Dodaj do ulubionych

6 miesieczniak nie chce kp?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.17, 19:51
Witajcie,
Ratowałyscie mnie przy starszych dzieciach, więc znowu liczę na mądre głosy.
Syn niemal 6-miesięczny, od początku tylko na piersi. Lubi bardzo possać kciuk, parę razy proponowałam w zamian smoczek ale wypluwa, więc nie zmuszam, smoczka nie lubię. Kciuk staram się wyciągać z buzi ale szybko wraca. Wcześniej dwie córki bezsmoczkowe, karmione po półtora roku, kciuka też nie ssały wiec to dla nas nowy temat.
Sytuacja nasza wyglada tak, że Adaś jest świeżo po przeziębieniu, a reszta rodziny - po lub w trakcie anginy bakteryjnej. Odkąd ja biorę antybiotyk (duomox), Adaś odmawia jedzenia. Dotąd drzemki i usypianie na noc było tylko przy piersi, wiec jest dramat. Teraz usypiam go na rękach, on ssie wówczas kciuk i męczymy się przy tym oboje, i dopiero jak zaśnie to myk podmieniłam kciuk na piers i ładnie moge go nakarmić. Jesli próbujemy nie przez sen to albo od razu płacze albo possie chwilkę i się odrywa. Czy to moze byc zmiana smaku mleka od mojego leku? Syn jest świeżo po badaniu, uszy ok, nie ma plesniawek, wychodzi pierwszy ząb. Humor mu dopisuje.
Boję się, że się chce odstawić, a ja jeszcze bym chciała pokarmic :(
Edytor zaawansowany
  • 05.08.17, 22:18
    Może być przez zęby lub końcówka infekcji. Karm na śpiocha.
    Nie ma opcji by się odstawiał jeśli nie dostaaje alteenarywnego mleka.
  • 06.08.17, 21:20
    Dokładnie tak, przecież nie zna żadnej alternatywy.
  • 06.08.17, 21:22
    A po drugie zęby robią swoje i ssanie boli. Nasmaruj paszczę żelem na ząbkowanie przed karmieniem. A jak Wy macie anginę, to małego może mimo wszystko boleć gardło. Teraz sobie przypominam, że byliśmy w takiej samej sytuacji i pomogło pryskanie gardła Tantum Verde lub Hascoseptem przed karmieniem.
  • 08.08.17, 23:47
    a czemu Adaś by mógł chcieć się odstawić ? Przy chorobie dzieciaki robią przedziwne rzeczy, są bardziej niespokojne, gdy w domu zamieszanie związane z infekcjami.
    Może być zmiana smaku mleka przy lekach, radze przeczekać cierpliwie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.