Dodaj do ulubionych

Oddech noworodka podczas karmienia

05.01.20, 22:50
Mam pytanie odnośnie karmienie piersią noworodka - mały ma 8 dni, a ja od jakiegoś czasu większą ilość pokarmu. Podczas tych pierwszych minut karmienia, gdy wypływ mleka jest bardzo szybki, mały ma jakby świszczący oddech. Mam wrażenie, że bardzo się wtedy męczy i z trudem łapie powietrze.
Poza tą fazą karmienia wszystko wygląda ok, oddycha normalnie przez nos.
Wg położnej mały ma podniebienie gotyckie, ale nie wiem, czy to ma jakikolwiek wpływ na te odgłosy.
Czy te problemy z oddychaniem są normalne na tym etapie?
Obserwuj wątek
    • brenya78 Re: Oddech noworodka podczas karmienia 08.01.20, 14:15
      Maluszki na tym etapie mogą się trochę dławić pokarmem i wydawać różne odgłosy. Moja mała raz czy dwa razy wypuściła pokarm... nosem 😄 nie ma powodów do zmartwienia. Z czasem jak laktacja się unormuje, wyrzut pokarmu prawdopodobnie się też zmniejszy, albo dziecko nauczy się lepiej z nim radzić.
    • indjanek Re: Oddech noworodka podczas karmienia 08.01.20, 22:10
      Mój młodszy też się trochę krztusił mlekiem, w nawale miałam silny wypływ. Jak widziałam, że sobie nie radzi, to upuszczałam trochę mleka ręcznie na pieluchę tetrową. Czasem wystarczyło że puścił pierś a mleko leciało jak z kranu jeszcze przez dobrych kilkanaście sekund.
    • Gość: Aga l Re: Oddech noworodka podczas karmienia IP: *.hsd1.il.comcast.net 17.01.20, 09:49
      Jesli pokarm napływa zbyt szybko, maluszek może mieć problem ze zbyt szybkim połykaniem.. mój synek tez miał ten problem. Warto zmienić pozycje karmienia na tzw. Pozycje po porodowa (laid back position) ustawiamy maluszka przodem do siebie, kładąc go na swoim brzuchu tak aby miał swobodny dostęp do piersi. Maluch będzie ssał pierś „od góry” co umożliwi mu kontrolowanie napływu pokarmu. Rownież warto sprawdzać nosek przed karmieniem, czy jest czysty i czy nic go nie blokuje. Proszę zwracać uwagę jak mały ssie pierś czy nie „zapada” się w nią blokując tym samym oddychanie przez nos.
      Mam nadzieje ze informacje będą przydatne, sama urodziłam malucha 3 tyg temu i jestem nowa mama.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka