• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Zator w piersiach!!!

• 17.11.04, 09:34
    Niw wiem, ale to chyba to. U góry w piersi mam taki twardy bolący plac. Co
    mam robić żeby przeszło? Przez 4 i pół miesiąca karmiłam bez żadnych
    problemów a ty nagle takie coś. W ogóle coś nie tak jest z tą moją jedną
    piersią niby wszystko robiłam normalnie, karmiłam synka jak zawsze a tu nagle
    w lewej piersi pojawiło mi się strasznie dużo mleka aż powstał ten twardy
    zator. Prawa pierś jest normalna. Co mam zrobić żeby go zlikwidować?

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=17664835
    Edytor zaawansowany
    • 17.11.04, 10:27
      Przede wszystkim nie martw się tak bardzo.
      Miałam taką samą sytuację, nawet dostalam gorączki - 39 stopni, położna która
      przychodziła do mnie poradziła mi albo okłady z parafiny na pierś - chłodne-
      albo okłady z normalnej kapusty, oczywiście białej. Weż taki liść kapusty,
      otłucz go lekko tak jak tłucze się kotlety schabowe i przykładaj na pierś.
      Możesz w tym chodzić cały dzień i noc, oczywiście zdejmując kapuste do
      karmienia.Naprawdę pomaga i ściąga stan zapalny. Oprócz tego musisz cały czas
      ściągać pokarm nawet do bólu. Najlepiej ciepły prysznic na pierś i ręćznie
      trzeba ściągać. Zobaczysz dzień , dwa i będzie od razu ulga.Do bolącej piersi
      przystawiaj dziecko ono najlepiej Ci wszystko ściągnie. Ale kapusta koniecznie!
      Po każdym karmieniu też musisz dokładnie ściągnąc pokarm, czasem dziecko nie
      wszystko zjada. Zobaczysz jaką przyniesie Ci ulgę. Gdyby coś jeszcze, to pytaj.
      Pozdrawiam.
    • 17.11.04, 10:37
      Właśnie trzy dni temu również zatkał mi się kanalik w prawej piersi. Po nocy
      pierś była twarda, boląca i miałam guzek od strony pachy. Przystawienie dziecka
      do piersi nie pomogło, dopiero okłady ciepłą pieluchą, masowanie i odciągnięcie
      trochę pokarmu, a następnie przystawienie dziecka do piersi i to w ten sposób
      żeby masowało dolną wargą bolące miejsce pomogło. Przy masowaniu i ssaniu boli
      niesamowicie, ale jaka ulga jak kanalik zostanie odetkany, a guzek zniknie.
      • 17.11.04, 10:51
        hej
        ja mialam juz 2 razy zator
        mi pomoglo przystawianie dziecka do piersi spod pachy, 2 razy karmilam z
        bolacej raz z normalnej i tak na zmiane
        i do tego ruchy reka jakbym myla okna kuliste ruchy lub jak mycie podlogi,
        mi nie chcialo sie machac bez sensu wiec przy okazji chate wypucowalam,
        mi pomoglo w jeden dzien

no i sie nie stresowac
        pozdrowka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.