Dodaj do ulubionych

Osteoporoza

20.12.08, 10:51
Witam pani Moniko! Od 2 lat mam osteoporoze (27 lat), przez cały okres ciąży nie brałam wapnia ani innych leków- tylko stosowała dietę wapniowa. Teraz kiedy Hania się już urodziła chciałabym wrócić do leczenia, a tak naprawde zacząć od densytometrii. Czy mogę zrobić sobie densytomerię jeżeli karmię piersią, czy to może małej zaszkodzić. Z tego co słyszałam to podczas karmienia pirsią bardzo duży jest ubytek wapnia. Mogłabym się zwrócić do swojej poradni osteoporozy z tym pytaniem ale znajduje się ona w innym mieście. Lekarz który mnie prowadzi w tym samym czasie co przyjmuje to również operuje na oddziale i czasem na niego czekam od 2-4 godzin, a to dla mnie i dla Hani jest utrudnieniem. Tym bardziej że Panna Hanna bardzo często czuje potrzebę dostawiania do piersi:).
Edytor zaawansowany
  • monika_staszewska 22.12.08, 14:13
    Tak, może Pani wykonać densytomerię. Jeśli chodzi o wapń,
    jego "pobór" w czasie karmienia jest mniejszy, ale za to po
    zakończeniu karmienia wbudowuje się koście zdwojoną mocą.
    Najprawdopodobniej właśnie dlatego w badaniach skriningowych kobiet
    po 65 roku życia widać znacznie lepsze uwapnienie kości u tych Pań,
    które karmiły dłużej piersią, niż u tych które karmiły krócej niż
    trzy miesiące czy nie karmiły wcale.
    pozdrawiam :)
    monika staszewska
  • julka_sz 30.12.08, 15:56
    Dziekuje bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam Julia
  • jeannek 21.04.09, 22:24
    Pani Julio,
    podobnie do Pani mimo młodego wieku mam osteoporoze. Chcialbym sie zdecydowac na
    dziecko jednak boje się że dojdzie do komplikacji, połamania kręgów lub kości
    miednicy..ogólnie dużego bólu kości. Jak na ciążę przy odwapnieniu zapatrywali
    się lekarze? Do jakich lekarzy można sie z tym zwrócić? Wiem ze to intymne
    pytania jednak bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka