Dodaj do ulubionych

Ściąganie mleka - problem

07.12.18, 09:33
Witam,
czy któraś z Was miała ewidentny problem ze ściąganiem mleka laktatorem? Chciałam zacząc robić zapasy dla synka, w razie konieczności wyjścia z domu. Niestety... Pomimo tego, że pokarm jest (dziecko się najada, przybiera na wadze), nie jestem w stanie ściągnąć go laktatorem.... Ściągam śmieszne ilości - po 15, 20 ml (półgodzinna sesja z obu piersi). Próbowałam zarówno ręcznym, jak i elektrycznym. Próbuję od 3 dni i nic się nie zmienia...
Edytor zaawansowany
  • indjanek 07.12.18, 22:51
    A ile ma dziecko?

W jakich porach ściągasz, może trzeba to zmodyfikować?
  • silent_1984 08.12.18, 13:05
    Dziecko ma 3 miesiące. Ściągam wtedy, kiedy mam na to czas, różni, czasem rano, czasem popołudniu, czasem wieczorem.
  • indjanek 10.12.18, 10:27
    Jest taka metoda ściągania 3-5-7. Czyli 3 min jedna pierś, 3 min druga, potem 5 min pierwsza, 5 druga itd.
    Podobno najlepszy czas na sciąganie to rano, największy poziom prolaktyny, oczywiście nie bezpośrednio po karmieniu, chyba, że czujesz że nie opróżniło którejś piersi.
  • ela.dzi 10.12.18, 10:36
    7-5-3
  • silent_1984 10.12.18, 14:07
    Dokładnie taką metodą ściągam. Mały raczej zawsze opróżnia obydwie piersi.
  • indjanek 10.12.18, 16:50
    Dzięki za poprawienie ela. :)

Sama nie mam za dużego doświadczenia w tej kwestii, nie wiem jakie są statystyki jak dużo mleka "powinno się" ściągnąć laktatorem w 30min, uznałam, że ten czas jest zbyt cenny by marnować go przy laktatorze;) jakoś się zniechęciłam widząc ile to trwa może nawał to był dobry czas na gromadzenie zapasów, nie wiem. Widziałam w szpitalu zdeterminowane dziewczyny, mamy wcześniaków w inkubatorach, które siedziały przy tych dojarkach i sporo uciągały, ale robiły to bardzo regularnie , co 3 godziny. I one rozkręcały laktację od zera, bo dzieci przystawić nie mogły. Te maluszki piły odrobinę, a one resztę mroziły. Więc pewnie da się, ale wymaga to dużo czasu..
  • ela.dzi 08.12.18, 22:18
    Większość kobiet nie jest w stanie nic ściągnąć laktatorem. Spróbuj wtedy, gdy podejrzewasz, że może być dłuższa przerwa między karmieniami. Dodatkowo łącz porcje z różnych ściągnięć.
  • silent_1984 09.12.18, 07:17
    Tak się właśnie staram robić... Czyli co? Nie pozostaje nic innego jak w sytuacjach podbramkowych (niezaplanowane wyjścia, na której nie mogę wziąć dziecka) podać mleko sztuczne?:(
  • ela.dzi 09.12.18, 09:32
    Możliwe, że za jakiś czas przyzwyczaisz piersi do ściągania i uda Ci się odciągnąć więcej a możliwe, że bez MM nie obędzie się.
  • marta90 13.12.18, 22:11
    Mialam podobny problem. Jak planowalam gdzies wyjść to ściągalam 2 dni wcześniej. Moja polozna doradzila mi aby ściągać schematem. Najpierw 7 minut z jednej piersi, później z drugiej. Następnie po 5 minut i po 3 minuty. U mnie zadziałało. Nie była to rzeka mleka ale wystarczało;) życzę powodzenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.