 21:13
Dziewczyny powiedzcie mi ile kawy moze wypic karmiaca mama 14 miesieczniaka, ale ssacego czesciej niz noworodek. Za wasza porada nie odstawilam corki przed powrotem do pracy, ide na zywiol. Ale ze pracuje na nocki to wiadomo kawa zycie ratuje i w trakcie nocnej pracy i przez caly dzien po, kiedy to nie ma czasu na odespanie tylko trzeba zajac sie dzieckiem.
I tu wlasnie zastanawiam sie ile tej kawy moge wypic np na nocy? Czy do rana, kiedy to bede mogla nakarmic dziecko sladu po kofeinie nie bedzie? I ile moge wypic w ciagu dnia po nocy zeby corka nie chodzila pobudzona jak kroliczek duracela?
W tej chwili pije 2 kawy z ekspresu w ciagu dnia ale to bedzie troche malo zeby jako tako funkcjonowac po powrocie do pracy.
Obserwuj wątek
    • mad_die Re: Kawa, kawa... ile kawy? 17.06.14, 21:39
      Zajedziesz się....
      Weź kogoś do pomocy.
      Oczywiście, że noc MUSISZ odespać, to nie podlega dyskusji żadnej. Więc Ty śpisz, a ktoś dziecko bawi, na spacer bierze, śniadanie szykuje.
      Kawy możesz pić tyle, ile pikawa wytrzyma ;) Ale doktorzy to chyba mówią o tych 2-3 filiżankach espresso dziennie, nie?

--
      Kapela Gaców
      www.youtube.com/watch?v=mB5hyOt11VU
      • giba116 Re: Kawa, kawa... ile kawy? 17.06.14, 21:45
        Maddie, chcialabym moc odsypiac ale nie mamy wyjscia z tymi nocami. Cos za cos... Praca w systemie zmianowym dzien- noc pozwala nam uniknac prywatnego zlobka/zatrudnienia nianki. W weekend nie bedzie problemu, bo maz zajmie sie Mala ale na tygodniu bede musiala jakos pociagnac. Nie bedzie tego az tak duzo. Z 3-4 nocki w miesiacu bez mozliwosci odespania za dnia. Jakos dam rade ;)
          • Gość: monika7 Re: Kawa, kawa... ile kawy? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.08.14, 13:20
            Piję yerba mate codziennie. Ta herbata dobrze na mnie wypływa. Pobudza dużo lepiej niż kawa, a i ma też inne zalety między innymi oczyszcza organizm. To herbata idealna na smutne, szare jesienne wieczory. Po prostu rozwesela, dodaje życiu smak. Dobrej jakości yerba mate kupuję w sklepie internetowym www.herbata-kawa.pl ale można też przyjść do nich do sklepu w Kościerzynie. Mają rewelacyjny towar. Polecam.
        • mad_die Re: Kawa, kawa... ile kawy? 18.06.14, 00:16
          No to tym bardziej, jak to tylko 3-4 noce w miesiącu, to bym tak kombinowała, żeby babcia/ciocia/znajoma/niania przyszła dziecka popilnować.

--
          Kapela Gaców
          www.youtube.com/watch?v=mB5hyOt11VU
        • mama_kaski Re: Kawa, kawa... ile kawy? 08.07.14, 08:28
          giba116 napisał(a):

> Maddie, chcialabym moc odsypiac ale nie mamy wyjscia z tymi nocami. Cos za cos.
          > .. Praca w systemie zmianowym dzien- noc pozwala nam uniknac prywatnego zlobka/
          > zatrudnienia nianki. W weekend nie bedzie problemu, bo maz zajmie sie Mala ale
          > na tygodniu bede musiala jakos pociagnac. Nie bedzie tego az tak duzo. Z 3-4 no
          > cki w miesiacu bez mozliwosci odespania za dnia. Jakos dam rade ;)

Pewnie, że dasz :) Te kilka razy w miesiącu można wytrzymać bez kawki. Czas leci, wkrótce będziesz kawę popijała z nastoletnim, a potem dorosłym dzieckiem :) Mówię ci, że to najfajniejsze godziny, jak moja córa po zajęciach wpada czasem na filiżankę kawy viva z ekspresu i ploty.
    • mnin Re: Kawa, kawa... ile kawy? 17.06.14, 22:59
      Ja po porodzie odstawiłam kawę zupełnie, po miesiącu zaczęłam od jednej małej, dziecko normalne, pobudzenia nie widać, przeszłam na dwie kawy dziennie, reakcji u małej brak... Teraz córa ma 14 miesięcy, a zdarzają się dni takie jak dziś, że wypiłam 4 porządne siekiery, młoda zadowolona, spała po południu jak nigdy 4 godziny (odsypiała zarwaną noc - cztery zęby nam właśnie rosną, dwie czwórki i dwie trójki). Wszystko zależy od tego czy twoje dziecko reaguje na wypitą przez ciebie kawę czy nie. Moja ma to w nosie więc piję wedle potrzeby.
    • Gość: Magda Re: Kawa, kawa... ile kawy? IP: *.adsl.inetia.pl 06.07.14, 23:26
      Ja bałam się nawet colę pić, kiedy karmiłam piersią (bo też ma kofeinę w składzie) :( Kofeina znika z organizmu średnio po 4 godzinach od wypicia kawy. Chyba warto taki okres zachować przed karmieniem. Ewentualnie możesz spróbować np. czegoś delikatniejszego, typu "kawa poranna" celmar, czyli mieszanki kawy zwykłej ze zbożową..?
      • sandrawuwu Re: Kawa, kawa... ile kawy? 07.07.14, 23:35
        Gość portalu: Magda napisał(a):

> Ja bałam się nawet colę pić, kiedy karmiłam piersią (bo też ma kofeinę w składz
        > ie) :( Kofeina znika z organizmu średnio po 4 godzinach od wypicia kawy. Chyba
        > warto taki okres zachować przed karmieniem. Ewentualnie możesz spróbować np. cz
        > egoś delikatniejszego, typu "kawa poranna" celmar, czyli mieszanki kawy zwykłej
        > ze zbożową..?

Ja starałam się nie pić kawy w ogóle. Ale czasem po zarwanych nockach przychodził taki kryzys. Może to jest pomysł z taką delikatną kawką. Szkoda, ze mi do głowy nie przyszedł... U mnie był laktator i odczekiwanie 5 godz z podaniem cycka.
    • malwina.okrzesik Re: Kawa, kawa... ile kawy? 09.07.14, 12:55
      kawę można pić w czasie kp
      więcej niż 300mg kofeiny może powodować niepokój u malucha, kłopoty z zasypianiem,dlatego ważne jest obserwowanie jego zachowania przy piciu większej ilości kawy
      1 filiżanka kawy zawiera ok 100mg kofeiny
      czarnej herbaty 80mg
      zielonej herbaty 50mg
      litr coli czy innych pobudzających napojów od100 do 340mg

ważne aby pamiętać, że picie bardzo dużej ilości kawy (ponad 1 litr dziennie) może powodować anemię i niedobory żelaza u mamy i karmionego dziecka, wzmagać objaw Reynaud bordawek
    • Gość: niuniek3 Re: Kawa, kawa... ile kawy? IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.14, 14:53
      Dużo ci ta mała śpi w dzień tak żebyś mogła odespać? W każdym razie jak czujesz że słabo bierz prysznic, idź na spacer. .. moja bratowa mimo kawy zasnęła po nocy. Na szczęście mieszkanie na tyle pozabezpieczane że maluch tylko coś tam powywalal.

Ja piję maks 2 kawy bo więcej mi nie służy. Ale jak jest gorszy dzień to i 4. Na dziecko to nie wpływa. Od noworodka.
      Musisz zobaczyć co dziecko na to...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka