Dodaj do ulubionych

Koszmar przy karmieniu piersią

06.02.19, 08:13
Dziewczyny pomóżcie!
Moja 4,5 miesięczna córka przy każdym karmieniu piersią (w ciągu dnia) płacze, prostuje i podkurcza nóżki. Zaczęło się od momentu jak skończyła 3,5 miesiąca. Od jakiegoś czasu podaję sabsimplex ale poskutkowało tylko tym że rzadziej puszcza bączki. Dzieje się tak do momentu zrobienia kupy. Ogólnie jest radosna i nie widać zeby coś ją bolało. Poklepuje po pupie albo masuje brzuszek, zazwyczaj kończy się to tym że usypia ze zmęczenia. Jedna pani doktor powiedziała że to kolka, druga że refluks żołądkowo-przełykowy, nie wiem co mam dalej robić, każde karmienie to męczarnia i dla mnie i dla niej. Przez to wszystko mało je i mało przybiera na wadze...
Edytor zaawansowany
  • dag-ger 06.02.19, 11:41
    Mojemu małemu na problemy brzuszkowe pomogło combo esputicon + debridat. Esputicon dawka 3x3krople, pomimo zalecenia a ulotce 2x2 krople, lekarz zalecal nawet więcej ale zeszłam do minimalnej dawki, przy której nie ma problemów.
    Plus wprowadzenie leku debridat pomogło, poczytaj na necie. To jest zawiesina i podaje łyżeczka 2x2.5ml, wczesniej mały dostawał też probiotyk ale pediatra zalecił przerwę.
    Po wprowadzeniu tych zmian kdetchnelam z ulga, mały czasem płaal kilka godzin z rzędu, rekord 7. Po zwiększeniu esputiconu i wprowadzeniu debridat wszystko odeszło.
  • dag-ger 06.02.19, 12:13
    Acha, dodam że problemy brzuszkowe przejawialy się problemami że zrobieniem kupy i gazy. Bardzo przy tym płakał.
    Debridat jest na receptę, zapomniałam dodać.
  • magdatal28 06.02.19, 12:16
    Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Debridat jest chyba na receptę? Problem w tym że mała je 3-4 minuty i zaczyna się prężyć i płakać u Ciebie też tak było? W nocy je ładnie, śpi do momentu jak nie obudzą ją bączki.
  • magdatal28 06.02.19, 12:17
    U nas najmniejszy niekontrolowany bąk kończy się płaczem...
  • dag-ger 06.02.19, 13:56
    Nie, mój raczej je ok, często sie uspokaja przy piersi, ale gdy miał 'ataki' to też przedstawiał jeść i płakał jak syrena. Mial to samo z baczkami i prykami, czasem przez sen aż się skręcal i wykrzywial buzię. Czasem się budzi, a czasem nie.
    Wprowadziliśmy więc te leki i jest dużo lepiej. Jeśli zdarzy się że zapłacze to zwiększam dawkę esputiconu. Pisałam w sąsiednim wątku że robi wiele kup dziennie, nawet do 10. Pediatra powiedziała że jest to być może z powodu esputiconu i zaleciła zmniejszyć dawkę, ale jeśli dziecko płacze to dawać.
    Osobiście wolę już te ilość kup niz patrzeć jak dziecko cierpi bo to jest dla mnie nie do zniesienia.
    Od tygodnia jest spokój.
    Zapytaj pediatre, może debridat dla Twojego dziecka będzie skuteczny, i tak, jest na receptę. Ja też nie chce dawać mnóstwo leków, ale z tego co poczytałam na necie ten lek jest bezpieczny dla dzieci.
  • rulsanka 08.02.19, 21:16
    Do spania kładź na brzuchu. Z debridatu może być więcej kłopotu niż to warto (skutki uboczne). Espumisan jest ok.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • dag-ger 09.02.19, 12:56
    Jakie mogą być uboczne skutki? Bo przyznaje że szukałam na necie ale za bardzo nie znalazłam. A pediatra zaleciła to dziecku i podaje mu ten lek :(
  • rulsanka 09.02.19, 20:26
    Może powodować jeszcze większe bóle brzucha, z nitkami krwi w kupie. Trzeba obserwować. Jeżeli jest lepiej, to ok, ale warto wiedzieć, że efekt wcale nie jest pewny.
    Do wieku 3 miesięcy skręcanie się, płacz przy bąkach i kupie jest całkiem normalny. Dziecko uczy się własnego organizmu, uczy się napinać odpowiednie mięśnie przy wypróżnianiu i bączkach.
    Warto wiedzieć, że bóle brzucha często są powodowane są przez witaminy, albo tłuszcze, w których są rozpuszczone. Moje dzieci nie tolerowały wit K, a z D3 też mieliśmy problemy. Jeżeli problemem są witaminy, to po tygodniu od ich odstawieniu dziecko je spokojnie i ogólnie jest lepiej.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • dag-ger 11.02.19, 16:16
    Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzałam, ale nie ma krwi w kupie. Natomiast fakt, że częściej ulewa obecnie, bo wcześniej prawie wcale. Nie wiem czy to jest połączone z podawaniem debridaru.
    Wiem że kolki są normalne, ale jego płacz powodował mój płacz, kiedy nie mogłam go uspokoić przez dłuższy czas. Nie mogłam patrzeć jak on wykrzywia się z bólu i cierpi. Obecnie jest dużo lepiej, to jest zupełnie inne dziecko, jak nie ma tych boli, tzn. dużo mniej.
    Co do witamin też poradziła mi tak pediatra, wczesniej podawałam kapsułki twist off. Teraz vigantol, który jest dużo bardziej skoncentrowany i starcza kropelka a nie tyle oleju.
  • rulsanka 11.02.19, 17:57
    Mój młodszy syn źle reagował również na vigantol. Po odstawieniu witaminy na tydzień miałam spokój z brzuszkiem i ulewaniem. Gdy ponownie włączyłam witaminę, krzyki wróciły. Warto sprawdzić, czy to witamina. Jeżeli okaże się, że tak, to do dyspozycji są inne preparaty w kroplach, np. rozpuszczalny w wodzie devikap. Ja młodszemu zrobiłam po prostu przerwę. U nas nie był to problem, nie było oznak niedoboru.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • Gość: Kaka IP: *.146.225.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.02.19, 04:05
    Sprawdzaj ile dokładnie zjada, to znaczy, trzeba ważyć przed i po karmieniu w tym samym ubranku, tą samą pieluchą... Może Mała nie dojada i płacze z głodu.. My przeżyliśmy koszmar związany z odwodnieniem dziecka przez niedojadanie...
  • rulsanka 14.02.19, 08:49
    Co ty bzdurzysz? Wystarczy sprawdzić, czy dziecko sika i robi kupę w sposób zauważalny (to znaczy, że pieluchy są wyraźnie cięższe). Podpowiem - żeby wydalić, trzeba najpierw zjeść. I to ze 2-3 razy tyle niż się wydaliło.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • Gość: Mia pia IP: *.184.253.162.ipv4.supernova.orange.pl 15.02.19, 15:31
    Miałam podobny problem i natknęłam się na ten artykuł. Wydaje mi się ze celnie diagnozuje i radzi
    www.pracowniawiezi.pl/karmienie-piersia-2/nadprodukcja-pokarmu-czyli-rwacy-strumien-mleka/
  • nietakrozowo.pl 15.03.19, 22:43
    Cześć,

może w przyszłości przyda Ci się ta wiedza - zapraszam na mój blog nietakrozowo.pl/wyzwania-dnia/karmienie-piersia-czego-nie-powiedzieli-ci-w-szkole-rodzenia-czego-nie-bylo-w-ksiazkach/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.