Dodaj do ulubionych

Co zamiast mleka z piersi?

IP: *.static.as9105.net 07.08.17, 20:58
Witam. Mam pytanie: jakie mleko wprowadzić 9 miesięcznemu dziecku do śniadania, chodzi mi tu o kaszki. Nie jestem w stanie odciągnąć 200ml mleka z piersi. Od jakiegoś czasu, zazwyczaj do porannego posiłki używałam mleka z butelki ze sklepu,ale zauważyłam u synka pojawiające się suche skórki na ciele. Innych objawów nie zauważyłam. Ale śmiem przypuszczac, że spowodowane jest to tym właśnie mlekiem. Jakie mleko podawać dziecku które jest kp? Mleko modyfikowane? Proszę o podpowiedź.
Edytor zaawansowany
  • 07.08.17, 21:07
    Żadnego nie trzeba podawać. Nie ma to sensu jeśli dziecko jest kp na żądanie. Kaszkę można zrobić na wodzie, dodać łyżeczkę masła czy dobrej jakości oleju, plus jakieś owoce.

Zamiast typowej kaszki instant (często z dodatkiem cykru!) warto podawać zwykłe kasze np. jaglaną czy płatki owsiane. Na początku mocniej rozgotowane lub w formie płatków ( mój młody swego czasu lubił płatki jaglane).
  • 08.08.17, 12:00
    Nigdy nic nie odciągałam. Starszak jadł kaszki (bezcukrowe) na wodzie. Dodawałam owoce i masło. Młodszy nie jadł żadnych kaszek, bo nie tolerował papek. Tak więc jedzenie dostawał tylko w kawałkach.
  • 08.08.17, 23:39
    Dziecko karmione piersią nie powinno dostawać już innego mleka, o rozszerzanie jadłospisu polega na podawaniu posiłków NIEMLECZNYCH. Kaszki przygotowywac na wodzie
    Odciąganie tez zupełnie niepotrzebne. Mieszanki mleczne to produkt wysoko przetworzony, nie zaleca się ich dzieciom na piersi.
    Mleko zwykłe "ze sklepu", można podawać po pierwszym roku zżycia, teraz ew jakieś produkty typu twarożek, jogurt do smakowania, czy do celów kulinarnych ale nie jako samodzielny posiłek.
  • 09.08.17, 21:22
    Tylko, ze dziecku kp nie podaje sie innego mleka.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png
  • 10.08.17, 11:31
    Mój w tym wieku (oczywiście kp) nie chciał żadnych kaszek na wodzie, ledwie próbował a wymyślałam wiele kombinacji i smaków. Stanęło na jogurtach naturalnych, szczególnie polubił grecki bakomy - dobry skład i smak. W zasadzie nie jadł tzw. kaszek, ale same (różne) kasze bardzo lubi - do obiadu i w zupie, dodane do klopsików.
    Podsumowując, moja rada będzie brzmiała podobnie, jak Pani Ekspert - spróbuj z innymi przetworami mlecznymi, kasze możesz dodawać do innych posiłków. Spróbuj też z kaszkami na wodzie, ale może być tak, że dziecko nie będzie ich chciało - i jego prawo. Pozdrawiam.
  • 15.08.17, 15:13
    Nie podawałam mleka, tylko jogurty naturalne i inne nabiały, u mnie sprawdził sie świetnie Bio jogurt z Lidla.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.