Dodaj do ulubionych

karmienie piersią a antykoncepcja

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.15, 10:55
karmię piersią 2 miesięczne niemowlę. nie dopajam, nie daje żadnych herbatek itp., karmię na żądanie, w nocy też, dziecko bardzo dobrze przybiera. Na chwilę obecna z mężem używamy ZAWSZE prezerwatywy, współżyjemy max 1-2 razy w tygodniu. Dostałam od lekarza receptę na tabletki antykonc. które można stosować przy karmieniu piersią ale trochę poczytałam i nie ufam że są w 100% bezpieczne. Bardzo boję się zajśc w ciążę ponieważ miałam cc i mam już dójkę dzieci. Czy mimo obaw stosować hormonalną antykoncepcję czy jednak duet: prezerwatywa + karmienie piersią daje mi równie wysoką ochronę? Proszę o radę!
Edytor zaawansowany
  • yumemi 14.12.15, 12:16
    Sprawdz sobie skutecznosc - prezerwatywa jest skuteczna w 98% jesli uzywana wlasciwie.
    Metody dajace 99% skutecznosci obojetnie co, to np implant, zastrzyk, spirala hormonalna.
    Myslalas o ktorejs z tych? Ja swego czasu mialam implant, a potem spirala hormonalna. Tabletek nie moge brac.

--
    -----------------------------------------
  • malwina.okrzesik 19.12.15, 21:16
    przy karmieniu ekologicznym, czyli tak jak teraz się karmicie, 8 tygodni po porodzie jest praktycznie nieprawdopodobne, aby zaszła Pani w ciąże, więc prezerwatywa nie jest potrzebna ,
    karmienie bardzo skutecznie hamuje płodność, ale żeby mieć skuteczność 100% musiałaby Pani zacząć od 12 tygodnia zacząć obserwować sygnały powracającej płodności. Samo wyłączne karmienie piersią, bez prezerwatywy jeśli nie wystąpiła miesiączka ma wskaźnik Pearla ok 98%
    tabletki na pewno nie służą Pani zdrowiu, więc zawsze decyzja o ich stosowaniu wymaga analizy plusów i minusów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka