Dodaj do ulubionych

Ile karmien po roku

28.08.18, 21:04
Witam. Po przeczytaniu wielu porad w internecie, wysłuchaniu porad dwóch lekarzy pediatrów mam juz zupełny mętlik w głowie. Karmie piersią 12 miesieczna córkę (za chwile bedzie 13 mcy). NIgdy nie dostawała innego mleka niz moje. Je normalne posiłki. W posiłkach jest też nabiał (naturalne jogurty, ser biały i twarożek). Piers dostaje m.in przed drzemką w dzien o 12 i to karmienie chciałabym ostawić i nie wiem czy mogę. Bo zaleca sie minimum 4 karmienia na dobę.
Mała je tak:
6.00 piers
8.00 sniadanie (kanapka z twarozkiem, owsianka na wodzie z owocami, jajecznica, omlet z chlebkiem zytnim)
10.30 owoc
12.00 zupa = karmienie piersia i sen
15.00 drugie danie+owoc
18.00 kolacja (kanapka z twarozkiem, z domowym pasztetem lub domowa wedlina, jajko pod rozna postacia)
19.30 karmienie piersia i sen
północ karmienie piersią

Czy taka ilosc mleka wystarczy? Mała nie dostaje zadnego mleka modyfikowane, zadnych kaszek instant na mm. Czy jezeli odstawie karmienie o 12 w południe (po zupie) dziecko bedzie dostawac odpowiednia ilosc mojego mleka?
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 28.08.18, 23:06
    Jak znam życie, bez piersi może być problem z zaśnięciem. Ale jeśli w tym czasie dziecko będzie pod opieką kogoś innego, to jest to wykonalne. Jeśli chodzi o samą ilość mleka, to spokojnie wystarczy 3 karmienia, 2, a nawet zero. Ja nie ograniczałam karmień, dzieci się same odstawiły (ale później).

--
    Pomoc dla Zuzi
  • hanusinamama 28.08.18, 23:46
    Własnie nie ma problemu z zasnieciem o 12 w południe. Raz zwyczajnie dałam zupe, potem kocyk i problemu nie było. Córka nie zasypia przy piersi. Jedynym probleme jest dla mnie ilosc mleka jaka dziecko powinno zjesc. Starszą córkę karmiłam prawie 2 lata ale od 14 mca dostawała raz mleko modyfikowane (5 lat temu było nieco innej podejscie a ja tez bez sensu bałam sie ze za mało mleka dostaje). teraz nie chce dawac mm
  • rulsanka 29.08.18, 09:14
    Myślę, że spokojnie możesz zrezygnować z tego karmienia, jeśli je nabiał.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • eowen 30.08.18, 23:07
    Wróciłam po roku do pracy i wychodziły nam właśnie wtedy właśnie 3 karmienia. A córką jest/była uczulona na mleko zwierzęce, więc miała ostra dietę. I mimo anemii przez kilka miesięcy, spokojnie dawała radę. Po suplementacji żelaza morfologia idealna. Karmiłam do 3,5 roku.
  • hanusinamama 02.09.18, 14:30
    MOje obie córki do 11 miesiaca miały aleergie na krowe (mleko i mieso) oraz jajka. Wiec ja byłam na diecie (one troche mniej bo jednak zwierzęce mleko - moje dostawały). Wkurza mnie natomiast nieprzygotowanie pediatrów do pomocy mamie karmiącej dziecko dłuzej niz rok. Jedna po 8 miesiacach zapytała kiedy zamierzam dać jej "normalne mleko" (czyt. modyfikowane), zmieniłam przychodnię. Druga niby nie kreci nosem ze nadal karmie ale nie wie ile tego mleka trzeba dawac, "ona by dała mleko modyfikowane raz dziennie albo kaszke na mm tak dla bezpieczenstwa"...nie chce mi sie juz zmieniac poradni, bo tam w sumie chodzimy sie tylko szczepic. Jak dzieci chorują to lecze prywatnie (a bardzo mało choruja) u emerytowanej pediatry ktora powiedziała własnie tak "jak odstawi Pani karmienie o 12 to dziecko wiecej mleka zje na pozostałych karmieniach".
  • indjanek 30.08.18, 23:05
    Zastanawiam się, czy dalej udało Ci się uregulować ilość karmień? (Trochę zazdroszczę, u nas już prawie 3 lata i ciężko o taki porządek..)

Tzn czy dziecko nie domaga się piersi w innych porach niż pisałaś?

Bo to jest też jakiś sprawdzian - jak odstawisz to jedno karmienie i dziecku będzie mało to się pewnie samo upomni, częściej się obudzi itp. Tak małe dzieci instynktownie wiedzą czego potrzebują i ile.
  • hanusinamama 02.09.18, 14:26
    Nie, jeszcze nie. Tzn za jakies 2 miesiace to zrobie. MOje dziecko od początku jest dosc "poukładane" jezeli chodzi o karmienia. Oczywiscie jak jej wychodziła dolna 2 to 2 dni jadła prawie wyłacznie moje mleko...ale zab wyszedł iw róciła do swoich posiłków. Teraz chyba idą 2 czwórki wiec pewnie znówu będzie wiecej cyca. Przeczekam te czwórki i odstawie karmienie w południe. Zostanie rano, wieczorem i jedno (czasmai dwa) w nocy.
  • ela.dzi 31.08.18, 08:42
    Wystarczy, najwyżej więcej wypije wieczorem czy rano.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.