• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

mam poczatki anginy! niesamowity bol gardla - pomo Dodaj do ulubionych

• 15.02.06, 17:03
    cy! karmie piersia i chcialabym nie przestawac - czy znacie moze domowe
    sposoby na wyjscie z tej choroby. Nie chcialabym odstawiac malucha od piersi :o(
    Edytor zaawansowany
    • 15.02.06, 17:07
      To nie musi być zaraz angina. Oprócz wizyty u lekarza mogę polecić Tantum Verde
      w nebulizatorze. Można go używać przy karmieniu piersią i przynajmniej w moim
      przypadku jest bardzo skuteczny.
      --
      Wiktor już na świecie :)
    • 15.02.06, 17:10
      Moje najlepsze metody:
      Płukanie gardła wodą utlenioną - pół szklanki wody, 2 łyżki wody utlenionej,
      lub idź do apteki po Tantum Verde w postaci płynu do płukania gardła. Zapytaj w
      aptece czy można te metody stosować przy karmieniu piersią. Możesz zadzwonić do
      apteki z pytaniem.
    • 15.02.06, 17:11
      Nigdy nie wolno lekcewazyć anginy. Niedoleczona, zbagatelizowana angina może
      prowadzić do poważnych schorzeń (serce, stawy!). Wiem co mówię, bo sama choruję
      na gościec, właśnie po niedoleczonych anginach.
      Branie antybiotyku nie zawsze jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią!

A tak marginesie - nie zawsze ból gardła oznacza anginę. Może to być początek
      przeziębienia albo zapalenia gardła. Dlatego tym bardziej warto, żeby obejrzał
      Cię lekarz, żeby potwierdzic lub wykluczyc anginę.

A przede wszystkim zdrówka życzę!

--
      Matylda, ur. 14 stycznia 2005
      Matylda is...
    • 15.02.06, 23:44
      Latem miałam paskudną anginę i cały czas karmiłam.Brałam antybiotyk
      Duomox,bezpieczny dla dziecka.
      • 16.02.06, 15:18
        Ja też karmiąc przeszłam ostre zapalenie dróg oddechowych. Dostałam Zinnat.
        Pediatra powiedziała, że mogę karmić. Nic się nie martw. Idź do lekarza - coś
        Ci poradzi. Życzę zdrówka.
    • 16.02.06, 14:54
      od dzieciństwa mam problemy z gardłem i zawsze jak mam ból lekarze przepisują
      mi antybiotyki, ale nie zawsze są one konieczne. Jeśli nie towarzyszy Ci wysoka
      gorączka to może to nei angina tylko zapalenie gardła a wtedy jest wiele metod
      domowych żeby to wyleczyć. Jeśli jestem w domu (żeby nie pogarszać sytuacji)
      można: ubrać się ciepło i choć to śmieszne ale chodzić po domu w szaliku, pić
      herbate z cytryną i miodem (najlepiej lipowym- każdy rodzaj miodu jest na coś
      innego lipowy jest na gardło), pić mleko z masłem i czosnkiem (mąż tego nie
      lubi;)i też można dodac miód -> pić duuuuużżżo. Płukać sodą oczyszczoną bądź
      wodą utlenioną co najmniej 3 razy dziennie, jeśli 'drapie' w gardle to ssac 2
      tabletki witaminy A+E (aż pękną pęcherzyki i 'naoliwią' gardło). Można też
      sobie zrobić syrop domowy z cebuli i cukru -> baaardzo dużo witaminy CCCC ->
      pokroić 2 cebulę w plasterki i układac warstwami: na dno rondelka (najlepiej
      taki litrowy kubek do gotowania mleka) 3-4 plastry cebuli - 2 łyżki cukru, 3-4
      plastry cebuli - 2 łyżki cukru itd (ułożyć gdzieś z 5 warst), podlać (malutko)
      wodą i gotować na malutkim ogniu -> cebula puści sok bardzo łagodzący stany
      zapalne gardła. Po 2-3 dniach jak ręką odjął.
      • 16.02.06, 15:05
        a mi lekarz przepisał Bioparox. Miałam gorączkę i okropny ból gardła. Nie była
        to jednak angina tylko poczatki wirusowego zapalnenia gardła, kiedy angina już
        się rozwinie antybiotyk jest koniecznością.
        • 16.02.06, 19:16
          a masz gorączkę??? jak nie to na gardło polecam Tymsal taki do psikania - to mieszanka szałwi i tymianku i świetnie na gardło działa - i można stosować w czasie karmienia, mi poleciła to babka w aptece zamiast tantum verde które ponoć wysusza śluzówkę, i faktycznie w kilka dni pozbyłam się okropnego bólu gardła (też karmię piersią)

--
          mój malutki ukochany skarb :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.