Dodaj do ulubionych

Małe przyrosty - wada serca?

28.02.19, 09:44
Witam, córka od urodzenia ssie pierś krótko po 2-3 min. Przyrosty były na pograniczu 3 centyla. Od ok 6 miesiąca rośnie ale bardzo powoli. Za tydzień kończy 9 miesięcy a waży 5,9kg . Urodzeniowa waga 2,920kg. W 4 miesiącu podcięte krótkie wędzidełko. Czasem męczy się podczas ssania gdy mocniej zaciąga pierś. Ma aż takie plamy biało czerwone na buzi. Wyczytałam że zarówno małe przyrosty jak i krótkie ssanie mogą być spowodowane jakąś ukrytą wadą serca? Czy to prawda? Szukać kardiologa? Jestem załamana 😭
Edytor zaawansowany
  • indjanek 01.03.19, 22:10
    Musiałabyś więcej napisać o tych przyrostach, jakie były od początku. Jak rośnie na długość? Co pediatra na to?

Skoro do 4 miesiąca było coś nie tak z wędzidełkiem, to miała prawo źle ssać.

3 centyl jest ok, jak każdy inny..
  • rulsanka 02.03.19, 20:32
    6 kg to 3 centyl w wieku 6,5 miesiąca. Zdecydowanie należy pójść do lekarza. Po pierwsze pediatra, kardiolog pewnie też. Echo serca wszystko wyjaśni jeśli chodzi o serce.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • jadziorka1986 03.03.19, 08:50
    Jesteśmy pod kontrolą pediatry. Morfologia, CRP jest ok. Ferrytyna trochę niska więc suplementujemy żelazo z Wit c i b. USG brzucha ok, kał ok. Idziemy do gastroenterologa i endokrynologa teraz. Jednak wygląda na to że córka tak ma. Jest wesoła, mega żywa i tak silna że wierci się na rękach tak i odpycha że nieraz nie mogę jej utrzymać. I to mnie pociesza...
  • rulsanka 03.03.19, 14:55
    Raczkuje, siada, staje?

--
    Pomoc dla Zuzi
  • jadziorka1986 05.03.19, 12:51
    Pełza szybko. Wspina się po mnie i zaczyna przy meblach się podciągać.
  • rulsanka 05.03.19, 13:42
    No to rozwojowo wydaje się ok, to super. Ale badania warto zrobić. Serduszko zbadać to nie problem, echo serca można zrobić prywatnie i masz spokój. Moje dzieci też słabo przybierały w drugim półroczu, po 50g tygodniowo. Ale jednak ważyli więcej. Młodszy miał 7,5 kg w wieku 9 miesięcy i (wyglądał jak człowiek wąż, bo długość miał na 75 centylu), zresztą dalej jest człowiekiem wężem, w wieku 6 lat wchodzi w spodenki rozmiar 68, przy wzroście 120. Może i twoja córka taka będzie, modelka taka.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • jadziorka1986 03.03.19, 07:18
    Przyrosty zawsze były niskie do 6 miesiąca była na 3 centylu, później był spadek i teraz rośnie ale bardzo powoli. Na długość 70cm 50 centyl.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.