Dodaj do ulubionych

Karmienie noworodka swoim mlekiem z butelki

15.03.17, 18:25
Witam wszystkie mamy :)
Niebawem i ja dołączę do Waszego grona jednak już dziś chciałabym Was prosić o radę.
Chciałabym wiedzieć jaki laktator polecacie do zakupienia oraz jaką butelkę dla noworodka? Chcę karmić piersią jednak zdarzają się sytuacje, że przyda się i butelka, np. wyjazd czy wyjście. Jakie butelki były chętnie przyjmowane przez Wasze skarby?
Dziękuję i pozdrawiam :)
Edytor zaawansowany
  • 15.03.17, 21:16
    Nie ma butelek godnych polecenia, a dziecko ktore chce sie karmic piersia ani smoka ani butelki nie powinno widziec na oczy. Dziecko zawsze mozna nakarmic alternatywnie, strzykawka, lyzeczka, kubeczkiem itp. Nie ma butelki, ktore nie zaburzy poprawnego ssania.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png
  • 16.03.17, 00:01
    To jest trochę loteria z tymi butelkami. Moje dzieci nie miały problemu z kp i butelką, ale to nie oznacza, że tak jest z każdym dzieckiem.
  • 17.03.17, 07:55
    U nas sprawdzal sie z pierwszym dzieckiem antykolkowy tommee tippee i z drugim urodzonym wstyczniu tez :) nie ma klopotow z zamiana butelki na piers, uzywamy rowniez smoczka z tej firmy
  • 17.03.17, 22:11
    Miałam ręczny stary lakrator medeli i jakaś butelke avent. Nigdy sie nie przydała. Miejsce noworodka jest przy piersi :) laktatorem sie parę razy ratowałam jak młody miał strajk i groziło zastojem.
  • 19.03.17, 10:42
    Ja laktatorem nic nie odciągałam. Piersi nie współpracowały za to dzieci przybierały bardzo ładnie. Lepiej szło odciąganie ręczne.
    Butelek nie używałam - jak było trzeba to odciagniete mleko dawałam łyżeczką.
  • Gość: dcb IP: *.play-internet.pl 20.03.17, 14:56
    Prawdopodobnie przez pierwsze 3 miesiące zalegniesz w łóżku lub na kanapie i będziesz karmić 23 godziny na dobę, będziesz krwawić jak zarzynane prosię (przepraszam, tak po prostu jest) i prawdopodobnie ostatnią rzeczą, jaką będziesz miała w głowie, są wyjścia i wyjazdy z noworodkiem na stanie. Kupić butelkę nie sztuka, ale na zapas nie ma co. W każdej aptece na każdym rogu są do wyboru do koloru, każdemu dziecku podpasuje albo i nie - zupełnie inna, albo w ogóle nic poza mamą i oryginalnym dystrybutorem ;) Na zapas nie ma co kupować. Noworodka nakarmisz tak samo ze strzykawki, pipety do leków. A butelka w dużej ilości przypadków psuje ssanie dziecku i często oznacza szybki koniec karmienia piersią.
  • 23.03.17, 13:08
    Typowe internety: na pytanie, jaka rasa psa jest polecana do małych ogrodów, user dostaje odpowiedź, żeby kupił sobie chomika i przeprowadził się do mieszkania w wielkiej płycie.

Ad meritum: noworodka nie powinno się karmić z butelki. Jeśli musisz wyjść (nie wnikam, dlaczego albo czy tylko chcesz, a nie musisz, to nie moja sprawa), to najlepiej odciągnąć mleko i dokarmić bezsmoczkowo: pipetą, strzykawką, łyżeczką, specjalnym kubeczkiem. Każda butelka ze smoczkiem to ryzyko zaburzenia odruchu ssania czy odrzucenia piersi, bez względu na to, co piszą na opakowaniu. Z butelki łatwiej leci ;)

Moja położna polecała butelkę Medela Calma, bo ją trzeba zassać, technika jest podobna do ssania piersi (ale nie taka sama). Moje dziecko nie chciało żadnej butelki, a wypróbowałam Calmę, Philips Avent, Tommee Tippee, Lovi, Canpol, nawet Mimijumi, która wygląda jak pierś.
  • 23.03.17, 15:13
    Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi :) Nie planuję wyjść by tylko wyjść ale 2 miesiące po planowanych narodzinach mojego dzidziusia mam imprezę rodzinną i szczerze już teraz zastanawiam się jak tę kwestię pogodzić z maluszkiem, niestety nie będę miała raczej możliwości a raczej sprzyjających warunków do karmienia kiedy malec będzie tego chciał. Dlatego chciałam od Was mamy porady co robiłyście w takich szczególnych sytuacjach :)
  • 23.03.17, 19:04
    Problem widzę tylko, jesli masz być świadkiem na slubie kościelnym - to faktycznie, na godzinę jestes uwiązana do ołtarza.
    Jeśli jestes matka chrzestną, to mniejszy problem, bo ona bierze udział w akcji zaledwie przez kilka minut.
    Wszelkie biesiady wymagają tylko kawałka krzesła i cienkiego a szerokiego szala do okrycia, no i przede wszystkim odpowiedniego ubrania. Rodzinę masz pewnie fajną (bo jakby była niefajna, to byś się wykręciła dzieckiem od imprezy), więc zgarniesz sobie jakąś kuzynkę do towarzystwa, żeby posiedziała z tobą w tym kąciku i poplotkowała.
    Jesli problem widzisz w podróży, to zaplanuj ją tak, żeby robić przystanki na karmienie. I przewijanie, bo nawet jak z butelka się uda, to na kupę w pielusze nie ma sposobu.

No, chyba że to ma być twój własny ślub i wesele - wtedy, z calym szacunkiem - popukaj się w głowe i odłóż uroczystość na kilka lub kilkanaście miesięcy.

Weź tez pod uwagę, że im dłuższa impreza, tym więcej porcji mleka będziesz potrzebowała, i albo dostępu do kranu, żeby umyc butelkę, albo kilku butelek.

--
    Buziak kobiety, którą zęby bolą, pożądanym nie jest. (z lektur szkolnych)
  • 24.03.17, 11:30
    Bylam z 2 m corka na weselu - byla ze mna caly czas, karmiona kiedy chciala. Siedzielismy do 1 w nocy kiedy to starsze dziecko zaniemoglo ;) i malzonek tez poczul zmeczenie ;). Da sie.

--
  • 24.03.17, 21:50
    Szczerze ? Wychodziłam sporo i moje dzieci dostawały butlę z moim mlekiem, gdy mnie nie było, ale w opisanej sytuacji to więcej zachodu niż to warte. Dziecko potrzebuje tylko ewentualnie spokoju, możesz zakryć się czymś albo karmić w chuście. Nie wierzę, że nie znajdziesz jakiegoś ustronnego miejsca, żeby nakarmić dziecko.
  • 28.03.17, 09:53
    Dwa miesiące to już nie jest noworodek ;) Ja karmiłam wszędzie, nauczyłam się to robić w każdej pozycji, z czasem nawet nie potrzebowałam poduszki ani nawet miejsca do siedzenia. Tylko pieluchy tetrowej, żeby się delikatnie przykryć.
  • 23.03.17, 15:59
    Calma tak samo psuje ssania hak kazda butelka - czytaj Newman.

--
  • 28.03.17, 09:57
    To właśnie napisałam, że każda butelka to ryzyko...

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.