Dodaj do ulubionych

nierówne piersi po odstawieniu

07.03.18, 10:57
Dzień dobry,
tydzień temu skończyłam karmienie piersią po 25 miesiącach.
Na szczęście ani dziecko ani ja nie miałyśmy z tym kłopotów, oprócz faktu, że jedna z piersi jest sporo większa.
Od roku karmiłam w 90 % tylko prawą piersią, bo po grzybicy brodawki w lewej bardzo zmniejszyła mi się w niej laktacja. W najgorszych momentach różnica między piersiami wynosiła 4 rozmiary, co było koszmarem i w dużej mierze przyczyniło się do tego, że skończyłam karmić.
Po odstawieniu różnica znacznie się zmniejszyła, jednak mimo, że obie piersi są miękkie wciąż nie jestem w stanie zaakceptować nawet obecnej różnicy między nimi. Co mogłabym zrobić, żeby nie wstydzić się w wakacje dwóch różnych piersi? Są jakieś metody na obniżenie tego rozmiaru? Odciągałam mleko po odstawieniu tylko raz dziennie, do ulgi, przez pierwsze trzy dni i przestałam, bo piersi były miękkie, ale może powinnam jeszcze więcej ściągnąć z tej dużej?
Bardzo proszę o pomoc!
Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie!
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 07.03.18, 16:35
    Nie martw się na zapas, tydzień to tyle, co nic. Oczywiście szanse są, że piersi w wakacje będą już równe. :)

--
    Trzyletni chłopczyk... pomóżmy mu
  • rulsanka 07.03.18, 16:36
    Nic nie ściągaj, wtedy pierś dłużej będzie większa.

--
    Trzyletni chłopczyk... pomóżmy mu
  • leni6 11.03.18, 12:03
    Chyba musisz po prostu poczekać. Ja też karmiłam jedna piersią (przez rok), potem piersi się moim zdaniem wyrównaly, aczkolwiek mój ginekolog twierdził że się nie wyrównają.
  • dari_a_mama 05.06.18, 20:13
    Byłam w podobnej sytuacji - przez rok karmiłam praktycznie z jednej piersi i po odstawieniu było widać, że jedna jest znacznie większa. Mój ginekolog mówił z kolei, że samo się wyrówna, ale przez 8 miesięcy nie zmieniło się nic:/ Od zeszłego tygodnia noszę w staniku silikonową nakładkę uzupełniającą (moja jest z Amoena, na którą jest 100 % refundacji) i teraz piersi w końcu dobrze wyglądają w jasnych dopasowanych bluzkach. Popytaj w sklepach medycznych. Myślę, że to jedyny bezbolesny sposób na wyrównanie piersi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.