Dodaj do ulubionych

Piekąca pierś i zatkany (?) kanalik mleczny

IP: *.dynamic-ww-01.vectranet.pl 15.05.17, 00:32
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z lewą piersią, a mianowicie piece mnie pierś po karmieniu, tak że nie jestem w stanie nieraz funkcjonować bez ibuprofenu bądź nie mogę nawet założyć biustonosza. Boli dodatkowo, jakby spod żeber z lewej strony. Twardnieje mi sutek i robi się biały (wygląda jakby był przyduszony). Podczas karmienia też często mam ból, jakby szarpanie spod pachy. Pokazała mi się na tej piersi jakby biała plewka (nie pryszczyk, tylko jakby nalot, wysuszony kawałek sutka w kolorze białym) wielkości główki od szpilki(to już drugi raz, pierwszy był z ponad miesiąc temu), zerwałam go i teraz sutek wygląda normalnie.
Nie mam temperatury ani innych objawów.
Niedawno przechodziłam kryzys karmienia i stosowałam metodę 7-5-3 laktatorem elektrycznym. Pomogła. Mała je obecnie pierś, ale... mam teraz guzka wielkości małej fasoli w części brodawkowej kanalika. Okłady, prysznic i masaże nie pomagają, Kapusta pomogła tylko na zastój. A guzek pozostał. w lewej piersi jak mały kamyk, a w prawej też pojawił mi się niewielki wielkości dwóch grochów prawie w tym samym miejscu.
Proszę o pomoc. Co mam zrobić i gdzie w razie czego się udać po pomoc. Na poradnię laktacyjną nie stać mnie. :(
Edytor zaawansowany
  • malwina.okrzesik 18.05.17, 16:57
    skurcz naczyniowy?
    zatykający się przewód wyprowadzający?
    proponuję na razie zostawić, czasem niewielkie guzki długo się utrzymują
    jak Pani się bardzo niepokoi poradnia chorób piersi będzie dobry miejscem
  • Gość: Aurelia IP: *.dynamic-ww-01.vectranet.pl 18.05.17, 21:49
    Witam, muszę pomagać sobie odciągając pokarm laktatorem. A guzek w lewej piersi jakby był ciut większy. Chyba rzeczywiście przejdę się do tej poradni. A potrzeba tam skierowanie od lekarza rodzinnego czy nie?
    Dziękuję za wszelką pomoc.
  • Gość: aurelia IP: *.dynamic-ww-01.vectranet.pl 02.06.17, 14:05
    Juz prawie po wszystkim. Pomogła teściowa i jej "wyciskanie" mleka. Poszło ze wszystkich kanalików, choc ból był straszny. Później brałam całe opakowanie Lecytyna 1200 i według zaleceń poradni chorób piersi-5 zabiegów ultradzwiekami w dawce niskiej, tzw. Kosmetycznej. Jest o niebo lepiej. Poza tym przestawianie dziecka do nabrzmialej od mleka piersi i picie dużej ilości wody.
    Mam nadzieje, ze ten wpis pomoże kiedyś jakiejś mamie. :)
  • Gość: Ninka IP: *.ists.pl 02.06.17, 08:41
    Wez cienka igle i wyczysc ja spirytusem i ostroznie nacisnij igla na biala plamke na brodawce. To jest zatkany kanalik, jak przebijesz kanalik zacznie z niego wydostawac sie mleko. Dalej przykladaj malucha w ten sposob aby wysysal mlkeko najpierw z tego obszaru. I wez srodki rozrzedzajace mleko, np. Lecytyne sojowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.