• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

gorączka matki a karmienie piersią- do jakiej temp

• 06.08.08, 16:05
    Witam! Szukałam na forum, ale znajduję tylko jakie leki przyjmować, a
    interesuje mnie czy mając aż 40 stopni mogę karmić. Otóż podejrzewam że
    złapałam coś w szpitalu, bo nigdy wcześniej nic takiego nie miało miejsca, a
    kilka dni po porodzie wywiązała się gorączka ponad 40 stopni, ciśnienie 70/50,
    silne dreszcze, uczucie potwornego zimna, a potem gorąca, pocenie się,
    potworny ból głowy, mocny ból łydek i kiedy gorączka spada lekki ból gardła i
    silna biegunka. Dostałam na to antybiotyki i do domu. od porodu (5 m-cy)
    powtórzyło się to już 3 razy, objawy są tak silne że nie jestem w stanie
    samodzielnie funkcjonować. Trwa to 3-4 dni, biegunka do 5 dni. Czy przy takiej
    gorączce mogę jeszcze karmić dopóki jest pokarm ( po kilku dniach zanika)?
    Edytor zaawansowany
    • 06.08.08, 16:13
      Witaj,
      wspólczuję Ci z powodu tak nieprzyjemnych objawów, uważam, że najlepiej byłoby
      jak najszybciej poradzić się dobrego lekarza.
      Czytałam ,ze można karmic do temperatury 38,5 stopnia, ale lekazr lepiej będzie
      wstanie to ocenić.
      Pozdrawiam.
      • 06.08.08, 16:16
        Pokarm nie zanika tak szybko, od zaprzestania karminia przez nawet 2 lata piersi
        można pobudzić na nowo do karmienia.
        Ponadto w czasie choroby można odciagac mleko by stale pobudzać produkcję. To
        tak na wszelki wypadek.
        • 06.08.08, 16:37
          Uwierz, że pokarm zanika, ja nic nie jem przez te kilka dni i gorączka jest tak
          silna że pokarm naprawdę zanika, nie do końca, ale prawie, inna sprawa że ledwo
          mam siłę żeby wstać z łóżka, jakby nie mąż to bym nie dała rady być sama w domu
          i się sobą zająć, nie wspominając o dziecku, a mały jest dużo przy piersi i po
          gorączce wszystko wraca do normy i mogę normalnie karmić. Podejrzewam, że to coś
          ze szpitala przywlokłam. Nie wiem czy mając 40 i powyżej mogę karmić? Słyszałam
          że do 39 stopni. Byłam u lekarza, bagatelizuje sprawę, nie dostałam nawet
          żadnego skierowania na badania.
    • 06.08.08, 16:22
      Goraczka nie jest przeciwskazaniem do karmienia, ale moze nim byc
      sama choroba lub zazywane podczas tej choroby leki.
      • 06.08.08, 16:39
        Nic nie biorę żeby dziecku nie zaszkodzić, najwyżej w strachu przed temperaturą
        przeciwgorączkowo coś, ale tylko dozwolone dla karmiących. Lekarz jak już
        napisałam zbagatelizował sytuację. Boję się, że zaszkodzę dziecku i że dopadnie
        mnie to znowu jak będę sama, mąż często wyjeżdża a nie mogę liczyć na nikogo innego.
    • 06.08.08, 16:46
      A nie masz np. rotawirusa (zwanego grypą żołądkową)? U mnie tak właśnie
      wyglądał. Na to rzeczywiście nie ma lekarstwa, trzeba tylko dbać, żeby się nie
      odwodnić.
      Wysoka gorączka zmienia gospodarkę płynami w organizmie i dlatego może zanikać
      pokarm, ale to chwilowe, szybko wraca do normy.
      A co do wysokości temperatury - nigdy nie słyszałam o żadnych ograniczeniach,
      niby dlaczego wolno by karmić np. do 38 st a powyżej już nie? Przecież mleko się
      nie zważy, nie ugotuje :-)
      --
      Dni Noszenia 2008
      • 06.08.08, 16:54
        nie mam pojęcia czy to rotawirus, w szpitalu i raz od lekarki antybiotyki bez
        żadnych badań pomogły. Mam 27 lat i nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam,
        dopiero w szpitalu po porodzie i kilka razy od tego czasu mnie to spotkało,
        rotawirusa raz przechodziliśmy z mężem, było mniej objawów, np. nie było bólu
        łydek, za to były skurcze brzucha. Zdecydowanie widzę różnicę m-dzy rotawirusem
        a tym dziwnym choróbskiem.
    • 06.08.08, 18:29
      Karmić piersią można do 42 stopni, potem matka umiera i karmić nie może.

--
      Wszędzie dobrze, ale online najlepiej!
      • 06.08.08, 19:02
        mika_p napisała:
        > Karmić piersią można do 42 stopni, potem matka umiera i karmić nie może.

O rany. Troszkę pozytywniej, pliz. ;-)

--
        *Nikt nie spodziewa się laktacyjnej inkwizycji*
      • 06.08.08, 19:32
        ROTFL
        --
        Panna L (20.08.2006) i Pan V (26.01.2008)
        sekta wzywa
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.