Dodaj do ulubionych

Karmienie piersią

01.03.18, 16:12
PILNA POMOC
Mam pół roczną córeczkę.Od urodzenia karmiona była tylko naturalnie.
Od jakiegoś miesiąca postanowiłam rozszerzyć jej dietę-oczywiście nie wszystko od razu(kaszki,obiadki,deserki(własnej roboty) i do picia podawałam naturalne 100% soki.
Próbując przystawic ją do piersi rozgrywa się DRAMAT:
płacz,odchylanie główki do tyłu i na boku,zaciskanie ust i potworny krzyk.Nie robię nic na siłę,ale boję się,że nie wrócimy do naturalnego karmieniasad
Pokarm mam cały czas,staram się przystawiać jak najczęściej do piersi,niestety bez efektu.
Zdaje sobie sprawę, i strasznie żałuję,że za wcześnie spróbowałyśmy nowych smaków.
Jest szansa powrotu do naturalnego karmienia??
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 02.03.18, 09:51
    Czy dziecko dostaje nabiał lub MM np. w kaszce ? Czy ten sok dostaje w butli ? Jeśli tak, to odstaw te produkty i wszelkie smoczki. Jeśli nie, to przeczekaj, karm w innej pozycji, w nocy, w momencie kiedy dziecko nie jest jeszcze bardzo głodne (albo kiedy rzeczywiście podejrzewasz, że jest głodne). Dziecko samo z siebie nie odstawi się, jeśli nie dostanie substytutu mleka. Zdecydowanie zdrowiej podawać jest wodę i owoce niż soki. Soki nawet naturalne dodatkowo zapychają i trochę zaburzają prawidłowe procesy trawienia. No i potem może być problem, żeby dziecko piło samą wodę.
  • ifona87 02.03.18, 14:19
    Nie dostaje żadnego nabiału a kaszki je tylko na wodzie.Soki z butelki.Próbowałam wszystkich metod i pozycji-bez skutku.
  • ela.dzi 02.03.18, 20:35
    Butla może zaburzać ssanie, a w tym wieku uczenie picia z niej to strzał w stopę. Podawaj wodę z bidonu z miękką słomką, piersiowce szybko łapią picie z nich. To może być też jakiś strajk. A zęby jej nie idą ? Czy karmisz ją jeszcze w ogóle ?
  • Gość: AniaL IP: 91.230.122.* 02.03.18, 21:06
    Wiem co czujesz. Mój synek ma 6,5 miesiąca. Prawie dwa tyg temu, w niedzielę zaczął nagle z płaczem odrywać się od piersi, szarpał się, nie chciał jeść. Później było tylko gorzej , na sam widok piersi wpadał w krzyk lub brał do buzi , wypluwał i znowu płacz. Trwało to co wczoraj, czyli półtora tygodnia. Byłam na skraju załamania nerwowego. Też tak jak Ty zaczęłam rozszerzać dietę po 5 miesiącu. Poza tym dzisiaj wyszła nam górna jedynka. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z zachowaniem przy piersi. Ale ja robiłam tak, że usypialam małego i karmiłam w czasie snu i w nocy, a w czasie kiedy na ogół przypadała pora karmienia, odciagalam pokarm żeby nie zachwiać produkcji mleka. Później spróbowałam raz w czasie czuwania i gdy tylko zaczął płakać wzięłam na ręce, przytuliłam, zaczęłam rozśmieszać i tak za każdym razem. Chciałam odczarować jego zle skojarzenie z piersią. Jeżeli się nie poddasz, to wrócicie do kp. Ale to był bardzo trudny czas. I wiem jaki to dla Ciebie stres. Trzymam kciuki.
  • indjanek 02.03.18, 23:01
    Jak przyrosty? Czy dziecko budzi się w nocy na pierś?

Ile dostaje posiłków w ciągu dnia i czy pierś proponujesz przed czy po stałym posiłku?
  • ona1983.10 03.03.18, 10:42
    Wyrzuc butelke i smoczka. Soki takiemu dziecku? Wode z kubka.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png
  • indjanek 03.03.18, 18:42
    Jakoś mało prawdopodobne wydaje się żeby dziecko po miesiącu rozszerzania diety się odstawiło. Przecież ono dopiero zaczyna, uczy się, je maleńkie ilości. Niemożliwe żeby już po miesiącu zjadało 5 posiłków.
  • rulsanka 03.03.18, 20:10
    Stawiam na to, że któryś ze spożywanych produktów dziecku po prostu szkodzi. Mój starszak miał uczulenie na marchew, które objawiało się między innymi tym, że odmawiał ssania.
    Najprościej byłoby wrócić na jakiś czas do samej piersi i od nowa wprowadzać pojedynczo produkty. Takie rozwiązanie sprawdza się przy wszystkich alergiach, nietolerancjach.
    Soki bym w ogóle odpuściła, tak naprawdę do końca pierwszego roku można dawać do picia samą pierś. A jeśli nie pierś, to wodę.

--
    Pomóż uratować życie!!! www.siepomaga.pl/ratujemykacperka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.