Dodaj do ulubionych

Powrót do karmienia.

29.03.19, 13:50
Witam :). Mój maluszek ma 7 tygodni. Od drugiego tygodnia karmiłam mieszanie, a kilka dni wyłącznie butelką. Nie chcę się zagłębiać i tłumaczyć, ale mieliśmy niezłe przeboje i w 4-tym tygodniu odstawiłam pierś na dobre. Bardzo tego żałuję bo w pierwszych tygodniach odciągania laktarorem miałam bardzo dużo pokarmu. Posłuchałam rodziny i zaniechałam karmienia :(. Laktacja zatrzymała się całkowicie jakieś dwa tygodnie temu. Czy mam szansę wrócić do karmienia? Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Po jakim czasie laktacja się rozwija? Maluszek jest żarłoczkiem i nie zapomniał ssania w pierwszym tygodniu po mimo silnej żółtaczki na moim mleku przytył 300g.
Edytor zaawansowany
  • eowen 29.03.19, 16:08
    Czytałam ostatnio artykuł o babci, która po śmierci córki, zajęła się wnukiem. Rzecz miała miejsce w Syrii, wnuk był niemowlakiem - panował głód i babci udało się go karmić piersią. TJak ona mogła, to i Ty masz szansę :) Trzymam kciuki, powodzenia!
  • indjanek 30.03.19, 16:14
    Może spróbuj pobudzić piersi laktatorem.

No i z maluchem skóra do skóry. Może jeszcze pamięta?
  • androgena 01.04.19, 15:35
    Pamięta, pamięta tylko denerwuje się, że nie leci i przygoda kończy się po 10 minutach. Jutro nie wychodzę z łóżka, będziemy cały dzień przy piersi.
  • born_to_sea 02.04.19, 08:49
    Super! Trzymam za Was kciuki. Łóżko to świetny pomysł, do tego warto zadbać o kontakt skóra do skóry, ale to pewnie wiesz, bo widzę, że już uzbroiłaś się w wiedzę :-)
    Jak będziesz potrzebowała wsparcia, to pisz. No i dawaj znać, jaj Wam idzie, bo takie opowieści są dla wielu mam na wagę złota.
    Powodzenia dzisiaj :)
  • Gość: Flamma IP: *.centertel.pl 01.04.19, 00:22
    Androgena, dasz radę! W tak wczesnym momencie nie jest za późno, relaktacja jest możliwa nawet i później. Przechodzilam przez to 6 lat temu, po 3 miesiącach przerwy w karmieniu (też zaniechałam KP po 4 tygodniach) . Udało mi się tylko częściowo przywrócić pokarm, córka odzwyczaiła się od piersi i zadziałało to tylko ja 2 miesiące, ale i tak warto było. Twój maluch na pewno jeszcze nie zapomniał ssania piersi, więc jeśli masz siłę to walcz o mleko. Polecam wspomagacze ze słodem jęczmiennym, podwójny laktator, dobre nastawienie a przede wszystkim - karm ile tylko dasz radę, nic tak nie pobudzi laktacji. A jeśli po kilku dniach pokarm nie popłynie, zgłoś się do doradcy laktacyjnego. Wierzę, że Twoje mleko da się jeszcze w pełni odratować, powodzenia!
  • androgena 01.04.19, 15:34
    Cztery dni i mleko płynie, malutko, ale płynie. Zapijam się karmi :) i 7/3/5. Liczę na morze mleka.
  • indjanek 02.04.19, 09:48
    Jeżeli płynie to jeteście na dobrej drodze. Teraz tylko zachęcić ssaka do pracy i będzie dobrze :)
  • flamma1987 12.04.19, 13:50
    Hej androgena, jak Wam poszło? Przyznam, że bardzo mnie przejął Twój post (jakoś utożsamiłam Twoją sytuację z moją sprzed kilku lat ;-) ) i bardzo Ci kibicuję. Mleko popłynęło?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.