Dodaj do ulubionych

wpływ miesiaczki na laktacje

IP: *.dynamic.chello.pl 19.08.17, 13:27
Dziewczyny
Moje dziecie ma 4,5 miesiaca. Rowno po czterech miesiacach karmienia dostalam miesiaczke (przy poprzedniej dwojce dzieci podobnie). DO tej pory przyrosty byly rewelacyjne a ze mnie lala sie rzeka mleka. W dzien okresu - kurek z mlekiem zakrecony jakby, mleka zdecydowanie mniej. Dopiero dluugie ssanie powoduje wyplyw. Po dwoch dniach powrot do normy - rzeka mleka i tak przez tydzien - potem znowu kurek zakrecony. Mleka odczuwalnie mniej.Przy starszakach nie odczuwalam takiej roznicy. Mlody denerwuje sie przy piersi, do tego ida zeby i powinien dlugo ssac a boli go. Przez ostanie trzy tygodnie srednie przyrosty 100 (wiem, ze ciage w normie) ale ewidentna tendencja spadkowa widac (w czwartym miesiacu ponad 200 tygodniowo).
Spotkalam sie dzis z cudowna pania CDL. Obejrzala Mlodego. Ssie prawidlowo. Dowedzialam sie, ze moje cialo moze tak gwaltownie reagowac na zmiany hormonalne, mam sie suplementowac przed okresem wapniem i magnezem, femaltiker w garsc. Plus, ze wiek (36 lat) nie dziala na korzysc moja i jak byam mlodsza moglam tych zmian po prostu nie odczuwac.
Czy ktoras z was miala podobna historie? Jak sobie radzilyscie? Czy tylko przy pierwszej miesiaczce byla tak gwaltowna reakcja?
Bede wdzieczna za wszystkie informaje
Edytor zaawansowany
  • 19.08.17, 17:50
    Mleka nie jest mniej tylko wolniej plynie ;)

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png
  • Gość: Rumburaczek123 IP: *.dynamic.chello.pl 19.08.17, 18:15
    Mhm. Na pewno. Juz tak bedZie caly czas?
  • 19.08.17, 18:17
    Po 3 miesiącach przyrosty mają prawo zmaleć. Nie dostałam wtedy jeszcze miesiączki przy młodszym, jadł co 3 h, a i tak przyrosty bardzo zmalały. Na bolące zęby posmaruj dziąsła żelem przed karmieniem.
  • Gość: Rumburaczek123 IP: *.dynamic.chello.pl 19.08.17, 18:22
    Przyrostami na razie sie nie denerwuje. Dziasla smaruje. Chodzi mi raczej o Wasze doswiadczenia z okresem, jakies swiatlo rzucone na to, jak sie to moze ukladac dalej.
  • 19.08.17, 20:10
    Z czasem sie unormuje. Pamietam swoja 1 owulacje i miesiaczke. Ssanie bolalo, a mloda cos dziwnie ssala az 1 raz mialam rane. Chyba nawet sie zloscila. Z czasem bylo lepiej.

--
  • 19.08.17, 20:13
    Femaltiker sobie daruj, karmienie na zadanie czyli bez smoka i butelki. Magnez bierz.

--
  • 20.08.17, 12:56
    Jakoś tak się złożyło, że tuż przed pierwszą miesiączką nie byłam w stanie nakarmić małego w nocy. Nie wiem o co chodzi, syn nie mógł pobudzić odpowiednio piersi. Minęło i potem już nie miałam tego typu problemów.
  • 25.08.17, 23:49

odczucia w piersiach mogą zmieniać się przy kolejnych dzieciach
    niepokój przy piersi wynika z opisu związany jest raczej z ząbkowaniem
    w czasie miesiączki piersi mogą być bardzie wrażliwe
    przyrosty są dobre, więc proponuję spokój przede wszystkim

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.