IP: *.* 15.07.02, 22:10
Mam miesięczną córeczkę. W nocy od urodzenia budzi mi się co 4-6 godz. Czy moge budzić małą do karmienia? Czy nie powinnam tego robić.
Edytor zaawansowany
  • Gość edziecko: ljoanna IP: *.* 17.07.02, 15:11
    Moj maly ma 10 misiecy i budzi sie do karmienia jakies 3 razy ( czasem wiecej). Jeszcze niedawno 6 razy to byla norma. Pytalam nawet lekarza czy to w porzadku i dowiedzialam sie, ze dzieci karmione piersia lubia zbudzic sie na cyca w srodku nocy, ale sa tez takie ktore szybko zaczynaja przesypiac cala noc. Dlatego nie powinnas sie tym martwic, ze mala duzo spi - jesli bedzie glodna na pewno da ci o tym znac. Raczej ciesz sie z tego, ze i ty mozesz sie wyspac. Dla pewnosci kontroluj wage dziecka ( w tym wieku powinna przybierac chyba ok 500 g miesiecznie) a jesli zauwazysz cos niepokojacego to spytaj lekarza, ale mysle ze masz po prostu malego spiocha - ja bym nie budzila. Pozdrawiam Jotl - ciagle niewyspana.
  • Gość edziecko: agniesia1 IP: *.* 17.07.02, 20:25
    Wydaje mi się ,że taki maluszek nie powinien przesypać całej nocki dlatego ,że pokarm w nocy jest najbardziej kaloryczny i mały powinien go jeść .Ja bałabym się że gdyby mój mały w tum wieku przesypiał całą noc to,że niedługo stracę pokarm bo przerwy w karmieniu są za długie. Ale to jest tylko moje zdanie .Pozdrawiam!!!
  • Gość edziecko: w IP: *.* 17.07.02, 20:38
    Nie budz, tylko sie ciesz, ze mozesz przspac kilka godzin (chyba, ze nie przybiera na wadze to powinnnas). Ile ja bym dala, zeby moje dziecko przespalo 4 godziny nie wspominajac o 6-sciu. To, ze teraz spi tyle w nocy, nie znaczy, ze z miesiac lub dwa bedzie tak samo i nie zdziwie sie jak za jakis czas zobacze Twoj nowy post "Ratunku co robic ono sie budzi co godzine".
  • Gość edziecko: Hermiona IP: *.* 17.07.02, 20:41
    Mój Jędruś w tym wieku też budził się rzadko w nocy, tzn. od 22 do 24 miał taką nieprzerwaną "sesję mleczną", a potem spał do 10-tej rano. Mogłam więc nadrobić niewyspanie z czasu ciąży, kiedy musiałam co 1,5 godziny budzić się na tabletkę. Kiedy Jędrek miał ok. 3-4 miesięcy zaczął się budzić częściej, no a potem doszło ząbkowanie...Wiem, że zwykle malutkie dzieci budzą się bardzo często w nocy, ale mogą się zdarzyć i takie, które śpią. Wykorzystaj to i sama się wyśpij.:hello: Monika
  • Gość edziecko: SylwiaKarolina IP: *.* 17.07.02, 20:59
    Witaj!Moja mała od szóstego tygodnia przesypiała 7-8 godzin, wcześniej około czterech. Nie budziłam, przeżyła. Przybierała na wadze tylko 200-300 gram na miesiąc i też przeżyła. A lekarka mówiła, że dopóki rozwija się prawidłowo to się niczym nie przejmować, tylko się cieszyć i wysypiać.Miała rację - przyszło ząbkowanie i przespane noce diabli wzięli. Pozdrawiam,Sylwia
  • Gość edziecko: Urszula1 IP: *.* 18.07.02, 12:30
    Jesli maluch rośnie i tyje, to nie budź! Tylko smacznie śpij. Mój mały jak miał dwa mce,spał 6 godzin, i rozmawiałam o tym z pediatrą, która stierdziła, ze to jest w porzadku. Teraz ma 3 i przesypia nawet 9 godzin,rozwija się świetnie, a nadrabia w dzień. Czasem je nawet co godzinę. czytając poprzednie wpisy, doszłam do wniosku, że ta sielanka skończy mi się przy zabkowaniu? :((((Ulka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka